Internet w noki

Chciałem was zapytać czy dałoby się jakoś podłączyć internet bezprzewodowy do noki 6300.Szukałem trochę na internecie ale nie mogłem nic znaleźć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tylko przez WAP (wykup pakiet) lub kablem USB z komputera. Innej opcji nie widzę.

a mógłbyś dokładniej opisać jak podłączyć się przez kabel ?

W internecie jest sporo poradników tego typu. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Ja nie znam krok po kroku jak to się robi.

pobrałem sobie program Blue FTP(na komórkę) i znalazło mi neostrade ale gdy chce się połączyć wyskakuje błąd “nie można połączyć się z urządzeniem docelowym, ponieważ jest on zamknięty na File transfer profile …” .No właśnie szukałem tych “poradników” ale nie mogłem znaleźć, wiec napisałem na tym forum :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nokia 6300 nie ma Wi-Fi, więc jeśli chcesz korzystać z telefonu z Internetu bezprzewodowo, to albo przez sieć komórkową albo możesz za darmo udostępniać połączenie internetowe ze swojego komputera, jeśli jesteś w pobliżu, przez interfejs Bluetooth. W pierwszym przypadku oczywiście korzystasz gdzie chcesz (byle tylko mieć zasięg), ale płacisz osobno za transfer danych operatorowi; natomiast w drugim przypadku masz Internet za darmo, ale ogranicza Cię zasięg Bluetooth (zwykle do kilkunastu metrów), musisz mieć włączony komputer i skonfigurowane odpowiednio połączenie - i rzecz jasna interfejs Bluetooth w komputerze. Można też przez kabel połączyć się z komputerem, ale interesowało Cię połączenie bezprzewodowe, co też w sumie może być szeroko rozumiane.

Kompa mam niedaleko jakieś 5 metrów ,pasowałoby mi podłączyć się przez bluetooth ale nie mogę tego znaleźć .Jak byś mógł to podaj linka.I dzięki za pomoc :slight_smile:

Zagłębiając się w temat udostępnienia połączenia z komputera przez Bluetooth wyszło, że taka opcja wymaga nie lada kombinowania - to już musisz poszukać sam (np. tutaj toczył się taki wątek: http://www.nokia6300.pl/internet-przez-bluetooth-vt240.htm). W drugą stronę (telefon jako urządzenie dostępowe dla komputera) nie ma problemu, kiedyś nawet tak robiłem.