Internet w TP, czy NETI ? + usługi

Witam,

na początek nie wiem czy dobry dział, bo przecież nie chodzi o telefonię komórkową, tylko o net. A przydałby się nowy dział na forum dp “internet” :slight_smile:

Więc mój problem jest taki. Jestem użytkownikiem Neostrady 1mb szybkość plus telefon w TP. Ogólnie płacę 120(z czymś tam)zł.

Obecna oferta Neo dla mnie to: Internet 2mb, telefon i telewizja za 80zł. Więc dużo korzystniej. Dodam tylko, że rok temu zakończyłem batalię z TP, która trwała 1,5 roku. Nie było dnia, w którym nie zgłaszałbym reklamacji, ponieważ internet mi NIE CHODZIŁ WCALE. Po 1,5 roku takich gierek, zwracania kosztów i wyzywania się postanowili rozbudować w moim mieście łącza. Więc teraz jest w miarę OK. Jeśli nie ma świąt, albo dni wolnych :stuck_out_tongue:

Taka jest sytuacja w moim mieście z neostradą.

Lecz nie mam pojęcia jak jest z netią. Wiele osób pisze, ze NETIA lepsza, bo nie blokują jej, lepiej chodzi i jest cacy. Dlatego powiedzcie mi jak jest z Netią?

A ich oferta dla mnie, to: Internet 1mb i telefon za 94zł. (Przez pierwsze 6 miesięcy płaciłbym 2zł.) Umowa na 24m.

Pozdrawiam

Z tego co wiem netia jest bardzo dobry dostawcą internet, a napewno lepszym niż TP.

Netie można mieć na łączach TP, lub mogą oni mieć swoje… jeżeli na łączach TP to jest to dokładnie te samo łącze co łącze TP, więc się opłaca tak czy inaczej w Netii, bo w najgorszym wypadku masz ten badziew taniej:D. Poczytaj tylko dokładnie jak np. z Routerem itp… no chyba że masz swój sprzęt to już na 100% się opłaca… w sumie z mojego doświadczenia z TP wynika, że szukając dostawcy należy wybrać jakiegokolwiek, który w nazwie nie ma Telekomunikacja Polska:) Przedłużyłem z nimi, na łącze w domu, umowę na rok, tylko dlatego, że nie było w mojej okolicy innego dostawcy. Za dwa miesiące. po czterech latachprzerwy wracam na łącze radiowe, bo kończy się umowa, a TP jedyne co może mi zaoferować w mojej lokalizacji to łącz 512, więc byle dalej od nich:P

Mam netie od 3 lat, ale tylko dlatego, żeby zagrać na nosie TP.

Netia działa na łączach neostrady, więc jeśli chodzi o problemy z siecią nic się nie zmieni- jedynie dział pomocy technicznej w netii jest milszy i bardziej chętny do pomocy.

Neostrada teraz ma ciekawsze oferty i zastanawiam się czy do nich znowu nie wrócić kiedy skończy mi się umowa :?

Przez te 3 lata współpraca z Netią układała mi się dobrze. Problemy z łączem zdarzały się, ale tłumaczyli to awariami w TP.

Więc nie ma co zwracać uwagi od kogo mamy internet, ale na czyich łączach on jest.

Wybierz tą ofertę, która jest korzystniejsza dla Ciebie. Nie warto patrzeć czy to netia czy neostrada :smiley:

mam netie i od jakiegos czasu nie mam maksymalnego transferu tak 70-80% tylko

Osobiście polecę Netię, ogólnie lepiej to wszystko zorganizowane, poza tym taniej. Mam ją również na łączach TP, lecz niemal zerowe problemy z dostępem do sieci, tylko raz ostatnio były kłopoty, ponieważ po pierwszych padach śniegu gałęzie pozrywały linie telefoniczne i elektryczne. Poza tym więcej grzechów Neti nie pamiętam. Natomiast od strony TP często zdarzały się problemy, niektóre chwilowe, a inne kilkugodzinne, połączenia, które nagle się zrywały itp.

Więc w moim przypadku Netia górą.

Pozdrawiam :wink:

No niestety Netię miałbym na łączach Tp. Ale co tu poradzić. Chyba wezmę tą netię :slight_smile: i zobaczymy jak to śmiga :stuck_out_tongue:

Pamiętajcie że jest nie tylko TPSA i Netia, a jeszcze Multimo, Orange Freedom i inni.

Ja mam TP Neo od około 6 lat i neo raz nie działało(poza wadliwym sprzętem LiveBox, tego teraz bede wymieniał na 5 :slight_smile: ) Tak samo telefon w te lato była krajowa jakaś awaria przez burze i morze ze 2 razy jeszcze w ciągu nie wiem 10lat. Obsługa klienta jest najmilsza jaką dzwonie, a jak mi się nudzi to lubię se podzwonić na 800, 801 hehe Co prawda wydaja sie czasem nie rozgarnięci bo nie wiedza do końca co oferują ale jest ok w porównaniu np, do C+ hehe

Gorzej sie ma VoIP

przejdę tam gdzie dadzą symetryczne łączę

U mnie w mieście innych nie ma. No nie biorę pod uwagę radiówki, bo akurat sąsiedzi mają 3 piętrowe domy i zasłaniają każdą stronę :expressionless:

A z bezprzewodowych to tylko iPlus. Ale po co ? Jak lepsze stałe łącze.

Jak jest TP to chyba musi być i Netia

Wymieniłem tych, którzy działają po łączach TPSA, tak jak Netia. No chyba, że do sieci Netii masz bezpośredni dostęp (bez pośrednictwa TP), ew. w wersji LLU (Netia ma swoją półkę w centrali), wtedy się nie zastanawiaj tylko bierz.

Wcale niekoniecznie. Mogą mieć zapełniony punkt styku, wtedy nie będą mogli założyć łącza (albo inaczej: będą mogli, ale będzie mozolnie działać).

A czym jest Internet? Siecią komputerową. A czy masz taki dział na forum? Masz.

Netia :slight_smile: