Internet w Play luib inny

Sory niewiem czy w dobry dział wrzuciłem.

Zastanawiam się nad kupieniem sobie do laptopa netu HSDPA , mysle o abonamencie.

Z tego wyglada:

http://web.playmobile.pl/pl/internet/po … index.html

ze Play jest najlepszy za to mam pare (głupich?) pytań :slight_smile:

Patrzac po mapie zasiegu dojezdzajac codziennie na uczelnie podczas podrozy jak i na miejscu bede mial 3G. Tylko jak to wyglada podczas jazdy pociagiem? Mam PDA wizzarda i na codzien uzywam w nim netu gprs/edge i podczas jazdy momentami przerywa i gubi połaczenie. Jak jest z HSPDA?

Druga sprawa to modemy w playu, http://web.playmobile.pl/pl/internet/modemy/index.html zupełnie nierozumiem czym się różnia, jak by mogł sie wypowiedziec ktos kto ma i testuje ;).

A moze play to ściema moze polecicie mi inne?

Odrazu mowie ze ja po polsce niepodróżuje raczej grunt zeby na trasie Gdańsk- Malbork był dobry zasieg.

play udostępnia maksymalnie 1 Mbps, więc mało, polecam blueconnect

Chyba kret z konkurencji, nieprawda, mam PLAY, korzystam i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim największy limit transferu (5 GB na m-c, a jak z telefonem to 10), żadnych problemów z łączeniem, polecam

Nie oczerniaj innych

Przeczytaj sobie to jasno jeas napisane że 1Mb

http://web.playmobile.pl/pl/internet/oferta/index.html

Pardon, rzeczywiście tak napisane, ale mój kolega ma Blueconnect i porównywaliśmy szybkości na naszych laptopach, są bardzo zbliżone, mocno podejrzewam że ta szybkość 7,2 to maksymalna szybkość modemu i jest to zagrywka reklamowa, modemy w PLAY też mają takie szybkości maksymalne, ale przepraszam.

A co z modemami? czy one czym kolwiek się różnia? Przy okazji, jeśli strace zasieg HSDPA? to rozumiem ze modem łapie wtedy gorsze, edge, gprs? jak telefon?

Tam gdzie sieć, tam jest HSDPA, jest to system transmisji danych powiązany z zasięgiem sieci, więc nie ma potrzeby żeby osługiwał inne standardy transmisji danych.

No ale gprs jest wszedzie tam gdzie masz zasieg telefoniczny, a niekoniecznie na duzym zadupiu bedizesz mial Hsdpa, jak mam mojego PDa i mam 2 kresi zasiegu to i tak daje rade wejsc na gadu, sprawdzic poczte.

wszystko zależy od tego jak będziesz z tego netu korzystał i do czego Ci potrzebny. Ze swojej strony polecę orange bo mają jeden z lepszych zasięgów 3G a to jak dla mnie najważniejsza rzecz w mobilnym necie. I teraz jak potrzebujesz w trasie, na mieście jako uzupełnienie stacjonarnego to dobry jest 39,5 bo cena niska a jakość też daje rade ale tylko 0.5gb limitu. Jak do normalnej pracy to już free który może jest droższy ale daje większy limit transferu danych

To ja odpowiem jako posiadacz modemu play. Różnica między play a całą resztą jest taka, że play nie udostępnia tej najniższej prędkości czyli GPRS (jak się nie mylę). Są dwie dostępne opcje to znaczy HDSPA i EDGE. Jeśli nie jesteś w zasięgu, któregoś z nich to nie masz internetu wcale. Natomiast w innych sieciach masz jeszcze opcje GPRS (ktora imo i tak sie nie nadaje;p ). Natomiast limit jest taki jak pisali koledzy powyżej czyli 5 giga bądź 10 jak masz od nich tele w abo

Tzn wiesz ja swoj PDA podlaczam do lapka robie sobie z niego modem mam karte heyah 2gr/100 kb, i na gprs jak niejedizesz pociagiem to daje rade wejsc na google,wp,gg, ale fakt idzie to topornie :slight_smile: aragornik dzieki za info to daje mi do myslenia :wink:

Ale w przeciwieństwie do “wielkiej trójcy” Play ma największy zasięg HSPDA w Polsce.

HSPDA i UMTS. EDGE jest tylko w pozostałych sieciach, tak jak GPRS.

Na mapie Play zasięg UMTS/HSPDA jest zaznaczony kolorem ciemnofioletowym. Ten jasnofioletowy “na zewnątrz budynków” dotyczy GPRS, a nie UMTS/HSPDA (choć są miejsca, gdzie GSM Plusa ledwo łapie).

W Malborku oraz Gdańsku masz zasięg UMTS/HSPDA, ale w trasie już nie. Jeśli potrzebujesz internetu w trasie, rozejrzyj się za innymi operatorami.

A jeśli chodzi o tą prędkość, to 7,2 Mbps jest osiągalne w idealnych warunkach. Miejscami w Play możesz mieć wyższą prędkość niż w Plusie czy Orange.