Internet w Laptopie

(Soviet Man) #1

Witam

Zakupiłem laptopa, jestem zainteresowany internetem bezprzewodowym , a jeszcze nie byłem w salonach. Czy np. oferta Play 5 GB :

1. Czy 5 GB to dużo czy mało ? Najlepiej jakieś przykłady na ile to starcza.

2. Ile zużywam z tych 5 GB na np. ciągłe korzystanie z aplikacji typu GG lub Skype ? Czy to jest tak jakby naliczanie , czy raz wchodze i ,, płace ,, ?

Za wszystkie porady , opinie i odpowiedzi z góry dziękuje :smiley:

(Chosen) #2

do samego GG,skype i szperania w necie 5 Giga to nawet za duzo...

na samo uzywanie gg i skype nie wykorzystasz z tej oferty(5Giga) nawet 10%

yyy... masz internet wiec za korzystanie z gg nie placisz :slight_smile:

uzywanie gg skype i chwodzenie na strony zuzywa kilobajty danych co po dluuuugim orzystowaniu zminiaja sie na megabajty a potem na gigabajty a sam chcesz wziasc aż 5 giga wiec jeśli nie zamierzasz ogladać nałogowo filmów przez neta sciagac cos nielegalnie itp to Ci starczy a nawet wiele zostanie

(Soviet Man) #3

A granie np. w gry przez multiplayer ? Coś zbliżonego do gg, czy jednak większe porywy ?

(Chosen) #4

tak spokojnie CI wystarczy 5 giga na granie przez multiplayera tylko cieżko zapewne bedzie z pingiem... ae chyba mozna wziasc taki internet testowo na 1m-c nie wiem napewno czy u kazdego dostawcy...

wiec musisz sam zobaczyć...

ale stawiam ze ciezko bedzie ci grac wlasnie przez te pingi ;/ i by net nie przerywal bo tak mial mój kumpel z "play" ale moze niech sie wypowie ktos kto taki internet ma...

(Le_mar) #5

Czy to ma być jedyny internet dla tego laptopa? Jeśli tak to te 5GB to jest mało.

5GB to suma tego co pobierasz i wysyłasz - internet + aktualizacje systemu + aktualizacje programów. Przekroczysz limit to Ci ograniczą do 56kb/s. Sprawdź mapy zasięgu.

(Julek94) #6

co do limitu to Le_mar nie masz racji. Wykluczając gry typu cs spokojnie wystarczy i zostanie. Ja siedząc na necie 5-6h dziennie (na początku) wykorzystałem 4.2 gb przez miesiąc. System sie aktualizował, aqq cały czas włączone, filmy z yt oglądałem niekiedy i przez większość czasu siedziałem na dp, albo na grach przez przeglądarke, jeszcze radio często grało. Najlepiej samemu przetestować i sprawdzisz czy odpowiada Ci ten internet. Co do pingów to ja mając internet Orange freedom pro mam pingi 65-85 a przekroczenia tego ich limitu nawet nie zauważyłem. Sprawdź oferty dostępu w CDMA(jeśli Ci pasuje noszenie ze sobą routera, posiadającego akumulator).

(Le_mar) #7

:lol:

jak się nie przegląda internetu to na czym miałeś nabić te GB, w internecie są też inne strony :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #8

Tak, ale to jest CDMA, które jest póki co ofertą dla użytkowników domowych. Zasięgiem pokrywa jednak większość Polski (uwaga - może być problem w dużych miastach). Orange chyba jednak jeszcze nie wypuścił modemu na USB (choć ma to zrobić w niedalekiej przyszłości) więc musiałbyś taszczyć ze sobą router (zawiera w sobie akumulator więc z prądem problemu nie będzie).

(Julek94) #9

wiesz napisałem że głównie na dp oraz browserówkach i yt. A klikanie co kilka minut na jakiś budynek razy kila(planety, wioski itp), po kilka razy dziennie robi swoje. Do tego radio... Do normalnego użytkowania te 5 gb wystarczy(bez pobierania filmów) i na piosenki zostanie...