Internet wolno działa na jednym z 2 PC

Witam serdecznie. Od godziny 16 (dnia wczorajszego) siedzę i szukam rozwiązania. Co prawda skończyłem tech informatyczne, ale brak mi już pomysłów. Wyprowadziłem się w okolice Wrocławia (z centrum, to był błąd) i są tu tacy dostawcy, a nie inni. Mam internet 100mb/s pomijam fakt, że na wifi jest około 5mb na każdym urządzeniu, ale to wina routera raczej. Problem jest w tym, że jak podłączam kablem internet do mojego PC to mam prędkość od 0.20 do 3.50 mb/s. Myślałem, że może kabel czy wina dostawcy, ale jak podłączyłem tym samym kablem laptopa narzeczonej (7 dni temu kupiony) to wszystko śmiga. Więc na 99.9% wina leży po stronie mojego PC. 

 

Pytanie do Was czy potraficie mi pomóc? Co potrzebujecie, co wstawić jeszcze na forum. Prowadzę firmę przez internet, rozmawia na skype z klientami i to niesamowicie rujnuje mój budżet aktualnie, ponieważ po przeprowadzce zmagamy się z internetem dobre 2 tyg. od dzisiaj nowy dostawca miał wszystko zmienić. 

 

Jeśli coś pominąłem to proszę zwyczajnie napisać bez większych hejtów.

5838960345.png

 

Tutaj stan sieci lan http://scr.hu/235j/2lpe4

 

Antywirus włączony, wyłączony to samo się dzieje. Komputer sprawdzony i czysty dość dobrej jakości

 

intel i5-4440 3.10GHz

Radeon Saphire

8GB RAM

System win 7 home premium edition Service Pack 1

Router Cerberus P6800 Actina powered by PENTAGRAM

 

Już nie wiem gdzie szukać usterki.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odpal jakiegoś linuksa z live cd i sprawdź. Wykluczysz w ten sposób (lub nie) kartę sieciową. Jak na linuksie będzie śmigać to wina windowsa - przeinstaluj sterowniki albo znajdź ich inną wersję. Spróbuj ustawić parametry karty “na sztywno” podając IP, bramę i dns-y. Swoją drogą jak router daje 5 Mb to może coś z routerem…

Odpowiedzią jest router marki Pentagram. Jedna z gorszych marek routerów w mojej opinii. Przypnij problemowy komputer bezpośrednio do kabla z dostępem do internetu (z pominięciem routera) wtedy pomierz sobie prędkości. Masz 5 czy 6 mbit na wlan, ponieważ masz ustawioną w routerze sieć wireless typu b. Jakie rozwiązanie:

  • skonfiguruj ponownie router Pentagram, sprawdź czy nie ma nowszej wersji firmware do niego

  • korzystaj z sieci wifi w standardzie g lub b/g (standard b = max 6 mbit/s w przypadku braku zakłóceń)

  • być może będzie konieczność wymiany routera na cośkolwiek innego - w wypadku Pentagrama problemy z wydajnością to norma (routerów Pentagram, Netgear, tanich linksysyów należy unikać)

  • zaktualizuj sterowniki wifi i lan w komputerach, które podłączasz do sieci.

Ok kilka z tych rzeczy sprawdzę, ale problem polega na tym, że ja tą prędkość mam na kablu właśnie. Sam router nie jest najlepszy to fakt, ale u narzeczonej na lapku daje 98mb, a u mnie na pc właśnie jakieś 3-4 mb dzisiaj.

Kwestia może być sterownika karty sieciowej LAN. Sprawdź czy nie masz sterownika wbudowanego w Windows zamiast tego dostarczonego przez producenta. Druga sprawa to oszczędność energii oraz inne zaawansowane ustawienia sterownika w menedżerze urządzeń. Czy po wpięciu kabla z pominięciem routera też jest ten problem ?

Ok udało się. Miałem zianstalowane jakieś gówienka z cyklu xfast lan itd, które mi umknęły, a wszystko blokowały.

 

5842489844.png

 

Dziękuję za próby pomocy i temat do zamknięcia.