Internet w Samsungu Avili GT-S5230

Siema. Ostatnio kupiłem 6gb internetu do swojego telefonu za 6zł w sieci Orange. Gdy włączam jakąś stronę wyskakuje mi komunikat “Punkt dostępu niedostępny”. Słyszałem że podobno zmienia się coś w opcjach ale szczerze mówiąc kompletnie nie wiem co. Może po prostu mój telefon nie obsługuje tego pakietu? Z góry dziękuję za rady ;D

Żeby korzystać z internetu, w telefonie powinieneś mieć wybrane ustawienia internetowe dla sieci Orange - w telefonie wchodzisz: USTAWIENIA -> PROFILE PRZEGLĄDARKI i tam wybierasz profil Orange Internet / Internet GPRS.

 

Jeśli w telefonie nie masz żadnych profili albo nie ma profilu dla sieci Orange, to możesz sobie pobrać wszelkie ustawienia ze strony Orange: http://ustaw.orange.pl/listservices.aspx?handsetid=1145 - zaznaczasz które ustawienia chcesz przesłać na telefon (na pewno internet, wap i mms będą Cię interesowały; video i e-mail - w zależności czy będziesz z tego korzystał), podajesz numer telefonu i klikasz “Wyślij konfigurację sms”. Gdy otrzymasz sms’a z konfiguracją to klikasz w “Zainstaluj” (lub jakoś podobnie) i powinieneś uzyskać dostęp do internetu.