Internet w laptopie przez telefon

Witam, otóż chciał bym ustawić sobie internet w laptopie tak, aby czerpał on z telefonu. Telefon to Nokia 2730 Classic od Orange. Nie wiem jakie są teraz aktualne oferty, ale chciał bym kupić jakąś kartę do telefonu jak była promocja w Erze 9 zł bez limitów. Z telefonu i karty korzystał bym tylko pod internet. I tutaj prosił bym o jakąś instrukcję jak wszystko ustawić jaką ofertę wybrać. Chciał bym, aby telefon przesyłał dane przez USB.

Za wszystkie odpowiedzi DZIĘKI

//EDIT

Chyba wybiorę ofertę Ery za 9 zł, ale jeśli znacie lepsze oferty/warunki przesyłu itp., to proponujcie…

Mogę użyć także telefonu Samsung f480

Da się ściągnąć simlock domową robotą? Jest to mi potrzebne, jeśli chcę używać oferty innej niż Orange w telefonie…

Jeśli chodzi o podłączenie Nokii ze Symbianem S60v3 pod kompa to robiłem to przez kabel USB na Nokii E50 (EDGE), tylko że na Linuxie. Ty masz chyba S40v5, ale nowszy, więc w sumie powinien działać. Pewnie programem TopNetInfo będziesz musiał się połaczyć.

Zajrzyj tu - http://www.bez-kabli.pl/ - głownie w działy internet komórkowy, tam są spece od tych rzeczy.

Na pewno po podłączeniu kabla zada pytanie czy ustawić w tryb transmisji danych czy PC Suite - ja ustawiłem na PC Suite, a modem-telefon w Linuxie został wykryty automatycznie. Znajdę czas to sprawdzę kiedyś na Windowsie.

W każdym razie jak telefon chcesz tylko do netu w komputerze korzystać to radzę poszukać modem - to jest urządzenie wg mnei bardziej dedykowane do takich rzeczy. No chyba że masz na mysli internet w sensie laptop+telefon lub czasem sam telefon.

Co do oferty - 9 zł bez limitów?? Ile GB zamierzasz przeznaczyć na internet. Z reguły użytkownicy korzystają od 3 do10GB internetu, ja potrafię między 5 a 15 (limit 20GB).

Nie wiem, mam internet domowy, chodzi mi tu o jakieś wyjazdy, nie bd wtedy nic pobierał, tylko przeglądał internet. Jeśli ktoś się jeszcze na tym zna, proszę pisać…

Ta oferta ery to ściema. Poczytaj dokładnie, bo jest limit 100 mega. Zmień sobie abonament w orangutanie. Jest za ok. 150 zł. z limitem 2 giga, a nawet jak przekroczysz, to Ci zmniejszą transfer ale będzie dalej działać.

Widać, że i Ty też nie doczytałeś się do końca. Nie ma żadnych limitówPunkt 4 Oferty Promocyjnej:

  1. Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia maksymalnej dostępnej prędkości transmisji danych po przekroczeniu:

100 MB transferu danych w danym cyklu korzystania przez Klienta z Usługi trwającym 30 dni, rozpoczynającym się w dniu pobrania opłaty cyklicznej. Po wskazanym powyżej przekroczeniu transmisji danych Operatorowi będzie przysługiwać prawo do ograniczenia pasma transmisji w taki sposób, że nie będzie ono wyższe niż 16 kbit/sek. O zmianie parametrów Operator poinformuje Klienta SMS-em.

Czyli po przekroczeniu transferu 100 MB, prędkość spadnie Ci do 16 kbit/sek. Korzystając z Internetu przez telefon, 100 MB danych w zupełności wystarcza.

Do tego należy zwrócić uwagę na punkt 3.

Stąd pewnie wynika ten niby limit 100MB, aby zabezpieczyć się przed obciążaniem sieci poprzez ludzi robiących z telefonu modem. Takie samo, a nawet bardziej restrykcyjne warunki umowy są w przypadku T-Mobile w Holandii, gdzie za 10 euro/miesiąc aktywuje się usługę mobilnego internetu bez żadnych limitów ale usługa tyczy się tylko i wyłącznie telefonów i w warunkach umowy jasno jest napisane, że korzystanie z telefonu jako modemu jest zabronione. Na różnych forach można przeczytać, że T-Mobile w Holandii odcina użytkowników od sieci i usługa jest anulowana, jeśli tak się postępuje. Era należy właśnie do T-Mobile (ma największe udziały w spółce), więc i warunki usługi są podobne.

Mój znajomy korzysta z internetu mobilnego na kartę w Play, sam nawet niedawno przeglądałem jakąś ofertę dedykowaną tej usłudze, a z tego co mi znajomy mówił, to do przeglądania neta, maili akurat się opłaca ale to też zależy za ile doładujesz konto.

Pozdrawiam!

Proponuję przeczytać jeszcze raz, a nawet kilka razy

Kolega miał na myśli, że 100MB danych do korzystania z neta przez telefon to wystarczająca ilość.

Pozdrawiam!

Poleciłbym najtańszy Plus, czyli 35 albo 39MB z 2GB danymi - masz przynajmniej jakiś zasięg w Polsce. Ewentualnie weź coś w CDMA w Orange - teoretycznie wszędzie do 1Mbps, a praktycznie bywa tak różnie jak z EDGE/UMTS.

Mi na Nokii E50 wystarczy spokojnie 50-100MB/miesiac, czytam głownie wiadomości, tak ogólnie internet, czasem filmik na YT, no i Opera Turbo robi swoje.