Internet Wi-Fi i po kablu nie działają

Witam.

 

Nie działa mi Internet na laptopie, zarówno przez Wi-Fi, jak i po kablu. Przy ikonce jest ten żółty trójkąt. Gdy łączę się przez wifi mam “Brak Internetu, zabezpieczone”, przy kablu samo “Brak Internetu”. Po kliknięciu “Rozwiąż problemy” w obu przypadkach pojawiła się informacja, że może być problem ze sterownikami. “Problem zakończony, nierozwiązany”. W raporcie dla obu kart widnieje informacja "System Windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu IP z kartą sieciową). Sprawdziłem w menedżerze urządzeń, czy ze sterownikami wszystko ok, zarówno Intel Centrino Wireless N1030, jak i Realtek PCIe FE Family Controler wcześniej działały na tych samych sterownikach (wyskakuje mi, że nowszych nie ma, ale nie ma połączenia z Internetem, więc nie wiem czy to wiarygodna informacja). W domu mam 2 sieci, jeden z routera od Vectry, ale ze względu na duże odległości korzystam z transmitera TP Link, który w moim pokoju tworzy nową sieć, jednak problem taki sam, jak z siecią z której korzystam. Laptop, z którego teraz piszę, bez problemu łączy się z obiema sieciami.

 

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale skończyła mi się darmowa miesięczna subskrypcja Eset Smart Security, pojawiło mi się powiadomienie z Windows Defender o konieczności skanu, no to go zrobiłem. Wykryło BrowserModifier win32/prifou, który wg programu należało usunąć. To zrobiłem, odinstalowałem Eset, żeby zainstalować na nowo wersję próbną. Konieczne było ponowne uruchomienie komputera. Wtedy pojawił się ten problem. Korzystam z Windows 10, do tej pory nie było żadnych problemów z siecią. Mój laptop znajduje się pod linkiem.

 

Proszę o pomoc, mam do oddania ważny projekt, a bez Internetu nie dam rady go wykonać. Z góry dzięki.

Możesz użyć przywracania systemu aby cofnąć system do momentu, gdy internet działał poprawnie. Do usunięcia eseta wykorzystaj narzędzie producenta http://support.eset.pl/kb2289/?viewlocale=pl_PL Instalacja kolejnego triala nie powiedzie się. Program zażąda klucza. 

Możesz ewentualnie spróbować odinstalować i ponownie wgrać sterowniki do kart sieciowych, gdyby z przywracaniem był problem. 

a ping chodzi? moze masz złe dns ustawione

Longhorn2009

Przywracać systemu bym nie chciał, bo ostatnia kopia jaką mam, to jeszcze gdy miałem Windows 7, zrobiona na wypadek, gdyby 10 nie przypadło mi do gustu. Wcześniej już coś tam grzebałem, odinstalowałem sterownik do karty wi-fi, zniknęła mi cała zakładka Wi-F, ale samo zainstalowało się po ponownym uruchomieniu komputera. Rozumiem, że nie mogę cofnąć systemu do stanu np. sprzed wczoraj, kiedy jeszcze wszystko było ok, jeżeli nie wykonałem żadnej kopii?

 

eskimosek

Prosiłbym Cię o rozwinięcie/wyjaśnienie, ponieważ nie jestem specem w tej dziedzinie i za bardzo nie wiem, co miałbym zrobić. Będę wdzięczny.

Przeglądnij punkty przywracania, podczas odinstalowania AV na pewno jakiś był utworzony. 

no wpisujesz w cmd np.

 

ping wp.pl

 

i sprawdzasz czy jest odpowiedz.Jak nie ma = brak netu,jak jest ale strony sie nie ładują = złe dns.

 

najlepiej sie zaloguj na router i sprawdz ping jak jest na routerze a na twoim kompie nie to coś z twoim kompem a jak nie ma i na routerze to coś z łączem (jakaś awaria).

Longhorn2009

 

Widzę tylko opcję “tworzenia punktów przywracania”, a ja niestety takich punktów nie robiłem. Czy one same się tworzą, a jeśli tak, to gdzie je mogę znaleźć?

 

eskimosek

“nie można znaleźć hosta wp.pl”.

Uruchom przywracanie systemu, oprócz tworzenia punktów jest też opcja przywracania z nich. 

“nie można znaleźć hosta wp.pl”.

 

ale z routera czy z komputera? bo jak z routera jest a z kompa nie a komp pinguje router to problem z dns.Chyba że wogóle komp nawet  routera (czyli bramy) nie pinguje.To wtedy moze tez byc problem z routerem.

 

W panelu sterowania mam tylko opcję “Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7)” i nie mam tu nic o przywracaniu, jedynie o wykonaniu kopii. W Ustawieniach w zakładce “Odzyskiwanie” z kolei są “Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego”, “Wróć do systemu Windows 7” i “Uruchamianie zaawansowane” z urządzenia lub dysku. Które powinienem wybrać, aby wrócić system do stanu z punktu wykonanego jako ostatniego?

 

Dodam jeszcze, że odkąd pojawił się ten problem, przy uruchamianiu komputera wybrzmiewa muzyka z Windows 7, której wcześniej nie było.

Tutaj pomocna instrukcja http://www.download.net.pl/jak-przywrocic-windows-10-do-wczesniejszej-daty/n/7930/

Niestety, kiedy klikam na “Przywracanie systemu” pojawia się komunikat, że żadnych takich punktów nie ma. Ochrona dla OS(C:)(System) jest włączona, ale gdy kliknąłem “Konfiguruj”, maksymalne użycie miejsca na dysku jest 0 bajtów… Trzeba chyba wymyślić co zrobić z tymi kartami sieciowymi, a niestety nie mam pojęcia jak to zrobić.

Pokaż w takim razie wynik polecenia ipconfig /all z wiersza poleceń po połączeniu z WiFi lub przewodowo. 

Wyszło tylko tyle. To jest z Wi-Fi.

ipconfig.jpg

Nie, to nie jest z wi-fi. Albo nie masz zainstalowanych sterowników do kart sieciowych, albo masz je wyłączone w menadżerze urządzeń.

Nie widać w ogóle kart sieciowych. Pokaż jeszcze jak wygląda menadżer urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe. 

 

Przepraszam Was, a w szczególności Ciebie  Longhorn2009 za zmarnowany czas. Nie wykonałem ręcznej deinstalacji Eseta, tak jak radziłeś. Sam proces deinstalacji przebiegł tak jak zwykle, dlatego uznałem, że nie trzeba tego robić. Na jednym z forów ktoś miał taki sam problem, gdzie po odinstalowaniu Eset miał takie same objawy. Doradzono mu sprawdzenie kart sieciowych, ponieważ coś tam mogło zostać z antywirusa. U mnie było to “Purge leftover ESET Security data”. Usunięcie tego pomogło. Ogromne dzięki za pomoc.