Internet w Netia 20mb

Witam,

Mieszkam w małej miejscowości ok 18 tysięcy mieszkańców (Międzyrzec Podlaski). Dotychczas miałem internet 1Mb, ale zadzwoniłem kilka dni temu na infolinie Netii i dowiedziałem się, że mogę mieć internet 20 Mb. Zdziwiłem się trochę, ale na drugi dzień postanowiłem się zdecydować. Nowy internet mam mieć od 5 czerwca.

Zresetowałem dzisiaj router i zobaczyłem podwyższoną wartość Max Rate do 10 Mb/s (SCREEN). Postanowiłem więc sprawdzić prędkość poprzez stronę http://www.speedtest.net/. Wartości były różne:

53331486326378463320_thumb.jpg68850185388800715919_thumb.jpg03146436829837628228_thumb.jpg

25 Mb i 41 Mb/s trochę mnie zaskoczyło, ale w większości przypadków wyniki plasowały się na poziomie 1Mbps.

Wszyscy w okół mnie mogą mieć internet max 2 Mb/s. Netia tłumaczy się tym, że linie są przestarzałe. Jakimś cudem ja mogę mieć 20 a wyciąga nawet 40 (możliwe, że to błąd aplikacji), czy to nie dziwne?

Mam nadzieję, że do 5 czerwca internet będzie już działał normalnie. Teraz cały czas wyniki są na poziomie 1Mb.

Co o tym wszystkim myślicie?

Witaj.

Karzdy operator ma obowiazek swiadczenia internetu w trybie fast do predkosci 2 mb(fast-perdkosc deklarowana nie odbiega od zapisanej w umowie).Natomiast jesli chodzi o predkosci powyzej 2 mb operator swiadczy usługe w trybie interleved(w tym przypadku predkosci zadeklarowane w umowie nie sa zgodne z rzeczywistoscia tzn moga odbiegac nieznacznie od realiów max 512 kb/s)

Jesli chodzi zas o pomiary dokonywane 3 krotnie na podanej stronie moge odniesc sie do nich nastepujaco-linia jest testowana pod wzgledem stabilnosci usługi.Poczekaj do 5 ,wtedy wszystko sie wyjasni.

Wyrzuc ten screen z Twoim ip

Byc moze w Twojej miejscowosci jest modernizowana linia

Porozumienie UKE i TP.S.A.

http://www.uke.gov.pl/_gAllery/29/28/29286/BBI_UKE.pdf

http://www.uke.gov.pl/_gAllery/29/02/29 … omione.pdf

http://www.uke.gov.pl/_gAllery/29/02/29 … 010_Q1.pdf

IP i tak jest już nieaktualne

Otóż zaczniemy od tego.

Przełącz w routerze tryb pracy łaćza z G.DMT na ADSL2+ to da ci synchronizację na poziomie 20mb/s.

Obecnie synchronizacja twojego łącza wynosi 1mb/s i wszelkie skoki do 40 to są zatory które powstają na centrali.

Poczekaj aż załączą ci synchronizacje na porcie potem odblokują prędkość na loginie wtedy zacznij pomiary bo teraz nie masz nic zmienione.

Max rate zmieniło się dlatego że najprawdopodobniej przełączony zostałeś na karty ADSL2+ ale sam z tego nie korzystasz ale bedziesz musiał bo na g.dmt osiągniesz ma 8mb/s (ograniczenie pasma).

Przy okazji pozwolę sobie zapytać z jakiego routera jest zrzut ekranu??

Więc tak:

Próbowałem zmienić na ADSL2+ (chociaż było ustawione na auto), ale linia nie chciała się zsynchronizować (chyba, że 2 minuty czekania to za mało, bo na G.DMT synchronizacja trwa jakies 10 sek.)

Router: Tp-Link TD-W8901G

Bo jeszcze cię nie przełączyli.

Na g.dmt 20mb/s jest niewykonalne.

Poczekaj do rozpoczęcia umowy.

No jasne ludzie jakie wy bzdury tu piszecie to ręce opadają :smiley: . Przede wszystkim kolego kam 104 routera masz mieć ustawionego pod operatora świadczącego usługę przesyłu danych a nie pod operatora u którego masz wykupioną tą usługę tj: Jeżeli masz internet z neti na łączach TPSA to masz mieć ROUTER USTAWIONY NA PARAMETRACH TEPSY z hasłem i loginem Neti. A co do parametru G.DMT to zależy on od tego czy go obsłuży dana centrala lub kontener TPSY. Dlatego musisz zadzwonić do operatora i się dowiedzieć jakie masz mieć prawidłowe ustawienia podstawowe.