Internet w telewizorze Samsung

Witam

Nie wiedziałem, gdzie napisać piszę więc tutaj.

Chciałbym mieć internet w tv Samsunga UE32C6500.

Udostępniłem internet mobilny z playa, wpisałem IP, bramę i DNS w tv.

Przy teście wyskakuje problem z pakietami bramy. 

Nie wiem co z tym dalej zrobić, aby przeszło test.

Pozdrawiam

 

Ale czym to udostępniłeś? Co zrobiłeś i jak?

 

Może nie to co trzeba wpisałeś jako bramę. Jako bramę wpisujesz IP tego urządzenia za pomocą którego udostępniasz Internet.

Udostępniłem połączenie internetowe w laptopie połączonym RJ45 z tv.

IP, bramę, DNS odczytałem na laptopie. 

Do IP dodałem 1, a bramę i DNS zostawiłem taką jak w laptopie.

Dodane

Aha zapomniałem o masce, też wpisałem taką jak w laptopie.

Tyle że z punktu widzenia telewizora to laptop jest bramą. Wpisujesz jego IP (z karty sieciowej przez którą jest połączony z telewizorem) jako bramę i inne IP z tego samego zakresu (z inną wartością w części gdzie w masce są zera) jako własne IP w telewizorze.

 

Czyli IP masz ok, bramę zmieniasz na IP laptopa. Na laptopie przy karcie sieciowej do której podpięty jest telewizor brama może zostać pusta.

Hej,

Jeśli zmieniasz adres IP, który laptop otrzymuje od operatora mobilnego, to nie dziwię się, że udostępnienie nie działa. Generalnie nie napisałeś, z jakiego korzystasz systemy, ale udostępnianie łącza powinno wyglądać tak - https://support.microsoft.com/kb/306126/pl. Przykład dla Windowsa XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Piszę dopiero dzisiaj, bo tak na prawdę to nie chodzi o mój tv tylko kuzyna, także będę pisał z lekkim opóźnieniem.

Może przedstawię dokładniej jak to wygląda z poziomu systemu Windows 7 - taki jest na laptopie.

Internet mobilny z Plusa jest podłączony przez USB i tworzy swoje połączenie lokalne z dostępem do internetu.

Jak podłączę tv to tworzy się drugie połączenie lokalne bez dostępu do internetu. Adres IP jest inny niż dla tego w/w i zmienia się przy restarcie komputera.

Wracając do podpowiedzi - sprawa wygląda tak:

W telewizorze:

Przypisałem IP, maskę i DNS jak dla połączenia z internetem, a bramę przypisałem jak dla połączenia bez internetu. Test przeszedł przez pakiet bramy ale zatrzymał się na następnym punkcie(testowanie połączenia czy coś w tym stylu, teraz już nie pamiętam dokładnie. Sprawdziłem kabel RJ45 i jest sprawny).

Z moich przemyśleń to chodzi o udostępnienie połączenia lokalnego. Powinienem udostępnić połączenie z internetem czy bez internetu. Ja udostępniam połączenie z internetem i niestety jest problem z połączeniem.

Może powinienem udostępnić połączenie bez internetu i przypisać IP z tego połączenia a nie tego z internetem.

Jeszcze wspomnę, ze po restarcie laptopa test zatrzymał się na pakiecie bramy, czyli tak jak było na początku.

Czy macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Hej,

Nie, nie, nie. Masz udostępnić połączenie internetowe - to z modemu USB - poprzez kartę przewodową. Dzięki temu telewizor otrzyma odpowiednie ustawienia adresu IP, maski podsieci i tak dalej. Ważne, by w telewizorze zaznaczyć automatyczne uzyskiwanie adresu IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Po ustawieniu automatycznego IP w tv, adres powinien się pokazać automatycznie, a się nie pokazuje. Jak sprawdzić połączenie laptopa z tv w takim razie?

Kabel RJ45 sprawdzałem na routerze i desktopie i wszystko działało, także to nie jest wina kabla.

Pozdrawiam

Hej,

 

Pisałem przecież, że ustawienie automatycznego IP na TV to nie wszystko. Musisz udostępnić połączenie sieciowe dla karty LAN. Jak to zrobić - poczytaj:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cytat: Masz udostępnić połączenie internetowe - to z modemu USB - poprzez kartę przewodową.

Udostępniam połączenie internetowe, tak jak pisałeś. Do wyboru mam trzy opcje, pierwsza nie przechodzi, druga połączenie bezprzewodowe - przechodzi, ale w tv nic się nie dzieje, trzecia połączenie lokalne - przechodzi, ale w tv też się nic nie dzieje. 

A może potrzebny jest router?

Pozdrawiam

Hej,

  • A możesz pokazać to na screenie? Generalnie powinieneś udostępnić połączenie internetowe karcie przewodowej, bo udostępniając dla WiFi, będziesz mógł rozgłaszać internet bezprzewodowo - a to przyda się tylko wtedy, gdy telewizor będzie miał kartę WiFi.
  • Czy podłączasz TV do laptopa kablem crossowanym (krzyżowym) czy prostym? Może w tym jest problem, że używasz kabla prostego, a karta sieciowa w TV nie obsługuje Auto MDI-MDIX.
  • Ustawiasz w TV automatyczne otrzymywanie adresu IP? W ogóle TV wykrywa, że kabel sieciowy jest podłączony?

W sumie może być przydatny - ale tylko wtedy, gdy będzie dostosowany do odbioru internetu 3G. Router taki posiada port USB, do którego wczepiasz modem 3G i negocjowane jest połączenie. Do tego routera podłączysz na przykład laptopa po WiFi, a po kablu telewizor. :slight_smile:

Router może być przydatny, ale absolutnie nie jest konieczny. Zaletą jego zastosowania byłby brak konieczności włączania komputera, by korzystać z Internetu na telewizorze.

 

 

 

Dobrze robisz udostępniając połączenie “z internetem”, jednak błędem jest przepisywanie adresu IP i maski z połączenia “z internetem” na telewizorze. Pamiętaj, że masz do czynienia z dwiema sieciami komputerowymi, które łączysz przy użyciu routera - którego rolę pełni w tym wypadku jest usługa udostępniania połączenia internetowego (ICS) w Windows.

 

Dimatheus proponował konfigurację automatyczną, ja zaproponuję konfigurację ręczną.

 

 

Wciskasz na klawiaturze klawisze Windows+R, wpisujesz: ncpa.cpl i zatwierdzasz klawiszem Enter. Otworzy ci się zapewne dobrze znany aplet panelu sterowania Windows.

 

Połączenie “z internetem” jak najbardziej powinno być udostępnione - upewnij się, że tak właśnie jest.

 

We właściwościach połączenia “bez internetu” (karta sieciowa do której podłączony jest telewizor) wybierz właściwości protokołu TCP/IPv4, wybierz statyczną konfigurację i skonfiguruj je w następujący sposób:

Adres IP: 192.168.111.1(ostatni człon może być dowolną liczbą z zakresu od 1 do 254)

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: pozostaw pustą

Adresy serwerów DNS: możesz przepisać z karty sieciowej “z internetem”, choć tak naprawdę tutaj nie mają one znaczenia

 

W telewizorze ustaw:

Adres IP: 192.168.111.2 (ostatni człon może być dowolną liczbą z zakresu od 1 do 254, ale inną niż brama domyślna)

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.111.1 (koniecznie taka sama jak adres IP komputera udostępniającego Internet na karcie sieciowej do której podłączony jest telewizor)

Adresy serwerów DNS: przepisz z karty sieciowej “z Internetem” w komputerze udostępniającym internet