Internet w telefonie

Hej, jeśli ktoś moze, to niech napisze co wie i swoje doświadczenia w tym temacie.

Interesują mnie wszystkie informacje nt. internetu w komórce - czyli jakie wymagania sprzętowa, w co się zaopatrzyć, przez co się lepiej łączyć, czym się różni np. edge od umts no i najważniejsze - czy się opłaca, jakie są ceny za coś takiego?

Mam w tej chwili LG ku311 i raz próbowałem skorzystać z neta, bo okazuje się, ze mam taką opcję. Nie wiem, za pomocą czego się łączę z netem w telefonie :|.

Słyszałem też coś o przeglądarce Mini Opera - nawet nie wiem skad ją wziąć i do czego tak naprawdę służy oprócz możliwości przeglądania stron internetowych.

Jak raz wszedłem na interię, i posiedziałem kilka minut, próbując wejść na moją pocztę (na która w końcu mi się nie udało wejść), to zapłaciłem za ten “luksus” 10 zł. Od tamtej pory uważam, żeby przypadkiem nie wleźć znów w to samo. Poza tym, nie wiem czy mam jakąś przeglądarkę w telefonie, ale chyba mam, skoro udało mi się wejść na interię. Poza tym nie wiem nawet jak sprawdzić to, jaką mam przeglądarkę :expressionless:

Ostatnio słyszałem też o Muzodajni w Plusie. Podobno za 10 zł miesięcznie można ściągnąć 50 piosenek mp3 - czyli wychodzi jakoś 20 groszy od jednej, a przecież każda ma kilka mb co najmniej - no niechby miała po 1 mb, to i tak dziw, że to się opłaca Plusowi, skoro na dodatek nie płaci się za transfer.

Kiedyś skorzystałem z opcji ściągnięcia mp3 na telefon w Playu i w sumie ściągnąłem chyba 50 mb - to zapłaciłem za to jakoś 40 zł, bo za transfer się płaciło.

Co polecacie, może jakieś rady by uchylić się od płacenia kolosalnych rachunków za neta w komórce? Nie raz bym skorzystał jak jadę do szkoły i poczytał co nieco informacji z neta, ale nie chcę też przepłacać za tranfer itp.

W domu płacę 44 zł za łącze 1,5 mb, więc jeśli z neta w komórce mam skorzystać tyle co kot napłakał i płacić tyle samo, to wolę posłuchac sobie mp3 w autobusie :confused: Wiem, że internet w komórce nie równa się internetowi w kompie, ale zawsze to coś - chyba :confused:

Cóż,

Opera Mini to bardzo dobra przeglądarka internetowa na telefon (tak samo uważam, że Opera jest zdecydowanie najlepsza przedlądarką na PC, ale to tylko moje skromne zdanie). Opera mini nie otwiera całej strony, ale specjalnie spreparowaną stornę w taki sposób, aby pobierać jak najmniej danych - nie pobiera np zbędnych reklam i obrazków.

Ja z internetu w komórce korzystam poprzez WiFi - w domu dzięki routerowi Linksys WAG200, a np na uczelni dzięki HotSpotowi. W centrum Katowic np też można się połączyć w niektórych miejscach z HotSpotami.

witam

ja korzystam z orange free na karte bardzo tanio łączy się przez GPRS opłata to 3gr za 100kb pobranych danych, telefon SE ,mam mobilne gg a takze gram w gladiatusa , telefon służy mi także jako modem i łącze się z nim z moim lapkiem coprawda prędkość nie jest oszołamiająca ale zawsze jest to jakieś łącze ze światem:))))

WiFi wydaje się dosyć interesujące, bo też mam w domu ruter i mógłbym się za jego pomocą łączyć z netem, no i tu też powstaje pytaie, czy za transfer - czyli załadowanie strony na komórkę - czy wtedy muszę coś płacić, czy jest to wszystko w cenie moje miesięcznego abonamentu za internet domowy?

Wydaje mi się, że 3 gr za 10 kb. W Playu jest tgeraz podobnie, tylko że u nas jest 5 gr za 10 kb. Za 100 kb zawsze mi kilkadziesiąt gr - najdrozej w Erze, bo tam było jeszcze chyba 60 gr, albo wiecej…

A powiedzcie, czy jeśli ktoś podłączy telefon do laptopa i wtedy chce przeglądać net ciągnąc sygnał internetowy z komórki, to jak to wygląda?

Czy wtedy ładuje nam się normalnie strona, taką jak mozemy zobaczyć w stacjonarnym internecie? Bo jeśli tak, to wtedy dana stronka nie ma 10 kb, tylko co najmniej kilkaset, jak nie więcej, a wtedy koszty przeglądania internetu się zwiększają - bo wiadomo, ze wtedy więcej kb się ściąga na lapka.

No i jeszcze, czy jeśli odświeżę daną stronkę, to czy następuje nowe załadowanie strony i znowu płacę ileś tam groszy za załadowanie tej samej str, jako nowej, czy jest ona po prostu załadowana na mojej komórce i wtedy już tylko odświeżam, ale nie ściąga się cała strona od nowa? :slight_smile:

możesz łączyć się jak masz wifi

właśnie zauważyłem, ze niestety nie mam wifi w telefonie ;/, a szkoda, bo mógłbym w wielu miejscach za darmo korzystać. W każdym razie ostatnio przeglądałem neta przez komórkę i stwierdzam, że na razie jedynie stronę główną mojego operatora mogę oglądać za darmo, a poza tym Onet jest w wersji mobilnej. Interia natomiast wyświetla mi, że strona jest zbyt duża i nie moge na nią w ogóle wejść. Prawdą jest, że chyba nie mam Mini Mozilli w moim telefonie, ale jak próbowałem ściągnąć przez google z w telefonie, to nie dało się, jakiś błąd wyskakiwał.

