Internet w laptopie przez telefon

(Zarejestrujesie) #1

Witam, otóż chciał bym ustawić sobie internet w laptopie tak, aby czerpał on z telefonu. Telefon to Nokia 2730 Classic od Orange. Nie wiem jakie są teraz aktualne oferty, ale chciał bym kupić jakąś kartę do telefonu jak była promocja w Erze 9 zł bez limitów. Z telefonu i karty korzystał bym tylko pod internet. I tutaj prosił bym o jakąś instrukcję jak wszystko ustawić jaką ofertę wybrać. Chciał bym, aby telefon przesyłał dane przez USB.

Za wszystkie odpowiedzi DZIĘKI

//EDIT

Chyba wybiorę ofertę Ery za 9 zł, ale jeśli znacie lepsze oferty/warunki przesyłu itp., to proponujcie...

Mogę użyć także telefonu Samsung f480

Da się ściągnąć simlock domową robotą? Jest to mi potrzebne, jeśli chcę używać oferty innej niż Orange w telefonie...

(ra-v) #2

Jeśli chodzi o podłączenie Nokii ze Symbianem S60v3 pod kompa to robiłem to przez kabel USB na Nokii E50 (EDGE), tylko że na Linuxie. Ty masz chyba S40v5, ale nowszy, więc w sumie powinien działać. Pewnie programem TopNetInfo będziesz musiał się połaczyć.

Zajrzyj tu - http://www.bez-kabli.pl/ - głownie w działy internet komórkowy, tam są spece od tych rzeczy.

Na pewno po podłączeniu kabla zada pytanie czy ustawić w tryb transmisji danych czy PC Suite - ja ustawiłem na PC Suite, a modem-telefon w Linuxie został wykryty automatycznie. Znajdę czas to sprawdzę kiedyś na Windowsie.

W każdym razie jak telefon chcesz tylko do netu w komputerze korzystać to radzę poszukać modem - to jest urządzenie wg mnei bardziej dedykowane do takich rzeczy. No chyba że masz na mysli internet w sensie laptop+telefon lub czasem sam telefon.

Co do oferty - 9 zł bez limitów?? Ile GB zamierzasz przeznaczyć na internet. Z reguły użytkownicy korzystają od 3 do10GB internetu, ja potrafię między 5 a 15 (limit 20GB).

(Zarejestrujesie) #3

Nie wiem, mam internet domowy, chodzi mi tu o jakieś wyjazdy, nie bd wtedy nic pobierał, tylko przeglądał internet. Jeśli ktoś się jeszcze na tym zna, proszę pisać...

(tomson66) #4

Ta oferta ery to ściema. Poczytaj dokładnie, bo jest limit 100 mega. Zmień sobie abonament w orangutanie. Jest za ok. 150 zł. z limitem 2 giga, a nawet jak przekroczysz, to Ci zmniejszą transfer ale będzie dalej działać.

(system) #5

Widać, że i Ty też nie doczytałeś się do końca. Nie ma żadnych limitówPunkt 4 Oferty Promocyjnej:

1. Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia maksymalnej dostępnej prędkości transmisji danych po przekroczeniu:

100 MB transferu danych w danym cyklu korzystania przez Klienta z Usługi trwającym 30 dni, rozpoczynającym się w dniu pobrania opłaty cyklicznej. Po wskazanym powyżej przekroczeniu transmisji danych Operatorowi będzie przysługiwać prawo do ograniczenia pasma transmisji w taki sposób, że nie będzie ono wyższe niż 16 kbit/sek. O zmianie parametrów Operator poinformuje Klienta SMS-em.

Czyli po przekroczeniu transferu 100 MB, prędkość spadnie Ci do 16 kbit/sek. Korzystając z Internetu przez telefon, 100 MB danych w zupełności wystarcza.

(roobal) #6

Do tego należy zwrócić uwagę na punkt 3.

Stąd pewnie wynika ten niby limit 100MB, aby zabezpieczyć się przed obciążaniem sieci poprzez ludzi robiących z telefonu modem. Takie samo, a nawet bardziej restrykcyjne warunki umowy są w przypadku T-Mobile w Holandii, gdzie za 10 euro/miesiąc aktywuje się usługę mobilnego internetu bez żadnych limitów ale usługa tyczy się tylko i wyłącznie telefonów i w warunkach umowy jasno jest napisane, że korzystanie z telefonu jako modemu jest zabronione. Na różnych forach można przeczytać, że T-Mobile w Holandii odcina użytkowników od sieci i usługa jest anulowana, jeśli tak się postępuje. Era należy właśnie do T-Mobile (ma największe udziały w spółce), więc i warunki usługi są podobne.

Mój znajomy korzysta z internetu mobilnego na kartę w Play, sam nawet niedawno przeglądałem jakąś ofertę dedykowaną tej usłudze, a z tego co mi znajomy mówił, to do przeglądania neta, maili akurat się opłaca ale to też zależy za ile doładujesz konto.

Pozdrawiam!

(roobal) #7

Proponuję przeczytać jeszcze raz, a nawet kilka razy

Kolega miał na myśli, że 100MB danych do korzystania z neta przez telefon to wystarczająca ilość.

Pozdrawiam!

(ra-v) #8

Poleciłbym najtańszy Plus, czyli 35 albo 39MB z 2GB danymi - masz przynajmniej jakiś zasięg w Polsce. Ewentualnie weź coś w CDMA w Orange - teoretycznie wszędzie do 1Mbps, a praktycznie bywa tak różnie jak z EDGE/UMTS.

Mi na Nokii E50 wystarczy spokojnie 50-100MB/miesiac, czytam głownie wiadomości, tak ogólnie internet, czasem filmik na YT, no i Opera Turbo robi swoje.