Internet w Samsung Galaxy Ace (S5830)

Moje pytanie brzmi, jak mieć internet w telefonie Samsung Galaxy Ace.

Konkretnie to najbardziej na potrzeby gadu-gadu, korzystanie z przeglądarki to na kompie.

Na początku powiem ze sie na tym nie znam w ogóle, wiec prosze sie nie śmiać z mojej głupoty;p

Mam wykupiony pakiet 50 MB na internet, ale nie wiem co z tym dalej zrobić ;/

Prosze o jakieś instrukcje, tylko tak jak do dziecka ;p

w jakiej sieci masz wykupiony pakiet internetu? jak rozumiem ten pakiet jest do telefonu

jak masz uruchomiony ten pakiet to on już działa, co do gadu gadu trzeba płacic oddzielny abonament miesięczny dla twórców GG, moim zdaniem to zdzierstwo ale taką polityke mają… mozesz próbować szukać innych komunikatorów obslugujących gg

Na Androida GG jest darmowe :wink:

Po ustawieniu telefonu przyciśnij dłużej przycisk blokady i w menu wybierz transmisja danych/pakietowa etc (tak żeby strzałki nie były przekreślone) od razu mówię, że zje ci na start większość pakietu bo system będzie się musiał zaktualizować (gmail, mapy, market, yt) gdzieś ok. 30-40mb i nie za bardzo da się to ominąć.

Po włączeniu internetu idziesz do google play i stamtąd pobierasz GG (w wyszukiwarke wpisz Gadu-Gadu)

Ściągasz górną belkę. Zaznaczasz “Dane”. Gdy na belce pojawi się ikonka E albo 3G, internet jest włączony. Możesz od tej chwili korzystać z Marketu (stąd właśnie pobierz GG), przeglądarki, maila, komunikatorów, youtube, czego chcesz. W czasie trwania tego procesu ofc stopniowo “zżera” ci pakietowy transfer, a gdy go wyczerpie - żre środki z konta.

Zależnie od sieci możesz sprawdzać stan pakietu specjalnym kodem który znajdziesz na stronie operatora.