Internet wyłącza się po zmianie dostawcy

Witam niedawno zmieniłem dostawcę internetu i zwiększyłem jego prędkość.

Od tego momentu mój internet raz działa, minie sekunda i nie działa .

Wcześniej był taki problem ale w mniejszym stopni ,ponieważ miałem przedłużany kabel bez używania złączek, więc czasem gdy ruszyło się ten kabel internet się wyłączał, ale nie było to tak częste i denerwujące. 

Po zmianie dostawcy postanowiłem założyć złączkę do kabla, ale problem nie ustał.

Dlatego zgłaszam się z pytaniem czy to nie jest wina np. komputera ? (nie było mnie podczas zakładania internetu w moim komputerze). 

Jeżeli nie to po prostu kupię antenę wifi.

Drugi pytanie, czy takie korzystanie z anteny zmniejszy prędkość internetu? (ponieważ w domu są jeszcze 2 laptopy i telefony korzystające z wifi )

 

:smiley:

Miło byłoby wiedzić kto jest twoim dostawcą internetu. Oczywiście jeśli to nie jest jakaś tajemnica.

Wcześniej miałem internet z TP (orange ) zmieniłem na Vectre (Internet+tv)

Z tego co mi wiadomo, TP świadczy usługi na liniach telefonicznych, a Vectra na koncentryku. Oczywiście mogę się mylić, bo nigdy nie miałem do czynienia z Vectrą, ale o jakim kablu mówimy? I o jakiej złączce mowa?

Chyba chodzi juz o zlączke na patchcordzie od rutera do kompa. jeśli tak to sugeruje najpierw wymienić kabel - na kablu zawsze są lepsze transfery - zwlaszcza jak to komp stacjonarny.