Internet vectra 30 Mb, wolne wczytywanie stron

Witam serdecznie, otórz miesiąc temu zmienili mi neta z 2 na 30 Mb. Od zmany na 30 Mb czasem ale nie zawsze wolno wczytują się strony :-(.

Mam wrażenie że na 2 Mb internet chodził owiele lepiej niż teraz na 30 Mb, co robić w takiej systuacji?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie tu leży problem

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/ponad-tygodniowa-awaria-internetu-w-vectrze,2,3,31253.html

Jeżeli trochę się w technologii orientujesz, to warto też przedzwonić do DOKu i od razu walić do technicznych… rozmowa może dość długo potrwać, ale z tego co zauważyłem, nawet jak odbierze “świeżak”, to przetrzyma Cię na linii, ale dopyta kogoś bardziej obcykanego co da się zrobić/sprawdzić - ostatnio tak przegadałem ze trzy kwadranse, ale sprawa załatwiona bez wzywania serwisu na miejsce :wink:

 

Porób pomiary speedtestem, zapisuj wyniki i wysyłaj reklamacje za reklamacją, jak nie będzie poprawy to zgłoś zażalenie i daj do wiadomości np. UOKiK, zazwyczaj w takiej sytuacji “mięknie rura” (o ile oczywiście reklamacja jest zasadna i faktycznie nie ma poprawy).

 

Jakis czas temu poszła plotka, że w Wawie poszła z dymem część infrastruktury i techniczni “łatają” czym się da… 

Oficjalnie w zeszłym tygodniu był jakiś komunikat o dwudniowych “chwilowych przejściowych”, może teraz przenieśli się z konserwacją do Twojej lokalizacji?

i jak jest z tymi 30Mb? Bo zastanawiałam się czy nie zakupić i wydawało mi się, że to całkiem spoko prędkość i nie powinno być problemów