Internet w TOYA NET

Witam !

Mam problem z Internetem w sieci Toya net w Łodzi. ( http://www.toya.net.pl ). Mój problem polega na tym, iż od pewnego czasu nagle nie spodziewanie, przerywa mi połączenie z internetem. Po ponownym uruchomieniu komputera, problem znika, pojawiając sie znów za jakiś czas ( przeważnie kilkanaście minut ). Zadzwoniłem do Toya i powiedziano mi że problem wynika z zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Mam zainstalowany Avast 4.7 Home Edition. Nie chce mi sie wierzyć że problem może wynikać z tego oprogramowania, ponieważ sam program chodzi normalnie i nie ma z nim problemów. Podkreślam, że sam problem pojawił się nagle, nie spodziewanie.

Od kilka lat pobieram pliki z internetu za pomocą programu OP2M , ale też nie zaobserwowałem żadnych problemów z tym programem. Wykonałem defragmentacje dysku programem Defrag , oraz przeskanowałem w celu usunięcia błędów.

Co może być przyczyną powyższego problemu ? Jak go usunąć ?

Proszę o porady.

Z góry dziękuje.

Łączysz modem z PC poprzez USB czy Ethernet ?? (a może masz podłączone 2 kompy)

Z doświadczenia wiem, że łączenie Toyowskich modemów przez USB jest niezbyt dobrym pomysłem.

Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest podłączanie 2 kompów (jeden poprzez USB drugi Ethernet)