Internet w komórce za pomocą sieci domowej - Linksys

Witam,

posiadam w domu ruter Linksys WRT54GL, który rozsyła sygnał internetu do komputerów domowych drogą radiową oraz kablową do jednego stacjonarnego, który jest moim głównym komputerem. W swojej Nokii 500 mam możliwość połączenia się z internetem za pomocą WiFi. Skoro jestem w domu, po co mam płacić ciężkie pieniądze za internet w komórce, skoro mam ruter.

Sieć domowa jest szyfrowana, aby nikt niepowołany się do niej nie podłączył. Problem polega na tym, że nie wiem skąd wziąć owy “kod współdzielony do WLAN”, którego wprowadzenia żąda ode mnie telefon przy próbie połączenia z internetem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Jak możesz nie wiedzieć? Przecież włączając w routerze sieć Wi-fi to ty podajesz hasło zabezpieczające.

Nie wiem o czym do mnie piszesz. Ja mam ten ruter już 8 lat i nie ja go instalowałem. Nie znam się na tych sprawach, dlatego zadałem tutaj pytanie.

Sprawę rozwiązałem sam. Znalazłem na jakimś forum, że chodzi o klucz WPA. Po zalogowaniu się do ustawień rutera należy wejść w zakładkę ‘Wireless’, następnie w podzakładkę ‘Wireless security’ i przepisać kod, który widnieje w okienku formularza obok napisu ‘WPA Shared Key’. U mnie ten kod ma 29 znaków i składa się z liter i cyfr.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Domyślnie.

Możesz sobie go zmienić na bardziej ludzki do zapamiętania.

Czy wtedy użytkownicy pozostałych komputerów w sieci domowej również będą musieli coś zmieniać, by połączyć się z internetem za pośrednictwem tego rutera? Chodzi o to, żeby dokonana zmiana, nie wpłynęła na dostępność internetu w pozostałych komputerach w domu.

Po zmianie hasła wszyscy łączący się po WiFi będą musieli wpisać tylko nowe hasło.

I to wszystko.

Okienko z miejscem do wpisania hasła samo wyskoczy w dolnym prawym rogu.

Dzięki za informację.

Pozdrawiam.