Internet Vectra w Viście nie działa

Witam mam internet Vectra 2 MB i Viste 64-bit z modemu do komputera mam kabel USB i gdy chcę włączyć internet to od razu wyświetla sie okienko gdzie mam podać hasło i gdy klikam na połącz to pisze że się łączy i po chwili pokazuje że nie mógł się połączyć. Może to wina sterów ? NIe posiadam do Visty 64-bit mógłby ktoś ewentualnie jakby to o to chodziło podać linka ? bardzo prosze o pomoc.

Mialem podobny problem. Zmieniałeś kompa? Ja kupoywałem laptopa i mjusiałem zadzwonić do nich i poda MACa.

O ile mi wiadomo w Vectrze nie trzeba wpisytwac żadnego hasla nie wiem skad ty to wziełeś przeciez to nie neostrada.A jak zmieniles komputer to musza spisac twoja karte sieciowa dopiero wtedy bedziesz mogl siedziec na necie.

OTy - kosmos.JNJN

Zastosuj połączenie modemu i komputera kablem sieciowym i powinno grać, wcześniej odinstaluj oprogramowanie i stery USB modemu.

Sytuacja jest dokładnie taka - mam windows xp i mam internet, a jak chcę skorzystać z visty to włączam IE7 i wyświetla sie jakiej okienko w którym trzeba podać nazwę użytkownika i hasło (nigdy nie podawałem ani tego ani tego) to klikam dalej na połącz pisze mi coś takiego : Trwa połączenie z POEEE czy jakoś. Po chwili pisze mi że się nie połączył i że spróbuje jeszcze raz za 60 s. i jest odliczanie. Co muszę zrobić ?

Co wy za głupoty **************** ja mam to badziewie i jakos hasła na Viscie ani na Xp nie musze wpisywac smieszni jestescie przeciez to nie neostrada ludzie opanujcie sie.Macie zle skonfigurowane jak konfigurujecie polaczenia na poczatku to wybierzcie ze wasz komputer nie uzywa loginu i hasla do polaczenia z internetem tylko jestem cały czas połaczony do sieci czy jakos tak sie to zwie.Mam nadzieje ze wszystko jest juz jasne.

Czy adres IP jest zmienny? Możliwe, że ręcznie trzeba wpisać adresy IP, maski, DNS itp…

W żadnej kablówce nie ma zmiennego ip wszedzie sa stałe tylko za odblokowanie portow trzeba płacic w przypadku Vectry 10zł co miesiac.Według mnie jest to nie opłacalne wszystkim którzy chca wziąc internet z Vectry odradzam ja mam od nich internet żeby było śmiesznie powiem jaki 128kb/s w cenie 84zł czyli smiech na sali.

Ja tam nie wiem, bo nie mam w Vectrze. :slight_smile:

Nie wiem, czy sposób działania jest ten sam, ale też miałem problem z podłączeniem się do Internetu, ale w sieci bezprzewodowej (radiówka). Na XP’eku automatycznie pobierało IP, a na Viście - kicha.

Dopiero po ręcznym wpisaniu danych (wziętych z XP, właściwości połączenia, obsługa > szczegóły) Internet na Viście się pojawił.

Radzę więc sprawdzenia na Viście we właściwościach połączenia, czy w ogóle przypisało IP itp.

Czemu tak drogo?

Ja mam 1mega który w nocy przyśpiesza do czterech, za 48 złotych/miesiąc.

No nie wiem jak u nich byłem to mi powiedzieli ze nic nie moga zrobic w tym wypadku powines sie cieszyc ze masz za tyle ale i tak troche drogo płacisz dobrze ze przyspiesza ci w nocy a umnie nawet w nocy nie przyspiesza.Dlatego jutro ide zaniesc rezygnacje z tego badziewia i wezme sobie neostrade lub Orange albo co innego jeszcze nie wiem,a i jeszcze zeby było dobrze im tak napisalem do redakcji gazety w moim miescie o tym jak oni zdzieraja pieniadze za internet i ze szybki internet to oni maja ale tylko na ulotce.

Widać że chyba się mylisz… Proszę oto screeny : Jak włączam mozille : 33456770jb9.th.jpg Potem jak klikam na połącz : 38448081mq7.th.jpg I po chwili : 80604626ys7.th.jpg No to chyba coś nie tak. Co z tym zrobić?

U mnie na Viscie wogóle nie trzeba wpisywac Nazwy uzytkowanika ani zadnego hasła czy sam sobie Viste Instalowales ???Czy juz miałes już zainstalowaną.

Sam instalowałem ale wszystko było bez problemów zainstalowałem stery ale z tym internetem to dalej nie wiem. :frowning:

Juz wiem co jest nie tak z tym internetem ze działa ci w XP a na Viscie nie poprostu antywirus blokuje ci połaczenie z internetem.Wiem bo sprawdzałem u siebie i tak było.Dokładnie chodzi o plki znajdujacy sie w C:\Windows\System32\svchost.exe musisz zezwolic na połaczenie Przychodzace i Wychodzace i wtedy po restarcie powinien ci net działac.Napisz jak bedzie cos nie tak ale powinno byc wszystko ok.