Internet w Laptopie

Witam

Zakupiłem laptopa, jestem zainteresowany internetem bezprzewodowym , a jeszcze nie byłem w salonach. Czy np. oferta Play 5 GB :

  1. Czy 5 GB to dużo czy mało ? Najlepiej jakieś przykłady na ile to starcza.

  2. Ile zużywam z tych 5 GB na np. ciągłe korzystanie z aplikacji typu GG lub Skype ? Czy to jest tak jakby naliczanie , czy raz wchodze i , płace , ?

Za wszystkie porady , opinie i odpowiedzi z góry dziękuje :smiley:

do samego GG,skype i szperania w necie 5 Giga to nawet za duzo…

na samo uzywanie gg i skype nie wykorzystasz z tej oferty(5Giga) nawet 10%

yyy… masz internet wiec za korzystanie z gg nie placisz :slight_smile:

uzywanie gg skype i chwodzenie na strony zuzywa kilobajty danych co po dluuuugim orzystowaniu zminiaja sie na megabajty a potem na gigabajty a sam chcesz wziasc aż 5 giga wiec jeśli nie zamierzasz ogladać nałogowo filmów przez neta sciagac cos nielegalnie itp to Ci starczy a nawet wiele zostanie

A granie np. w gry przez multiplayer ? Coś zbliżonego do gg, czy jednak większe porywy ?

tak spokojnie CI wystarczy 5 giga na granie przez multiplayera tylko cieżko zapewne bedzie z pingiem… ae chyba mozna wziasc taki internet testowo na 1m-c nie wiem napewno czy u kazdego dostawcy…

wiec musisz sam zobaczyć…

ale stawiam ze ciezko bedzie ci grac wlasnie przez te pingi ;/ i by net nie przerywal bo tak mial mój kumpel z “play” ale moze niech sie wypowie ktos kto taki internet ma…

Czy to ma być jedyny internet dla tego laptopa? Jeśli tak to te 5GB to jest mało.

5GB to suma tego co pobierasz i wysyłasz - internet + aktualizacje systemu + aktualizacje programów. Przekroczysz limit to Ci ograniczą do 56kb/s. Sprawdź mapy zasięgu.

co do limitu to Le_mar nie masz racji. Wykluczając gry typu cs spokojnie wystarczy i zostanie. Ja siedząc na necie 5-6h dziennie (na początku) wykorzystałem 4.2 gb przez miesiąc. System sie aktualizował, aqq cały czas włączone, filmy z yt oglądałem niekiedy i przez większość czasu siedziałem na dp, albo na grach przez przeglądarke, jeszcze radio często grało. Najlepiej samemu przetestować i sprawdzisz czy odpowiada Ci ten internet. Co do pingów to ja mając internet Orange freedom pro mam pingi 65-85 a przekroczenia tego ich limitu nawet nie zauważyłem. Sprawdź oferty dostępu w CDMA(jeśli Ci pasuje noszenie ze sobą routera, posiadającego akumulator).

:lol:

jak się nie przegląda internetu to na czym miałeś nabić te GB, w internecie są też inne strony :stuck_out_tongue:

Tak, ale to jest CDMA, które jest póki co ofertą dla użytkowników domowych. Zasięgiem pokrywa jednak większość Polski (uwaga - może być problem w dużych miastach). Orange chyba jednak jeszcze nie wypuścił modemu na USB (choć ma to zrobić w niedalekiej przyszłości) więc musiałbyś taszczyć ze sobą router (zawiera w sobie akumulator więc z prądem problemu nie będzie).

wiesz napisałem że głównie na dp oraz browserówkach i yt. A klikanie co kilka minut na jakiś budynek razy kila(planety, wioski itp), po kilka razy dziennie robi swoje. Do tego radio… Do normalnego użytkowania te 5 gb wystarczy(bez pobierania filmów) i na piosenki zostanie…