INTERNET (więcej niż jeden komputer)

Mam pytanie dotyczące internetu stacjonarnego.Jeśli mam internet podłączony do jednego komputera (nie mam modemu w domu, internet jest podłączony z jakiejś skrzynki na klatce :smiley: ) o prędkości mniej więcej 1,5 mb/s to czy mogę jakoś podłączyć drugi komputer do sieci bez żadnych routerów i innych urządzeń-zwykłym kablem USB jak ma to miejsce w pierwszym komputerze? Gdyż czytałem na stronie firmy która dostarcza mi internet i według ich cennika ,dodatkowy komputer to 3 zł/mies. Ale znając ich chytrość będę musiał zabulić 30 złotych za “konfigurację sprzętu” oraz 50 złotych za przeniesienie łącza… Da radę kupić kabel USB i poprowadzić od gniazdka?- czy przez to ,że będzie to ten sam adres IP jak na pierwszym komputerze będą jakieś problemy? Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Możesz połączyć kablem sieciowym (skrętką RJ-45) oba komputery. Niestety ten pierwszy będzie musiał być włączony, aby na drugim był Internet. Nie chwal się dostawcy takim rozwiązaniem, to nie będziesz musiał płacić.

Dzięki za odpowiedź,

jeśli chodzi o adres IP, rozumiem że pozostanie bez zmian?

Taka skrętka jest to taki kabelek jak na tej aukcji? - http://www.allegro.pl/item534686060_kab … rj_45.html

tak za pomocą takiej skrętki tylko kabel od karty sieciowej do karty sieciowej musi być tzw. “prosty”

@rafiol

Nie prosty, tylko krosowany… Pisze to nawet w opisie powyżej podanej aukcji.

Tzn. muszę kupić 2 kable:

-> USB oraz skrętkę RJ-45?

Dziękuję za pomoc.

Edit. też mnie to zdziwiło gdyż na aukcji podany był “krosowy”.

Więc jaki w końcu muszę kupić :smiley: ??

Jejku przepraszam to ze zmęczenia oczywiście że krosowany jeszcze raz przepraszam.

Aha, wszystko ładnie ale jak ja mam podłączyć kabel który kupie do pierwszego komputera? Gniazdko mam tylko jedne,więc co mi da drugi kabel jak nie będę go miał do czego podłączyć :expressionless:

Z tego co napisałeś w pierwszym poście wynika że masz pierwszy komp podłączony prze USB.

Obstawiam że tak nie jest, tylko masz właśnie podłączony komp skrętką. W tym wypadku możesz kupić drugą kartę sieciową i sie bawić przez udostępnianie łącza przez nią. Zainwestuj lepiej w router, będzie to łatwiejsze. A może zwyczajnie zapłać te 3 zł na miesiąc i będzie po problemie;]

Tak mój błąd. Napisałem,że mam pierwszy komputer podłączony przez kabel USB, ale po zbadaniu sprawy doszedłem do wniosku iż jest to kabel tzw. “krosowy”,“krosowany”. Dlatego nasuwa się pytanie jak mam podłączyć oba komputery kablem krosowym, jeśli gniazdko w pierwszym kompie mam już zajęte, wystarczy zrobić “włama” do skrzyneczki która stoi jak narazie spokojnie obok moich drzwi, wczepić tam jakoś kabel który mam zamiar kupic i gra gitara :smiley: ? Bo od internetu mam 2 kable-krosowy (aktualnie używany przez komputer z którego piszę) oraz wolny USB (nie wiem skąd on się tam znalazł, ale odpoczywa póki co pod biurkiem 8) , więc może ten USB można podłaczyć do przyszłego kompa i będzie elegacnko? Sorry za takie pytania ale jak widać nie znam się na tym… Co do kupna nowej karty sieciowej, posty wyżej świadczą o tym,że wystarczy jedynie połączyć oba “kompiutery”

tą skrętką.

EDIT. z tego co się dowiedziałem od FBI to muszę mieć 2 gniazda sieciowe, lub 2 karty sieciowe co odpada. Zatem routera nie kupie i chyba jestem zmuszony zapłacić dla tych spoconych Januszy 3zł miesięcznie… A niech stracę :smiley:

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Adriano, zamiast bawić się z łączeniem dwóch kompów, kup sobie router, gdzie wszystko będziesz miał automatycznie:

http://www.allegro.pl/item536947979_rou … 2l_ss.html

http://www.allegro.pl/item534860937_rou … aster.html

Może podsumuję Ci to:

jeśli w swoim komputerze masz już zajętą kartę sieciową to musisz dołożyć drugą i sprawdź czy w tym drugim kopie masz sieciówkę

moja rada taka jak kolegi powyżej lepiej zakupić router jakiś tani bez wifi kupisz gdzieś za jakieś ok. 50 zł a kupno sieciówki ok. 30 zł więc chyba lepiej router na przyszłość może Ci się przydać jakbyś kupił jeszcze jeden komp a co do routera to dobrze jakby miał możliwość klonowania mac to wtedy ktoś by Ci to skonfigurował i nawet admin by nic nie wiedział ile masz kompów i że coś zmieniłeś

Luzik wszyscy macie po faworku, wyślę FAX’em ,a ja jak napisałem wyżej jestem skłonny zapłacić 3 złote miesięcznie bo znając życie z routerem będą jakieś problemy i co za tym idzie niepotrzebny nerw :slight_smile: Myślę,że problem rozwiązany.

adriano1920 , z routerem nie będzie żadnych problemów. W większości przypadków wszystko jest zautomatyzowane. I zrób tak jak radzi rafiol(klonowanie adresów MAC). Kup Asmaxa i nie płać dostawcy za drugi komputer.

kolego dobrze mówi :slight_smile: mam sieć w domu dwa routery i apka i nie wyobrażam sobie mojej sieci bez nich kup router podłącz i ciesz się netem na dwóch kompach nieważne, który włączysz a po czasie zapomnisz nawet że masz router:)

Miałem wrażenie, że masz teraz podłączenie przez USB. Jeżeli jednak RJ-45, to lepiej kup router.