Internet w dialogu - problem z PPPoE?

Witam,

Z góry uprzedzam, że na sieciach się znam bardzo słabo. Ale zacznę od początku. Do tej pory miałem neostradę ale kończyła mi się umowa więc wziąłem internet w dialogu wraz z telewizją. Jest to tak skonstruowane, że modem jest podłączony do komputera przez kartę sieciową. Mam bardzo starą już kartę sieciową Realtek RTL8029 PCI Ethernet. Nie instalowałem oprogramowania do łączenia z internetem od dialoga tylko przez menedżer utworzenia nowego połączenia stworzyłem połączenie szerokopasmowe. Do internetu podłączony jest tylko jeden komputer, dosyć stary ale powinien dać radę (pentium 4 Northwood 2Ghz, 1GB RAM DDR).

Problem jest taki, że w zasobniku systemowym (koło zegara) cały czas wyświetla mi się komunikat o problemie z połączeniem lokalnym, czyli wyświetla się monitor z żółtym trójkątem i wykrzyknikiem, a problemem jest “Ograniczenie lub brak łączności”. Internet wg mnie działa dobrze, normalnie pobiera pliki (Na łączu 2Mbity/s osiągam prędkości pobierania około 200Kb/s, więc chyba jest ok).

Jest jeszcze inny problem z komputerem, który zaczął występować po założeniu internetu w dialogu. Otóż po kilku godzinach pracy na komputerze zaczyna on strasznie zamulać, a okna programów są puste, brakuje niektórych napisów, wyskakują błędy o zamknięciu niektórych usług systemowych, czasami też antywirusa, a próba odpalenia menedżera zadań kończy się też błędem (nie zawsze jest on taki sam). Wczoraj podczas grania w grę wyskoczył mi błąd “Pamięć nie może być read”. Pomaga dopiero restart komputera, po restarcie znowu jest spokój na jakiś czas.

Pytałem się znajomego co o tym myśli i powiedział, że jest problem z PPPoE (cokolwiek to jest :stuck_out_tongue_winking_eye: ) i rozwiązaniem może być kupienie routera.

Co mam w tej sytuacji zrobić i czy te problemy opisane przeze mnie mogą być spowodowane przez internet?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Wygląda to na problem raczej niezwiązany z połączeniem internetowym.

Przeskanuj pamięć programem Memtest86+, dysk za pomocą polecenia Chkdsk.

Zrobię co mi doradziłeś, przy okazji założę nowy wątek w dziale Bezpieczeństwo.

Ale wie ktoś może co jest przyczyną błędu z połączeniem lokalnym? Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na tej ikonce i wybraniu opcji “Stan”, na zakładce “obsługa” jest napisane:

"Ograniczenie lub brak łączności

Możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera."

Niżej jest jeszcze opcja “Napraw” ale użycie jej nie pomaga, w trakcie naprawy wyskakuje błąd, że nie można odnowić adresu IP.

Pozdrawiam

Dodane 21.11.2010 (N) 22:52

odznaczenie w opcjach protokołu internetowego TCP/IP eliminuje ten błąd, i internet normalnie działa. O co chodzi z tym połączeniem lokalnym?