Internet w Netii, telefon w TP i ceny

Witam. Jako że kończy mi się umowa o videostradę(SAT)+neostrada(1Mb) mam zamiar przenieść się do Netii na Internet 4Mb/s. Telefon zostaje w TP. I teraz pytanie jakie będę musiał ponosić koszty i czy będą potrzebne jakieś inne formalności oprócz zamówienia przez stronę Netii i podpisanie przy kurierze? Pytam, bo strasznie mało rozumiem z tego regulaminu Netii. Pewnie brałbym UPC, ale mieszkam na wsi pod Augustowem, a nawet w Augustowie UPC nie ma zasięgu :slight_smile:

Pozdrawiam

Dzwonisz do Netii:

801 802 803

koszt połączenia równy cenie jednej jednostki taryfikacyjnej

22 711 11 11

z telefonów komórkowych

I tu ci udziela wszystkich informacji(przynajmniej powinni w co wątpię hehe)

A pewnie będziesz Musiał zapłacić jakieś zł za aktywację. plus 1zł chyba za modem lub będziesz używał tego od Neostrady, jeśli masz(nie Livebox- jego oddajesz)

Jeśli zostawisz Telefon w TP(nie płacisz wtedy za utrzymanie łącza- kabli)

Spoko, a za net będę płacił normalnie 49zł?

Nie wiem, Netia, ich strona(na stronie jedno a w realu co innego) oraz infolinia zawsze mnie odstraszały

Ceny i opcje

1 mb/s 49zł

6 mb 59zł

20 mb 69zł

Info ze strony netii oferta na łączach tp (bsa) sam internet

ja jak bym miał możliwości techniczne bym brał 6 mb/s

o wiele szybciej za 10zł różnicy

jeśli ci będzie działać

5 mb szybciej :slight_smile:

Widzisz, a jak do nich zadzwoniłem to analogicznie

1-49zł

2-59zł i koniec możliwości :stuck_out_tongue:

A na stronie jak nic twierdza ze mogę mieć 20Mbps(co nie znaczy ze autor tego wątku ma podobnie)

Do tego ich bzdurna minimalna umowa na 24m

Bo to pewnie wszystko zależy od kompetencji konsultanta. Będę dzwonić i jak powie, że 2Mb - 59 zł, to poproszę by sprawdził jeszcze raz, bo “jak Pani z Netii dzwoniła” to było 6Mb 59zł :slight_smile:

Raczej od, odległości Centrali i jakości łączą :smiley:

Gdy wypełniam ten formularz “Sprawdź dostępność usług” to przenosi mnie do wyboru oferty, biorę Internet MegaPrzyspieszenie i pokazuje mi się znów strona 4-49 8-59 20-79.

Jeśli tam jak wpiszesz swój adres pokazuje ci taką ofertę to pewnie chodzi u ciebie llu wtedy są prędkości

4 mb/s za 49zł

8 mb/s za 59zł

20 mb/s za 69zł

i takie jak tam są możesz wybrać

No właśnie. Tego nie jestem pewien, bo link wygląda w miarę normalnie, a nie jakiś generowany:

http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

A miał tu ktoś inne prędkości po formularzu?

ja mam po wybraniu któreś prędkości i wpisaniu adresu

1,6,20 mb/s

Wydaje mi się że te ceny dotyczą pakietu z telefonem.

https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do

Zobacz co tu ci pokaże

Telefon i internet w pakiecie : BSA(i)+WLR(t): Pakiet dostępny w sprzedaży, maks. prędkość ściągania 2048 kbit/s

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : BSA: Usługa dostępna, maks. prędkość ściągania 2048 kbit/s

OneOffice : Usługa niedostępna

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa niedostępna

IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Lipa, bo teraz jak dokładnie wpisałem na stronie Netii to mam 1Mb- 49, 6Mb-59 i 20Mb-69

Nie rozumiem tego, bo przecież maks. to 2048kbit (2Mb) więc czy jak wezmę 6Mb to nie będzie mi coś blokować czy może Netia załatwi mi 6Mb w realu?

jak tam piszę że max 2 mb to więcej ci raczej nie pójdzie niż ta prędkość

u mnie pisze 20480 czyli 20 mb

E to chyba przedłużam z tp i biorę 2Mb, bo przynajmniej tam jest po ludzku napisane. Interesuje mnie jedna rzecz. Przedłużam neo+tv. I mam do wyboru prezenty w postaci dodatkowych pakietów. Oznacza to, że nie mogę wziąć np. nawigacji GPS, która jest na stronie głównej zamiast pakietu tv?

Sorry za tyle pytań, ale koniec umowy za tydzień :stuck_out_tongue:

Zrób jeszcze raz test i potem zaznacz pełne informację.

Jeśli weźmiesz z telewizja to nawigacji nie ma w tej promocji, jest tylko pakiety TV, nawigacja jest w samej ofercie Internetu na 36m.

Wszelkiego typu info dostaniesz na 19393 za free :smiley: a technicznie 800102102

OK. Dzięki za wszelkie info, biorę od tp. Pozdrawiam. Do zamknięcia

Zobacz jeszcze ofertę Orange freedom, Za zapowiedzi tez wynikało, że w niedługim czasie TP miała przedstawić nowe cennik swych usług. :slight_smile: