Internet vectra, różne wyniki w programie Speed Test

Witam, dziś założyli mi telewizję oraz Internet z vectry. Pakiet platynowy, internet 16Mb ale w programie Speed Test mam różne wyniki czasem jest to 16Mb a czasem mniej dlaczego?

Spadek prędkości dosyłowej jest spowodowany ruchem na linii.

Zauważ, że (zapewne) w umowie, jaką zawarłeś z dostawcą Internetu jest informacja o transmisji dosyłowej DO 16 Mb/s a nie, że będzie 16 Mb/s. Tak się dzieje u każdego dostawcy Internetu, więc nie masz się, czym martwić.

Najważniejsze jest to, aby te spadki nie były za duże i aby długo się nie utrzymywały. SnykeShadow dobrze zauważył, że na umowie jest DO 16 Mbits. Dodatkowymi ograniczeniami są transfery po stronie serwera z którym się łączysz, więc nie zawsze spadek prędkości będzie winą Vectry.

Z tego co mi się wydaje to w oddziale mówili że ma być 16Mb a nie do 16Mb, a w nocy 24Mb.

Zrozum, że nigdy nie ma równej transmisji dosyłowej – zawsze będą wahania. Sprawdź sobie na http://www.speedtest.net/ prędkość dosyłową, ale na zasadzie testu kilku serwerów.

Sprawdź na jednym drugim czy trzecim wybranym serwerze prędkości i sam zobacz, że będą się one różniły.

Jeżeli chodzi o informację o prędkości od operatora to zawsze tak mówią a faktycznie jest troszkę inaczej – naprawdę nie masz co siać paniki.

Dzięki, a powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jakości sygnału telewizji jak i internetu?

To znaczy, co masz na myśli? Jakość sygnału od telewizji możesz sprawdzić na dekoderze - teraz nie jestem w domu więc do końca nie wiem, ale na tych czarnych (HD & PVR HD) w Menu to się sprawdzało - z tego co pamiętam w pobliżu tego, gdzie się kanałów szuka (ale pewien nie jestem), a na srebrnych (STB SD i STB HD z tego co pamiętam tak się nazywają) u mnie są te informacje po wciśnięciu zielonego przycisku podczas oglądania danego kanału (tylko nie pamiętam teraz, czy tam jest informacja o mocy sygnału). U mnie jest lekko ponad 60% w mocy, a w jakości z tego co pamiętam prawie 100% - jak nie masz żadnych problemów z sygnałem i nie ma za dużych wahań tego sygnału, to nie masz się czym martwić.

Spójrz dobrze w umowę - na pewno będzie pisało do 16Mb/s, każdy dostawca tak pisze bo nikt nie jest w stanie zapewnić stale równych 16,00Mb/s :slight_smile:

Mam dekoder HD ten z możliwością nagrywania, mój sygnał wygląda tak: 1954511900_1344288114_thumb.jpg a na niektórych programach jest znacznie mniej około 30-40%.

Jak się nic nie dzieje to jest OK, jakość z tego co widzę prawie (lub i pełne) 100% więc nie ma się co stresować, sprawdzałem w pieciu różnych lokalizacjach u mnie w mieście u znajomych i wszyscy mają podobnie dosyć :wink:

Ale siła się zmienia, na innych kanałach jest w granicach 30-40% no i czasem zanika obraz (widać takie kwadraciki). No i niepokoi mnie trójnik jaki został założony przez fachowca w którym wejścia oraz wyjścia są razem zawarte a powinien być typu Tris-210E lub coś podobnego.

Powodem takiego stanu rzeczy może być zarówno błędne rozdzielenie sygnału przez „fachowca” (niepoprawny montaż rozdzielacza), – choć w to wątpię – lub też różna siła sygnału od nadawcy, ale…

Tak naprawdę vectra nic tu nie jest winna gdyż przesyła siecią naziemną taki sygnał nadawczy, jaki otrzymuje z satelity. Dana stacja telewizyjna wykupuje na takim satelicie pasmo nadawcze i przesył sygnał. „Moc” takiego sygnału jest różna dla danej stacji telewizyjnej, co wpływa na odbiór końcowy.

Jeżeli chodzi o te nieszczęsne „kwadraciki”. Jest to raczej wina sygnału, który po prostu zanika gdzieś pomiędzy satelitą a odbiornikiem naziemnym. Dla pewności, że nie jest czy jest to wina trójnika podepnij sygnał bezpośrednio do jednego odbiornika – z gniazda do telewizora – najlepiej jakimś innym kablem.

Jeżeli chodzi o trójniki najlepsze są tak zwane SPLITER SAT.

Przykładowo: http://www.anteny.wroclaw.pl/product_in … e1544cffe9

To skoro się robią kratki, to zadzwoń na ich infolinię albo przejdź się do punktu - może to mieć wspólne coś np. z dekoderem, u mnie się kratki robiły - głównie na tych szarych (STB SD), miałem w ręku chyba kilka egzemplarzy i dopiero za szóstym czy siódmym razem się udało - chińszczyzna masowo klepana, więc zawodzi. Może Vectra wypuściła znowu jakąś trefną aktualizację (tak jak to miało miejsce wcześniej przy wprowadzaniu logotypów programów u góry nad numerem i nazwą, że się praktycznie przełączać płynnie nie dało - o wciskaniu na klawiaturce nie było mowy.

A jaki rozdzielacz mógłbym wstawić zamiast tris-Tris-210E? Pytam bo telewizję chce rozbić na 3 tv plus internet i chciałbym to zrobić z jednego rozdzielacza podobnego do Tris-210E aby był izolowany między wejściami/wyjściami.