Internet w Play luib inny


(Master Piotr) #1

Sory niewiem czy w dobry dział wrzuciłem.

Zastanawiam się nad kupieniem sobie do laptopa netu HSDPA , mysle o abonamencie.

Z tego wyglada:

http://web.playmobile.pl/pl/internet/po ... index.html

ze Play jest najlepszy za to mam pare (głupich?) pytań :slight_smile:

Patrzac po mapie zasiegu dojezdzajac codziennie na uczelnie podczas podrozy jak i na miejscu bede mial 3G. Tylko jak to wyglada podczas jazdy pociagiem? Mam PDA wizzarda i na codzien uzywam w nim netu gprs/edge i podczas jazdy momentami przerywa i gubi połaczenie. Jak jest z HSPDA?

Druga sprawa to modemy w playu, http://web.playmobile.pl/pl/internet/modemy/index.html zupełnie nierozumiem czym się różnia, jak by mogł sie wypowiedziec ktos kto ma i testuje :wink:.

A moze play to ściema moze polecicie mi inne?

Odrazu mowie ze ja po polsce niepodróżuje raczej grunt zeby na trasie Gdańsk- Malbork był dobry zasieg.


(mati75) #2

play udostępnia maksymalnie 1 Mbps, więc mało, polecam blueconnect


(Zbychdb) #3

Chyba kret z konkurencji, nieprawda, mam PLAY, korzystam i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim największy limit transferu (5 GB na m-c, a jak z telefonem to 10), żadnych problemów z łączeniem, polecam


(Marius142) #4

Nie oczerniaj innych

Przeczytaj sobie to jasno jeas napisane że 1Mb

http://web.playmobile.pl/pl/internet/oferta/index.html


(Zbychdb) #5

Pardon, rzeczywiście tak napisane, ale mój kolega ma Blueconnect i porównywaliśmy szybkości na naszych laptopach, są bardzo zbliżone, mocno podejrzewam że ta szybkość 7,2 to maksymalna szybkość modemu i jest to zagrywka reklamowa, modemy w PLAY też mają takie szybkości maksymalne, ale przepraszam.


(Master Piotr) #6

A co z modemami? czy one czym kolwiek się różnia? Przy okazji, jeśli strace zasieg HSDPA? to rozumiem ze modem łapie wtedy gorsze, edge, gprs? jak telefon?


(Zbychdb) #7

Tam gdzie sieć, tam jest HSDPA, jest to system transmisji danych powiązany z zasięgiem sieci, więc nie ma potrzeby żeby osługiwał inne standardy transmisji danych.


(Master Piotr) #8

No ale gprs jest wszedzie tam gdzie masz zasieg telefoniczny, a niekoniecznie na duzym zadupiu bedizesz mial Hsdpa, jak mam mojego PDa i mam 2 kresi zasiegu to i tak daje rade wejsc na gadu, sprawdzic poczte.


(Jasieeek86) #9

wszystko zależy od tego jak będziesz z tego netu korzystał i do czego Ci potrzebny. Ze swojej strony polecę orange bo mają jeden z lepszych zasięgów 3G a to jak dla mnie najważniejsza rzecz w mobilnym necie. I teraz jak potrzebujesz w trasie, na mieście jako uzupełnienie stacjonarnego to dobry jest 39,5 bo cena niska a jakość też daje rade ale tylko 0.5gb limitu. Jak do normalnej pracy to już free który może jest droższy ale daje większy limit transferu danych


(Kmrela) #10

To ja odpowiem jako posiadacz modemu play. Różnica między play a całą resztą jest taka, że play nie udostępnia tej najniższej prędkości czyli GPRS (jak się nie mylę). Są dwie dostępne opcje to znaczy HDSPA i EDGE. Jeśli nie jesteś w zasięgu, któregoś z nich to nie masz internetu wcale. Natomiast w innych sieciach masz jeszcze opcje GPRS (ktora imo i tak sie nie nadaje;p ). Natomiast limit jest taki jak pisali koledzy powyżej czyli 5 giga bądź 10 jak masz od nich tele w abo


(Master Piotr) #11

Tzn wiesz ja swoj PDA podlaczam do lapka robie sobie z niego modem mam karte heyah 2gr/100 kb, i na gprs jak niejedizesz pociagiem to daje rade wejsc na google,wp,gg, ale fakt idzie to topornie :slight_smile: aragornik dzieki za info to daje mi do myslenia :wink:


(Kpc21) #12

Ale w przeciwieństwie do "wielkiej trójcy" Play ma największy zasięg HSPDA w Polsce.

HSPDA i UMTS. EDGE jest tylko w pozostałych sieciach, tak jak GPRS.

Na mapie Play zasięg UMTS/HSPDA jest zaznaczony kolorem ciemnofioletowym. Ten jasnofioletowy "na zewnątrz budynków" dotyczy GPRS, a nie UMTS/HSPDA (choć są miejsca, gdzie GSM Plusa ledwo łapie).

W Malborku oraz Gdańsku masz zasięg UMTS/HSPDA, ale w trasie już nie. Jeśli potrzebujesz internetu w trasie, rozejrzyj się za innymi operatorami.

A jeśli chodzi o tą prędkość, to 7,2 Mbps jest osiągalne w idealnych warunkach. Miejscami w Play możesz mieć wyższą prędkość niż w Plusie czy Orange.