Internet WiFi w domu

Witam, może najpierw zacznę od tego że jestem kompletnie zielony w tych sprawach…

Mam PC-ta i laptopa i w PC internet kablem od pobliskiej kafejki… Wiem że da się kupić 2 karty WiFi zrobić sieć na kompie i odbierać internet w laptopie i już… Ale to nie takie już… Jaki sprzęt powinienem wybrać żeby internet z komputera był w całym domu oraz w najbliższej okolicy?

W laptopie jest tylko USB a w PC USB oraz płyta główna…

I na tym by się skończyło gdyby nie to, że usłyszałem że przy pożądanym sprzęcie można złapać darmowy internet z sieci “hot-spotów”… Wiem że do tego trzeba antenę zewnętrzną itd. ale czy można to zrobić w mojej okolicy ? Mieszkam w Chełmie (woj. Lubelskie) ma ktoś mapę zasięgu tego internetu?

Z góry dzięki

PS: Jeśli by ktoś mi mógł przybliżyć troszkę ten temat był bym bardzo wdzięczny…

Zapomniałem dodać że wolałbym aby cena nie wzrosła 150 zł (maximum 200 ale to max)

kup ruter Linksys z wi-fi (ja mam ten i jest bardzo dobry- duza przepustowość, duży zasięg http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178020)

Podłącz do rutera kabel od neta i masz wi-fi w domu (PC najlepiej podłączyć kablem, a notebooka bezprzewodowo) Ja mam swoją sieć bezprzewodową, ale mój notebook łapie też inne 2 darmowe hot-spoty w mojej okolicy ale nie korzystam, wole swój jest szybszy :smiley:

Link nie działa… A jaka jest cena tego i jaką kartę do laptopa… Poza tym kafejka mówi że żeby net działał potzrebny jest im adres fizyczny urzązdenia… I nie za bardzo chcą się wyrażać w tej kwesti…

adres fizyczny to nic inndego jak MAC ADRES - jest podanu na pudełku urządzenia lub na urządzeniu, chodzi o uwierzytelnienie sieci (za pośrednictwem koncentratora który się łączy z kafejką), router ma taką funkcję mac cloning - służy ona do klonowania tegoż adresu, wystarczy, że sprawdzsz na aktualnym urządzeniu przez który się łączysz jaki jest ten mac adres i wpiszesz go w polu clone routera.

jeśli chodzi o router to :

http://allegro.pl/item471715167_linksys … atafv.html

http://allegro.pl/item466508087_asus_wl … fv_ss.html

Bierz tego Linksysa co podał technic_electro jest bardzo dobry, mam go i działa bez zarzutu, dobry transfer i duzy zasięg. :smiley:

Dobra dzięki wielkie…

Interesuje mnie bardziej ten ASUS… Jeszcze tylko pytanko o kartę WiFi do laptopa…

Jeśli bym wybrał tego Asuska to jaka karta ? Tylko zależy mi na cenie…

PS Czy ten ruterek może działać jak karta tzn. odbierać neta nadawanego przez WiFi?