Internet w kompie - czy jest ok ? Dymki o łączności itp

(system) #1

Witam. Wszystko jest na screenie. http://img.wklej.org/v/300574673dialog.JPG Nie wiem, czy mam się tym martwić, czy nie oraz co zrobić, żeby to naprawić. Wielkie dzięki za pomoc. :slight_smile:

(adam749) #2

Screeny zapisuj w formacie JPEG, bo mniej zajmują, a co za tym idzie szybciej się wczytują :wink: .

Wklej jeszcze screena z Panel sterowania > połączenia sieciowe. Mi to wygląda na 2 połączenia, a te Dialog to jest net, a te 2 to chyba karta sieciowa. Coś mi się wydaje, że masz 2 karty włączone. Neta masz podłączonego do portu USB, czy do Ethernet??

Te 2 weź PPM > wyłącz i sprawdź czy masz neta (te które ma ograniczoną łączność).

A co do tej prędkości to tam podaje NIE prędkość neta, tylko prędkość portu. Mi jakimś cudem pisze 1,3MB, a mam Netie 512MB\s. Czyli powinno mniej trochę być :wink: .

(system) #3

Thx za szybką odpowiedź :slight_smile:

Screen z połączeń sieciowych http://img.wklej.org/v/88860259net.JPG

Jak wyłączę to ograniczone połączenie to nie mam wtedy neta.

Jak sprawdzić do jakiego portu mam podłączonego ?? Porty USB mam z przodu kompa ( te na MP4 i komórke ) to chyba ten drugi port. :slight_smile:

(adam749) #4

Sprawdź czy z tyłu kompa masz włożoną wtyczkę od kabla Ethernet. To jest takie wyjście podobne do telefonicznego. to ten kabel.

A co do tego połączenia to musi być bo masz PPPOE. spróbuj w Połączeniach sieciowych, PPM na te połączenie o ograniczonym > Właściwości > odhacz "pokaż ikonkę w obszarze … ".

beztytuuul4.th.jpg

(system) #5

Tak, mam taką wtyczkę :slight_smile:

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 20:13 został dopisany post przez Bóg

Właściwości tego ograniczonego połączenia na domyślnych są takie http://img.wklej.org/v/744317286bez%C2%A0tytu%C5%82u.JPG

(adam749) #6

Odhacz tą 2 opcje “powiadom mnie…” i ikonka zniknie. Jak chcesz to możesz poodhaczacz też w tym 1 połączeniu to żadnych ikonek od neta nie będziesz miał.

(system) #7

Ok, ale ikonka to tylko kosmetyka, co mam jeszcze zrobić ?? :slight_smile:

(adam749) #8

hmmm… Zamiast tej ikonki na pulpicie możesz ściągnąć program Autoconnect i będzie się sam łączył przy starcie systemu. Nic innego się chyba nie da zrobić.

(system) #9

Czyli z połączeniem mam wszystko ok ? Mam jeszcze taki problem, że jak mam podłączony kabel od neta, to autostart ( avira, outpost, defragmentator ) uruchamiają się dopiero po 30 sekundach i dopiero po tym czasie mogę się łączyć z netem, a jak kabelek jest odłączony to autostart trwa bardzo szybko. Pisałeś też coś o dwóch kartach sieciowych. Czy są dobrze ustawione ?? Dzięki za pomoc :slight_smile:

(adam749) #10

Jaki masz modem??

(system) #11

Siemens SpeedStream 4100 - dostałem go z dialogu :slight_smile:

(adam749) #12

Znaczy trochę się pomyliłem. Ty masz 2 połączenia, a nie 2 karty. Co do autostartu to niewiem.

(system) #13

Mam jedno usunąć ?? Jak usunę połączenie dialog, to pozostaje mi tylko to ograniczone. A na tym ograniczonym net nie działa wcale.

(adam749) #14

Nic nie usuwaj. http://pl.wikipedia.org/wiki/PPPoE

(system) #15

Ok. Mam jeszcze dwa pytania. Na płytce mam program “Dialnet aplikacja dostępowa” Jak go zainstaluję wtedy mam w menedżerze urządzeń dwie karty sieciowe i często nie mogłem połączyć się z netem. Typ z komputerowego powiedział mi, że ten program nie jest kompatybilny z moją kartą sieciową. Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?? I czy prędkość portu ma znaczenie w prędkości neta ?? :slight_smile:

(adam749) #16

Nie

Tego śmiecia nie warto instalować. To prawie to samo co Aplikacja neo TP. Poczytaj sobie w Sprawdzonych poradach o tym.

(system) #17

Dzięki za pomoc adam749 masz u mnie wielkiego browara :piwo:

(Bolo92) #18

A po co Ci ten “kiepski” program, dla Neo, netii i tego Dialogu to bardziej syf robi w systemie jak pomaga.

Prędkość portu 100MegaBit czy jak na screenie mówisz że czasami 1GigaBit.

Takiego internetu w Polsce jeszcze nie ma(dla prywatnych osób), więc śpij spokojnie prędkość portu na pewno Ci internetu nie przyblokuje.

Na WiFi już bardziej byś się mógł interesować bo tam zostaje jeszcze 1,2,5.5,11mbit.