Internet w Vectrze

Witajcie, mam problem, gdyż mam tv i internet w Vectrze i dziś gdy zamiast mojego kompa chciałem podłączyć laptopa to okazało się że nie ma internetu w laptopie !?. I mam pytanie do was: Czy gdy podłączam do internetu nowy komp czy laptop tu muszę go tak jakby aktywować w Vectrze czy to po prostu moja nieumiejętność podłączania się do internetu ;D ?? Jeżeli to ważne to laptop ma Viste.

vetra dopuszcza tylko znane nr MAC, jeśli zmienisz u dostawcy nr MAC karty sieciowej to przy każdej zmianie komputera będziesz musiał przechodzić procedurę, łatwiej będzie zmienić w laptopie numer MAC na taki jak masz w kompie stacjonarnym wystarczy pogóoglać

Niekoniecznie, wystarczy zarejestrować kolejnego MACa.

Albo najlepiej zakupić stosowny router i zarejestrować MAC adres routera i podpinać do niego co się chce zarówno po kablu jak i przez WIFI .

Mam internet od 4 lat w Vectrze i 1 raz słyszę o ustawianiu mac adresu karty sieciowej. Jak miałem instalowany internet to gościu pociągnął kabel założył gniazdko i podłączył modem , a resztę już ja, czyli modem z komputerem. i żadnego mac adresu podawać nie musiałem.

Proponuję odłączyć zasilanie od modemu, podłączyć laptop do modemu i włączyć modem, gdy się zaloguje net w laptopie powinien śmigać.

Irydium zrobiłem to z 10 razy bo patrzyłem na googlach, że to może pomoc ale nie pomogło. Ale dzięki za pomoc zrobię tak jak mówicie najpierw spróbuje zmienić ten MAC w laptopie a potem najwyżej kupie rotuer to dzięki ;]

Ty nie musiałeś, bo technik sam sprawdził, spróbuj podłączyć inny komputer to zobaczysz, czy będzie net…

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 24&bih=630

Nawet w umowie (przynajmniej tych nowych, tak teraz jest) masz zapisane że możesz korzystać z tego internetu tylko na jednym urządzeniu - za dodatkowe są jakieś tam jeszcze kolejne opłaty. Oczywiście najprostszym obejściem tego jest router, co jest w zasadzie nie do wykrycia i możesz mieć wtedy właśnie internet na tylu urządzeniach na ilu tylko zechcesz

Gwoli ścisłości mam 2 karty sieciowe w kompie i obojętne czy podłącze kabel do jednej czy drugiej net jest.

Dziwne, że w dzisiejszych czasach stosowane są jeszcze te praktyki. Nawet w multimedia nie ma już sprawdzania mac adresu.

Chociaż w cenniku teraz znalazłem dodatkowy komputer 10 zł z hakiem.

Jak będą odwalać takie numery, to przejdę do konkurencji.