Za przeglądanie onetu i dodawanie komentarzy w konkretnych wiadomościach, oraz przeglądanie google i kilku innych stron w wersji mobilnej, zapłaciłem w sumie 4 zł, za 2 godziny przeglądania. To raczej mało, biorąc pod uwagę, że nie mogę na wszystkie strony wejsć.

Na onecie w wersji mobilnej jest do ściągnięcia Mini Opera chyba, albo mini mozilla (już nie pamiętam), to niestety też nie mogłem ściągnąć, za każdym razem jakiś błąd wyskakuje.

Chciałem więc spytac, czy jeśli dana strona internetowa, nie ma swojej wersji mobilnej, to czy nie otworzy się na komórce? Bo w sumie to mogłaby się otworzyć jej wersja klasyczna - na onecie jest taka możliwość, tylko że nie włączałem jej, bo albo by mi się nie otworzyła, a jeśli już by się otworzyła, to pewnie mnóstwo kb by się musiało załadować, za co też musiałbym zapłacić sporo kasy.

No i 2. pytanie jeszcze mam - jak zainstalować mini operę, lub mini mozillę?

najlepiej wpisz w przeglądarce telefonu google.com tam opera mini lub coś w tym rodzaju i już coś się znajdzie i powinno się pobrać i zainstalować. Trzeba tylko jeszcze ustawić połączenie internet gprs (jeżeli jeszcze masz to nie zrobione). I w operze praktyczni prawie wszystko otworzyć. Nie będzie można odtwarzać filmików itp. ale strony to praktycznie każde

Dzięki za informację, ale niestety jak już napisałem wcześniej, nie moge nic kompletnie ściągnąć na telefon z neta z komórki :confused: Pisze mi że coś tam zostanie zakończone i czy chcę kontynuować. Dziwi mnie to, gdyż na samym początku jak miałem tą komórkę, to normalnie ściągałem mp3 na komórkę i nawet jeden teledysk (zapłaciłem za to 45 zł, ale mniejsza o to).

W każdym razie, nawet ze strony operatora nie mogę pobrać gry - null, zero :confused:

Witam, mógłby mi ktoś powiedźieć ile jest za wejście np… na główną stronę WP i czy jak wejdę na niej w boczny link równierz będzie tyle samo zabierać??? i ile za wejście na pocztę na WP albo tez innym portalu…

I ile gdzies zabiera za obejżenie teledysku na YouTubie…oczywiście na inne też możecie podać jak wecie, o gg tez by się przydała informacja…z góry dziękuje.

Nie znam się za bardzo, ale że od czasu do czasu korzystam z neta w telefonie, to napiszę tylko, że jeśli masz tzw. Mini Operę (lub jakąś inną przeglądarkę stron dla telefonów), to nie zapłacisz dużo. Ja kiedyś wszedłem na onet i przeglądałem informacje, wystawiałem komentarze do wiadomości, to jakieś 3 zł mi wzięło za 2,5 godziny. To też zależy od tego w jaki sposób łączysz się z netem - najlepiej przez wifi. Darmowych Hot spotów w dużych miastach jest pełno i wtedy to chyba nawet nic się nie płaci za cokolwiek co by się nie robiło, czyli chyba ściąganie plików na telefon i oglądanie youtube’a też - ale nie jestem do końca pewien. Jeśli nie masz wifi w telefonie (tak jak ja), to bym nie ryzykował. U mnie niektóre strony nie chcą się uruchamiać w postaci przeznaczonej dla telefonów komórkowych i wtedy ładują się te wszystkie obrazki i reklamy - a wiadomo że one ładują się na twój kom., a za każdy załadowany obrazek itp płacisz, bo to jest ten transfer, który się zużywa podczas łączenia z netem. Ja mam tylko 5mb darmowego neta, a stronka w wersji komórkowej nie wiem ile ma, ale nie wiele, to się w mega bajtach nie liczy na pewno. Za to stronki, które się ładują na komputer potrafią być za ciężkie dla komórki i mieć nawet kilka megabajtów, albo i więcej i wtedy wybulisz sporo kasy :confused:

U mnie jakoś nie da się zainstalować Mini Opery, ale zawsze jak wchodzę na onet.pl, to pyta mi się, czy chcę otworzyć stronę w wersji mobilnej, czy zwykłej - wybieram oczywiście tą pierwszą. Jak wchodzę na interię, to nigdy mi się nie pyta, tylko ładuje te wszystkie nie potrzebne reklamy i obrazki, i płacę za to kilkanaście złotych :confused:

Najtanszy internet jest w plusie na kartę , w pakietach. Są pakiety 25mb za 5zł , 100mb za 10zł i bodajże 500mb za 35zł. Czyli jednym słowem mało. Naprawdę warto :slight_smile:

O ile mi wiadomo, to DMQ pytał ile kasy płaci się za wejście na WP, sprawdzenie poczty i oglądniecie filmiku na Youtube, tudzież gg w telefonie, a o nie o to ile złotych płaci się za ile megabajtów w Plusie.

Po co komu wiadomość o internecie w Plusie, skoro nie wie się ile megabajtów ma strona internetowa i ile razy za te 35 złotych będzie mógł ją oglądać w telefonie, ile filmików na Youtebe oglądnie oraz ile razy będzie mógł sprawdzić pocztę, żeby te 35 zł się opłaciło?

Wyczyśćcie pliki tymczasowe, wjedźcie na WP, zobaczcie ile miejsca zajmują pliki w katalogu z tempsami i będziecie mieć odpowiedź ile kB zajmuje dana strona. Potem przemnóżcie to przez stawkę operatora i będziecie wiedzieć ile kosztuje wejście na daną stronę.

… proste i logiczne. :wink: