Internet w Niemczech

Witam!

Wkrótce wyjeżdżam do Niemiec na dłuższy okres czasu i chciałbym tam mieć stały dostęp do internetu - za niewielkie pieniądze

Będę mieszkał w małym mieście

W laptopie mam modem i karte sieciową wyposażone w porty RJ-11 i RJ-45 oraz możliwość komunikacji bezprzewodowej Wireless.

Ile może kosztować podłączenie do sieci? Znacie może jakies tanie firmy w Niemczech, które udostępniają internet?

Mogę próbować wyszukać jakieś hotspoty ale wątpie czy znajdę, moze kupić w polsce orange czy iplusa ale czy to się na 3 miesiące opłaca??

Znacie jakieś sposoby połączenia się do internetu ?? W co zainwestować??

Proponuję zadać to pyanie na jakimś niemieckim forum, bo tu trudno będzie znaleźć odpowiedź.

Raczej nie tym bardziej, że w roamingu ceny będą prawdopodobnie wyższe.

Jeśli chodzi o radiówki - najlepiej zapytać an forum miesta, gdzie się przeprowadzasz.

Zobac zjeszcze jaka jest oferta niemieckich odpowiedników TPSA, Netii itp.

Ja bym zobaczył na stronach niemieckich operatorów komórkowych jakie oni mają stawki w prepaidach internetowych. Podejrzewam że jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ korzystanie z polskich operatorów za granicą jest drogie.

Dostep do internetu bedziesz mial wszedzie.Na miejscu sobie wybierzesz co Ci pasuje.Ja korzystam z T-online jest to odpowiednik Polskiej TPSA

Za internet 25 - Mbs place 45 Euro.Pozatym darmowe telefonowanie do Polski. Tutaj znajdziesz wiecej szczegolow. http://www.dslweb.de/dsl-25000.htm :slight_smile:

Czyli jak mam to zrobic niemickiego nie znam bede w niemczech z laptopem i co dalej? To bedzie mała miejscowość i co mam zrobic jak to załatwić gdzie kupić.

A nie czasem Ery?

Przecież T-Mobile to operator komórkowy, w który zresztą w przyszłości ma się zamienić Era (choć Era to dużo lepsza marka, ale z Ideą było podobnie).

Osobiście polecam Deutsche Kabel ,32Mb/s Ok 25 euro +stacjonarka,załatwić można przez net.Szybko tanio i bez szukania na mieście.

Pozdrawiam

link do stronki http://www.kabeldeutschland.de/highspee … mfort.html

Ale jak załatwic przez net jade na prace sezonowe do niemiec do jakiejś wioski, przyjadą i mi neta podepną kablowo czy jak, myslałem o czymś takim na usb moze i bym doładowywał??

Tylko ja raczej potrzebuje czegoś bezprzewodowego, na 3 miesiace bo to praca sezonowa bedzie sporo ludzi ja tam bede tylko mieszkał, nie wiem wifi nie bedzie i co tu robić?

  • Darować sobie dostęp do internetu.
1 polubienie

No trzeba szukac jakiegoś wyjścia potrzebuje dostępu, jak by ktoś znał rozwiązanie na mój problem proszę pisać.

W tym wypadku zaczekał bym na to co jest na miejscu,w Niemczech nie jest zbyt popularny net z karty Pre Pay,jak już coś takiego dostaniesz

to prawdopodobnie będziesz zarabiał tylko na net.Możliwe że miejsce,w którym będziesz mieszkał jest obłożone hot spotem,albo że znajdziesz

sieć bez klucza (mało prawdopodobne wszystkie routery maja domyślnie Wpa2).Opcją jest znalezienie na miejscu sieci zabezpieczonej i

“dogadanie się za niewielką opłatą” z właścicielem.Zastanawiałeś się nad ryzykiem zabrania laptopa,z doświadczenia wiem ze na sezonówkach

są różni ludzie i różne sytuacje się zdarzają,cały dzień po za domem a do pracy ciężko chodzi się z lapkiem.

Powodzenia.