Internet w małym mieście

Witam :smiley:

Mieszkam w Kuźni Raciborskiej (niedaleko Raciborza). Obecnie korzystam z radiówki u lokalnego dostawcy internetu (instalacja 2,4GHz download:1,5mb upload 0,5mb). Jednakże nie jestem zadowolony z tej usługi. Prędkość w dzień ledwo co dochodzi 700kbs, pół miasta ma to samo ip w sieci(O pobierani z Rapida itd. mogę zapomnieć). Nie mam umowy z TP, a chciałbym się przerzucić na coś szybszego. Może macie jakieś propozycje ?? ?? :cry: Czy pozostaje mi ten lokalny dostawca??

Netia

mobilny internet w play moze cos pomoze tylko czy transfer spelni twoje oczekiwania?? musisz to sprawdzic no i zasieg:) a czy masz podciagnieta linie telefoniczna tp? to netie naprawde polecam a jak nie to play:P

Zawsze możesz postarać się o zewnętrzne ip lub kupić prem na rapidzie na spółkę z paroma osobami z twojego miasta ;]

Netia chyba używa linii TP

czyli pozostaje mi Lokalny dostawca?? :cry:

tak uzywa ale dostarcza rowniez usluge na liniach netii watpie w ze masz podciagnieta linie netii… Neostrada chodzi slabo ale netia na liniach tp smiga jak nie wiem wiec jezeli masz mozliwosc podlaczenia netii na liniach tp to zachecam ale jezeli nie to albo lokalny dostawca albo play o ktorym wczesniej wspominalem

Raczej mało prawdopodobna sytuacja. Zresztą bywa i odwrotnie - zależy od lokalizacji.

Albo inny operator komórkowy zależnie od zasięgu.

a moze WiMAX Netia jak już nie masz lini Tp ani Netii

na dzień dzisiejszy szybki i niezawodny internet: 2 Mbit/s, 1 Mbit/s

Tu możesz sprawdzić zasięg : http://www.netia.pl/uslugi,dla_domu,112.html

Z mapy wynika, że niema tam zasięgu.

Możesz spróbować również sprawdzić czy jesteś w zasięgu Ery WiMAX, która jest niestety droższa od Netii, ale za to będziesz miał dobry ( w sensie stabilny) transfer (0,5 lub 1 Mb).

Bardzo wątpię żeby w Kuźni Raciborskiej był zasięg UMTS , więc to rozwiązanie odpada:

http://internet.playmobile.pl/maps/

Niestety białą plama po wpisaniu Kuźnia Raciborska.

:?

Bez połączenia przewodowego chyba ta radiówka będzie najlepszym wyjściem. Ewentualnie inny lokalny ISP.

mozesz sprobowac tez z orange free. mobilny net. sprobuj sobie z cdma. z salonu na 7 czy 10 mozna wynajac, placi sie tylko za aktywacje. caliem niezle opinie to zbiera.

To lepiej chyba Orange Freedom Pro, jak do zastosowania stacjonarnego. Dają router, do którego można podłączyć zewnętrzną antenę.