Internet w TP

Wiele się w sieci rozpisuje na temat różnych dostawców, ofert, promocji które

wprowadzają itp. ale mi się wydaję że i tak mimo wszystko większość osób

decyduję się na Neostradę, co by nie pisać i jak narzekać.

Dlaczego? Co przemawia za tą usługą, jak myślicie?

Nie decyduje się, tylko są skazani na “badziewnie” zwane Internetem, i tyle w tym temacie. Na wybór innych dostawców internetu mogą sobie pozwolić mieszkańcy większych miast, Ci z mniejszych sa skazani albo na “neozdrade” lub jakiś “no name” radiowy.

Większość decyduje się na neostradę? Może i tak… ale dlaczego?:stuck_out_tongue:

Ponieważ jak kolega wyżej napisał nie każdy ma możliwość wyboru internetu… TP to pierwsza firma w Polsce, która położyła linie telefonicznie praktycznie w każdym miejscu… i to ona pozwala innym operatorom korzystać ze swoich łączy albo też większe firmy w większych miastach kładą swoje kable;p

Co do neostarady… Często ludzie piszą że jest awaryjna… No i cena… 20MB w neti = 2MB(czasmi chodzi jak 1MB) w TP

Mieszkam blisko centrum w dużym mieście, i mam Neostradę. Jest to mój czwarty dostawca internetu, i dopiero teraz jestem zadowolony. Działa to zgodnie z umową, tzn 6MBit jest osiągalne praktycznie zawsze, i nie pamiętam, aby była jakakolwiek przerwa w działaniu w przeciągu roku.

Poprzednio miałem 2 operatorów, którzy mi świadczyli usługę drogą radiową, i 1 sieć osiedlowa.

W przypadku radia, czasem działało super, czasem były straty pakietów na poziomie 40%…

Sieć osiedlowa była na około 20 komputerów i łącze było 512 (lata 2002-2004) bez żadnego menedżera pasma. 1 emul, i nikt nie mógł nic zrobić.

Kablówka - mieszkam prywatnym w domu, który sąsiaduje z blokiem, w którym jest Aster. Za podłączenie powiedzieli mi 3000zł netto.

Z Neostradą też były problemy, ale monterzy byli u mnie z 15 razy, aż wybrali mi taką parę pomiędzy mną a centralą, że chodzi już ponad rok doskonale. Przedtem rozłączało, zbyt niski SNR. Wątpię, aby monterzy się tak starali, gdybym korzystał z usługi np Netii.

Ja tez mam Neo (bo niestety w sumie skazany jestem) Ale działo ok awarii nie ma, (u mnie VoIP często znika tylko)

Mam porównanie do UPC 8Mbps i swoje 2Mbps neo to poza prędkością nie odczułem żadnej różnicy. Neo może nawet lepiej działało :slight_smile: Ceny neo samego też już nie są takie straszne :smiley: ale umowa więcej niż na 12 miesięcy jest ryzykowna bo tu się coś zmienia prawie co kwartał i można sobie potem włosy z głowy wyrywać czemu się nie poczekało albo czemu mam umowę na 36miesiecy.

Najgorsze co jest w Neo i po kablach TP to ze trzeba mieć Abonament tel. lub płacić za utrzymanie łącza i tak do ceny neo trzeba doliczyć minimum 21,50gr :frowning:

Nie wymieniliście też jednej, moim zdanie dość dużej przyczyny dużej popularności Tepsy - dla części ludzi internet=Neostrada. Kilkukrotnie spotkałem się z ludźmi którzy porostu nie wiedzieli że da się inaczej.

Poza tym są też dużo gorsi dostawcy, a Neostradzie oprócz astronomicznych cen nie mam nic do zarzucenia mimo że kilka lat korzystałem z ich usług.

@bmk

czy ja wiem czy ludzie są skazani na neostradę.

Teraz przecież jest sporo operatorów, jak nie Netia,

UPC, Aster, czy też dostawcy netu satelitarnego, mobilnego Orange, Play itp.

… więc wybór jest raczej duży na rynku, niż ograniczony.

Co do świadomości że można inaczej, to się nie zgodzę.

Mam wrażenie że ludzie coraz lepiej orientują się w ofertach, szczegółach promocji itp.

I decydując się na podpisanie umowy: choćby z TP robią to świadomie, bo się

po prostu opłaca, niż dlatego że nie mają innego wejścia.

A co do cen, to wydaje mi się że TP wypada konkurencyjnie, porównując

ofertę z np. Netią czy też Dialogiem, przynajmniej patrząc po tych nowych promocjach

(co wprowadzili na nowe prędkości do 20mb/s).

obecnie mam Neo 6Mb/s jestem zadowolony zawsze max łącza a cena nie jest taka straszna 89 brutto. Miałem Netie najpierw chodzia spoko, a potem nagle chrup i nie ma neta średnio po 2h na dzień. podziękowałem

Ja byłem w TP 3 lata.

Potem lokalna netia zaoferowała mi neta minimalnie taniej i tak zostało do dnia kiedy wygasła mi z nimi umowa.

Miałem porównanie i spowrotem wróciłem z podwiniętym ogonem do TP, bo jednak dla mnie ich usługa była i jest nadal najlepsza.

Teraz netia znów od czwartku w prowadzi nowe promocje i będzie dostępne 6Mbps , ciekawe jak odpowie na to TP

W Netii jest tak, że mają różne oferty w zależności od łącza. Więc nie da się tego tak porównywać.

Nawet w dużych miastach jeśli nie mieszkasz w bloku to będzie wiele miejsc, gdzie nic prócz internetu przez linię telefoniczną nie pójdzie. Satelitarny? Spodziewam się, że trochę kosztuje. Mobilny- limity.

Multimo, Netia, Orange itp- to i tak jest na łączach TP, w przypadku awarii szybciej problem rozwiązany zostanie dla neostrady. Wiadomo, że swoich klientów serwis pierwszy obsługuje.

Sam już jestem pięć latek w TP i nie było nawet dnia z problemem technicznym. Do tego żadnych wahań łącza. Jest tyle, ile w umowie.

Dopiero co Netia wprowadziła tą promocję na 4,8, i 20mb/s teraz już szybko wprowadzają nową.

Dziwnie, czyżby obecne promocja nie odniosła pożądanego skutku i trzeba szybko wprowadzić coś nowego?

A co do TP, to pewno jakoś odpowie na ta nową promocję Netii.

Chodź w sumie, to chyba już zaczęli:

widzieliście ta nową kampanię tpsy?

http://www.youtube.com/watch?v=Q0kXxlxX2gY

Również neostrada 6 mb/s…generalnie jestem zadowolony…ale z utęsknieniem czekam kiedy lokalna centala umożliwi wreszcie usługę neo 20 mb/s…mają dzwonić z Tepsy gdy to już nastąpi i wtedy błyskawiczna migracja.

z tego co czytałem na różnych serwisach telekomunikacyjnych, to TP w najbliższym czasie chce się dość intensywnie rozwijać, inwestować w różne technologie.

W przyszłym roku ma uczynić Neostradę 6mb/s podstawową opcją sprzedaży.

Więc są duże szanse na konkretny progres