Internet w dzień = laagi, w nocy = działa poprawnie

Witam.

Kupiłem nowy komputer z ósemką, zainstalowałem sterowniki do bezprzewodowej karty sieciowej TP-LINK TL-WN722N, Wi-Fi pobieram z routera z innego pomieszczenia, internet działa, owszem, lecz jakość nie jest powalająca. 4 sekundy filmu na yt pobiera się 15 sekund, gry na MMO mają bardzo częste zcinki. Nie wiedziałem czemu tak jest. Potem okazało się, że w granicach godziny 22:40+ internet zaczyna śmigać jak kiedyś (na starym komputerze było świetnie, zero laagów, wszystko ściągało się z dużą prędkością) i całą noc mogłem korzystać z netu jak należy. Rano problem powrócił. Internet mam z Neostrady (chyba), o ściąganiu nie ma mowy, ogólnie serfować poprawnie można tylko po zwykłych stronach. Co może być przyczyną?

Po pierwsze podaj prędkość internetu.

Po drugie normalne że w dzień internet wolniej chodzi, serwery są bardziej obciążone.

A po trzecie jak masz internet przez wifi to zwalnia, bo musi pokonać odległość i wszystkie przeszkody, gdzieś czytałem że potrafi zwolnić nawet o połowę.

To co zawsze. Sieć dostawcy nie wyrabia … Ewentualnie ktoś Ci sie wpina na router w ciągu dnia.

pozdrawiam

PS:

Mamy rozumieć że sygnał po kablu nie pokonuje odległości ?:smiley: i sygnał tylko w nocy pokonuje odległość ? :smiley:

“gdzieś czytałem że potrafi zwolnić nawet o połowę.”

To też dosyć mistrzowskie … nic nie wiadomo o jakichkolwiek parametrach łącza autora ale “może zwolnić o połowe” :smiley: Karta jest teoretycznie na 150Mbps czyli musi się zadowolić nędznymi 75Mbps ? czy jak to się liczy ?:smiley:

Do autora:

Proponuje się zapoznać : http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ernetowego

6 Mbps

Ale, żeby aż tak? Poza tym wcześniej nie było tego problemu.

Na starym komputerze tego nie było. Wszystkie “przeszkody” sygnał pokonywał zacnie.

Z zasilaniem mnie zaciekawiło. Włączyłem maksymalną wydajność. Zobaczymy jutro na efekty.

Lipa. Nic.

Może ktoś inny jeszcze ma jakiś pomysł?

Na innych urządzeniach w sieci problem również występuje?

Podłączyłem starego kompa. Film na 720p na plusie. Jak dawniej. To chyba jest problem z nowym komputerem. Wirusy odpadają.

Dodane 06.02.2013 (Śr) 20:22

Ktoś wie co mógłbym jeszcze zrobić?

Dodane 09.02.2013 (So) 22:16

Proszę o pomoc. Kupiłem nowy komputer, a z niego nie korzystam, ponieważ internet chodzi okropnie

Dodane 12.02.2013 (Wt) 21:18

Już nawet w nocy jest źle. Co może być przyczyną? Proszę pomóżcie