Internet - umowa - co wybrać, jaka max prędkość?

Witam ! Za 3 miesiące kończy mi się umowa na internet, mam pytanie do wszystkich.

Otóż gdzie by było tanio + duża prędkość neta ? (tak wiem, wiem …)

Aktualnie internet mam w Orange freedom (DSL) 6mb płacę 64 zł (jeżeli się nie mylę), umowę raczej będę znowu podpisywał na 12 miesięcy.

Więc szukam neta najlepiej do 70zł + duża prędkość aby była.

Wydaję mi się że Orange Freedom i Neostrada mają podobne ceny (choć pewien nie jestem), a jak to wygląda w przypadku innych dostawców ? np. Netii, UPC itp. ?

Chodzi mi raczej o internet typu DSL

Ps. Można jakoś sprawdzić jaką bym mógł mieć max prędkość neta ?

Pozdrawiam

Dokładnie mam tą samą sytuację, tylko obecnie mam neostradę z TPSA. Na 100% nie zostanę przy tej chamskiej i oszukującej ludzi instytucji. Niestety, u mnie udpada kablówka (mieszkam na wsi szumnie zwanej osiedlem). Także proszę o opinie o innych dostawcach netu.

Przejrzyj oferty wszystkich dostawców do których masz dostęp (a jeśli masz linię TPSA, to już jest spora grupa, chyba ponad 5 firm) i zobacz, gdzie za 70 zł będziesz mieć najwyższą prędkość.

Netia ma ciekawą ofertę. Za 59,90zł masz najwyższą możliwą prędkość (wszystko zależy od łącza). Nie wiem jak w przypadku DSL.

Zadzwoń do Netii. Tam Ci powiedzą.

Netia w wersji dla użytkowników domowych prawie nie występuje w postaci innej niż DSL. Różnice mogą być zależnie, czy to jest linia Netii, linia TPSA z LLU, czy linia TPSA z BSA.

@dick

Czemu tak uważasz??

wklej tu parametry linii z modemu o ile twój sprzęt pokazuje takie dane to ci tu powiedzą ile ci uciągnie twój kabel.oprócz linii tel masz dostęp do jakiś kablówek u siębie?

Nie mam kablówki w domu, a te parametry to skąd wziąć ? (mam router z dsl Kozumi kp-410p czy jakoś tak)

A co do netii to zaciekawiła mnie ta oferta, ale co z ukrytymi kosztami ? Nie jestem pewien ale aktywacja usługi to był koszt chyba 300zł (no chyba że coś mi się przywidziało)

Linie bodajże mam od TPSA. A na orange freedom w sumie nie narzekam ale chciał bym coś bardziej optymalnego tj. lepsza cena+większa szybkość.

-----EDIT-----

o te parametry chodzi: ?

ADSL line statistics.

Mode G.dmt

Latency Interleave

Trellis Coding Enable

Status SHOWTIME.

Power Level L0

Downstream Upstream

SNR Margin (dB) 9.4 14.0

Attenuation (dB) 24.5 12.0

Output Power (dBm) 15.5 11.5

Attainable Rate (Kbps) 8968 1072

Rate (Kbps) 7456 640

K (number of bytes in DMT frame) 234 21

R (number of check bytes in RS code word) 14 8

S (RS code word size in DMT frame) 1.00 8.00

D (interleaver depth) 32 2

Delay (msec) 8.00 4.00

To po co pisałeś o operatorach kablowych w 1. poście?

Linię TPSA na pewno masz, bo tylko na takich działa Orange Freedom.

Tak, te parametry.

Do Netii najlepiej po prostu zadzwonić, co ci zaproponują na twoim łączu. Bo Netia nie daje cenników promocyjnych na stronie WWW.

Korzystam z neostrady w opcji do 10 mb/s i nie mogę złego słowa powiedzieć…non stop jest osiągane te 10 mb,nie ma żadnych awarii,niespodziewanych przerw itd…

Rzuć sobie okiem na aktualną ofertę…zawsze możesz też popytać czy nie załapiesz się niespodziewanie na jakąś promocję.

neok.jpg

Źródło:

www.tp.pl

@Madafaker

Nie zapominaj o opłacie za utrzymanie łącza lub zawieszeniu telefonu :frowning:

Ja na neo tez nie narzekam, ale opcja Neti mnie kusi , mankament to umowa na 24 miesiące.(w sumie tam niema lojalki ale jeśli zrezygnujesz wcześniej ponosisz koszta aktywacji które po roku czasu wyniosą ok. 150zł

Ale masz tego spota gdzie w TP trzeba płacić za niego 10zł ale w neti nie ma Bramki VoIP

UPC też jest ok.Fiber Power 25 Mb/s / UP 1,5 Mb/s

Opłata aktywacyjna:

1 zł (obniżona opłata tylko przy zamówieniu przez upc.pl)

Abonament:

Stały przez cały okres umowy i po jej zakończeniu - 66 zł

Okres zobowiązania: 24 miesiące

24 miesiące NEOSTRADA 20Mb/s też wygląda ok, ale nie wiem jaki jest UP i jak ze stabilnością. Poza tym to ciągle 5 Mb/s mniej niż UPC.

@zasadzka01

On nie ma Kablówki wiec i UPC

W Neo UP jest max 1Mbps, stabilność mego 10Mbps jest w zasadzie niezawodna,

Hmm no to jak nie ma lokalnie lepszego dostawcy, to zostaje NEO :slight_smile:

Przez te kilka lat to już cała historia, najpierw bezprawna i bez mojej zgody zmiana abonamentu na gorszy - około 2 miesięcy walk i, niestety, musieli mnie przeprosić i przywrócić poprzedni. Od roku nie przysyłają mi faktury, bo też bez mojej zgody, czyli bezprawnie zmieniają mi na e-fakturę. Aż boję się włączyć telefon (ponad rok mam odłączony od sieci). Na kilka dni włączyłem i, mimo, że mam zablokowane telefony anonimowe, TPsa to omija i znów co godzinę dzwonił telefon, a w/g nich podniesienie słuchawki na sekundę to już wyraża moją zgodę.

Tak,że z tym chamstwem nie chcę mieć nic do czynienia. Żebym we własnym domu bał się włączyć telefon do gniazdka! !!

Nie wiem dokładnie którzy dostawcy jakie usługi prowadzą (dsl, satelita itp.) Ostatnio jestem zalatany tj. mało czasu mam ;]

Chyba zostanę przy Orange Freedom 6Mb ostatecznie 10Mb (w sumie linia od TPSA a i ceny podobne jak w neo)

A jak już zaczął się offtop to: Kpc21 podoba mi się Twój podpis (czy jak to tam się zwie) - piszę poprawnie po polsku, więc:

“…po prostu zadzwonić, co ci zaproponują na twoim łączu…”

Nie chcę żeby było że się czepiam, ale mając taką “stopkę” to jednak chyba do czegoś zobowiązuje ? :slight_smile:

Bez nienawiści ^^ :wink:

Problem rozwiązany, więc temat do zamknięcia / usunięcia.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.