Internet w drugim komputerze

Internet mam kablowy. Chciałbym podłączyc internet do drugiego komputera. Czy takie coś mi wystarczy? http://allegro.pl/item113444451_4_ro_po … uper_.html

Powinno ci starczyć. Zależy co masz modem (np. neostrada) czy ruter (chyba wiesz co to jest). Teraz tak:

  1. Wariant z neostradą i modemem:

Komputer podłączony bezpośrednio do modemu musi być włączony i mieć załączona neo.

  1. Wariant z ruterem:

Ruter podłączas do wejścia uplink. Ustawiasz na nim wszystko (DHCP serwer i PPPoE). Potem włączasz kompy pokolei do wejścia 1 i 2.

Jest jeszcze ważna sprawa. Zaninwestuj w ruter to raz, a dwa kup switch. Switch jest troche lepszy od huba. Wiem coś o tym a mam w domu tak:

RUTER --> SWITCH (kompy podłączone kablem zkrosowanym cross-over-cross) --> PC`s

Nie mam neostrady tylko zwykły net przez kabel. Ja zadnego routeru nie mam mam tylko jeden kabelek co podłączam do karty sieciowej w kompie. Nie bardzo rozumie ale czy ja jeszcze musze router dokupic?

I jeszcze czym rózni sie switch od huba?

Więc czy używasz jakiegośprogramu do łączenia się z netem? Jak nie to switch wystarczy. Tylko wpinasz kabel od neta nie do PC tylko do switch`a do gniazda uplink, a PCki do gniazd pokolei.

Switch różni się od huba przesayłem pakietów. Jak gdyby w switchu mniej błądzą.

Nie uzywam żadnego programu, net mam od razu po włączeniu komputera. No to kupie sobie tego switcha. Dzieki za pomoc.

Polecam przejrzeć linki zawarte w tym temacie.