Internet (Wi-Fi) z liveboxa do tabletu

Witam, jestem posiadaczem liveboxa i chciałbym spytać co muszę zrobić, aby na tablecie firmy Vedia pojawiło się Wi-Fi. Na owym tablecie wyszukało mi moją sieć, prawidłowe hasło też wpisałem, ale dalej lipa, ciągle rozłącza. Gdzieś słyszałem, że przy pierwszym podłączeniu muszę coś wcisnąć na liveboxie, ale nie wiem co, kiedy i po co. Dzięki i pozdrawiam

Możesz też wejść w menu i dodać adres MAC tabletu do listy wyjątków.

A mógłbyś napisać jak mam wejść w menu?

MarcinW-123 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podczas łączenia się z siecią naciśnij przycisk: REG. Wtedy MAC, który się łączy zostaje automatycznie dopisany.

Panie Adminie, czy teraz jest dobrze? Jak nie to proszę o skorygowanie, bo nie wiem jak mogę go bardziej poprawić.

Dodane 12.05.2012 (So) 15:21

jacekcrv, zrobiłem jak napisałeś, lecz nic znaczącego się nie wydarzyło. Co prawda, nie ma już komunikatu o “Odłączeniu” (który wcześniej występował), a jest w tym miejscu teraz “Uzyskanie adresu IP z neostrada(mój numer)…” ale nic poza tym, nadal nie mogę otworzyć chociażby google w przeglądarce.

Czy wiesz, jak sprawdzić adres MAC swojego tabletu?

Wiem już jak dodać adres MAC do menu liveboxa, ale nie mam zielonego pojęcia jak sprawdzić jaki adres ma mój tablet… Poszukam w instrukcji, może będzie pisać jak to sprawdzić.

panowie nie lepiej wyłączyć filtrowanie po mac i wpisać klucz co macie na liveboxie aby się połączyć do sieci nie trzeba kombinować z szukanie adresu mac tabletu .

Hej,

Może i tak, ale przyciśnięcie przycisku REG zawsze dodaje adres MAC do konfiguracji LiveBox’a. Ważne tylko jest to, by nacisnąć go przed kliknięciem na komputerze przycisku połącz. Dioda odpowiedzialna za komunikację WiFi na LiveBox’ie będzie wtedy świecić.

Tylko w sytuacji, w której hasło nie było zmieniane i nie zmieniona została metoda szyfrowania komunikacji bezprzewodowej. Domyślnie LiveBox w pierwszej wersji oferował fabrycznie szyfrowanie WEP i do tego szyfrowania przypisany był klucz widoczny na nalepce na urządzeniu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

O jakim przycisku “Połącz” jest mowa? Czy chodzi o łączenie się z internetem? Bo jeżeli tak, to ja z niego nie korzystam, bo internet załącza mi się samoczynnie po uruchomieniu komputera.

Hej,

Problem jest z podłączeniem tabletu, więc to o niego chodzi. Najkrócej mówiąc przycisk REG musisz nacisnąć nim na tablecie wybierzesz sieć, z którą chcesz się połączyć. Wtedy adres MAC karty zostanie dodany w konfiguracji LiveBox’a.

To akurat jest nieważne, bo włączenie komputer bądź nie, nie ma wpływu na dzianie internetu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Robię dokładnie tak jak piszesz i efektów nadal nie ma. Pod nazwą sieci ciągle pisze “Uzyskanie adresu IP…” i nic się nie dzieje. Może wybrałem złą opcję (“Zabezpieczenia”) podczas dodawania sieci? Są następujące możliwości:

Otwarte - to mam zaznaczone

WEP

WPA/WPA2 PSK

802.1x EAP

WAPI PSK

WAPI EAP

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak skonfigurowany jest LiveBox. Jeśli na ustawieniach domyślnych, to sieć WiFi zabezpieczona jest kluczem WEP, czyli po stronie urządzenia powinno być zaznaczona opcja WEP. Otwarte oznacza nic innego, jak brak jakichkolwiek zabezpieczeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To też nie pomogło. Postanowiłem jednak w menu liveboxa ustawić, sieć bez zabezpieczeń i udało się. Dzięki Wam wszystkim za pomoc i poświęcony czas, pozdrawiam. :smiley:

Hej,

Zatem bardzo prawdopodobne, że po prostu klucz zabezpieczający został w LiveBox’ie zmieniony, przez co ten wpisywany z nalepki jest błędny.

Zwykle napisałbym, że najważniejsze jest osiągnięcie celu, ale w tym przypadku metoda też jest ważna. Bez zabezpieczenia sieci łatwo można sprawdzić, jakie dane wysyłasz przez internet. Zdecydowanie łatwiej jest też podłączyć się do sieci osobom niepożądanym.

Pozdrawiam,

Dimatheus