Internet wi-fi Laptop - TP Link wn422g

Witam.

Proszę Was o pomoc. Posiadam kartę TP Link wn422g podłączoną do laptopa - oczywiście sterowniki, oprogramowanie są zainstalowane, wszystko działa poprawnie.

Problem w tym, że nie mam pojęcia jak zabrać się za uzyskanie połączenia z internerem przez wi-fi za pomocą tego urządzonka.

Bardzo Was proszę, napiszcie proszę co zrobić, aby uzyskać połączenie z internetem przez wi-fi (oczywiście zdaję sobie sprawę, że w pobliżu nie będzie hotspotu, czy czegoś takiego ) - jestem w tym nowy, szukałem sporo w internecie na ten temat, ale nic nie było jasno wytłumaczone.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc.

Thomasman , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Zależy jakiego systemu operacyjnego używasz. Jeżeli Visty/Windows7, wejdź w Panel Sterowania -> Centrum Sieci i udostępniania -> po lewej stronie masz odnośnik “Zmień ustawienia karty sieciowej”. Kliknij w niego. Powinieneś w oknie ujrzeć ikonę o nazwie “Połączenie sieci bezprzewodowej”. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz “Połącz/Rozłącz”. Tam będziesz miał listę dostępnych sieci bezprzewodowych.

Jeżeli używasz Windows XP, najprawdopodobniej zainstalowałeś oprogramowanie zarządzające połączeniami bezprzewodowymi (dla Windows Vista/Windows7 jest niedostępne). Poszukaj w START -> Wszystkie Programy. Znajdź tam folder zawierający w nazwie TP-Link, w nim powinien być skrót o nazwie TP-Link Wireless Client Utility.

200813104457732.jpg

Otwórz go, wybierz zakładkę Profile Management i kliknij Scan.

200813104515229.jpg

Następnie kliknij Refresh, aby wyświetlić listę dostępnych sieci bezprzewodowych. Zaznacz wybraną sieć, do której chcesz się podłączyć i kliknij Activate.

200813104534823.jpg

W ‘Profile Name’ wpisz nazwę połączenia, jaka ma być wyświetlona. Sprawdź, czy SSID1 zgadza się z nazwą sieci bezprzewodowej.

200813104635797.jpg

Jeżeli sieć jest zabezpieczona (WEP, WPA, WPA2), wejdź w zakładkę ‘Security’ . Tam ustawiasz dane zabezpeiczeń (możliwe, że prorgam zrobi to sam, za Ciebie). Klikasz OK.

200813105036756.gif

Teraz w Profile Management pokazała się nowa pozycja, która właśnie dodałeś. Powinna przy niej pojawić się ikonka 200813104725169.jpg

PZDR, H