Internet Wi-Fi i brak uploadu

Witam.

Posiadam internet radiowy połączony z ruterem TL-WR543G za pomocą wi-fi i od jakiegoś czasu mam problem z uploadem. Download chodzi bez problemu, wszystko jest ok a upload wystartuje, dojdzie do 7% i stop. Próbowałem na zippyschare, chomikuj, uploaduj, a także 5fantastic i wszędzie jest tak samo.Gdy robiłem test łącza to pokazywało niby normalnie, czyli upload ok 0,25, a download ok 2. Niedawno firma zmieniała swoją działalność, przekształcała się w spółkę i dostałem nową umowę. Na starej miałem upload 256 teraz na nowej umowie widnieje 512 i sieć 2,4 a teraz jest na umowie 5 GHz. Dzwoniłem do nich to powiedzieli że mam najpierw sprawdzić sam łącząc komputer z ruterem za pomocą kabla i potem dopiero jak będzie coś nie tak to mam zgłosić.Nie chcą przyjechać żeby sprawdzić i powiedzieli że u nich jest wszystko ok. Nie wiem, może coś z moim komputerem jest nie tak, co byście polecili zrobić?

Omiń router w ogóle i podłącz kabel bezpośrednio do kompa. (może być konieczne przepisanie adresu jeśli masz statyczny). Jeśli nie będziesz miał wówczas internetu to zadzwoń i zażądaj dynamicznego ARPa (będą wiedzieć o co chodzi), bo chcesz sprawdzić czy masz sprawny router. Jak nadal będzie problem z wysyłaniem - zgłaszaj.