Internet WiFi w domu


(Lymtfol) #1

Witam, może najpierw zacznę od tego że jestem kompletnie zielony w tych sprawach....

Mam PC-ta i laptopa i w PC internet kablem od pobliskiej kafejki... Wiem że da się kupić 2 karty WiFi zrobić sieć na kompie i odbierać internet w laptopie i już... Ale to nie takie już... Jaki sprzęt powinienem wybrać żeby internet z komputera był w całym domu oraz w najbliższej okolicy?

W laptopie jest tylko USB a w PC USB oraz płyta główna...

I na tym by się skończyło gdyby nie to, że usłyszałem że przy pożądanym sprzęcie można złapać darmowy internet z sieci "hot-spotów"... Wiem że do tego trzeba antenę zewnętrzną itd. ale czy można to zrobić w mojej okolicy ? Mieszkam w Chełmie (woj. Lubelskie) ma ktoś mapę zasięgu tego internetu?

Z góry dzięki

PS: Jeśli by ktoś mi mógł przybliżyć troszkę ten temat był bym bardzo wdzięczny...


(Lymtfol) #2

Zapomniałem dodać że wolałbym aby cena nie wzrosła 150 zł (maximum 200 ale to max)


(Novy66) #3

kup ruter Linksys z wi-fi (ja mam ten i jest bardzo dobry- duza przepustowość, duży zasięg http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020)

Podłącz do rutera kabel od neta i masz wi-fi w domu (PC najlepiej podłączyć kablem, a notebooka bezprzewodowo) Ja mam swoją sieć bezprzewodową, ale mój notebook łapie też inne 2 darmowe hot-spoty w mojej okolicy ale nie korzystam, wole swój jest szybszy :smiley:


(Lymtfol) #4

Link nie działa... A jaka jest cena tego i jaką kartę do laptopa... Poza tym kafejka mówi że żeby net działał potzrebny jest im adres fizyczny urzązdenia... I nie za bardzo chcą się wyrażać w tej kwesti...


(Technik Elektro) #5

adres fizyczny to nic inndego jak MAC ADRES - jest podanu na pudełku urządzenia lub na urządzeniu, chodzi o uwierzytelnienie sieci (za pośrednictwem koncentratora który się łączy z kafejką), router ma taką funkcję mac cloning - służy ona do klonowania tegoż adresu, wystarczy, że sprawdzsz na aktualnym urządzeniu przez który się łączysz jaki jest ten mac adres i wpiszesz go w polu clone routera.

jeśli chodzi o router to :

http://allegro.pl/item471715167_linksys ... atafv.html

http://allegro.pl/item466508087_asus_wl ... fv_ss.html


(Novy66) #6

Bierz tego Linksysa co podał technic_electro jest bardzo dobry, mam go i działa bez zarzutu, dobry transfer i duzy zasięg. :smiley:


(Lymtfol) #7

Dobra dzięki wielkie...

Interesuje mnie bardziej ten ASUS... Jeszcze tylko pytanko o kartę WiFi do laptopa...

Jeśli bym wybrał tego Asuska to jaka karta ? Tylko zależy mi na cenie...

PS Czy ten ruterek może działać jak karta tzn. odbierać neta nadawanego przez WiFi?