Internet z cyfrowego polsatu, opłaca się?

Witam.

Więc tak, mam neostrade 2mb, ale jest beznadziejna, bo prędkość po południu jest 0,5 a ping 600. Chciałbym się dowiedzieć czy jak zabiore taki internet LTE 10 GB to do przeglądania stron i grania w Counter Strike 1.6 to na ile mi starczy? Nie wiem czy to się opłaca.

I liczysz, że internet z CP będzie lepszy? Możesz się przejechać, LTE z CP i Plusa jest tyle samo warte, co papier na którym wydrukowano ich reklamę.

Moja dobra rada, jeśli chcesz przeglądać tylko internet to OK, bierz mobilny, ale jak chcesz normalnie pograć poszukaj czegoś innego np. u dostawcy kablówki.

A niby czemu ma być gorszy? Jakieś 1,5 - 2km odemnie jest odbiornik.

To nie chodzi o sam odbiornik tylko o wykorzystanie pakietu 10 gb co starcza na kilka dni w porywach do tyg +1-2 dni, a później obniża Ci się prędkość. Zresztą to jest coś podobnego do internetu z pakietu w telefonie no limit. Masz pakiet to chodzi fajnie, wykorzystasz no to zwalnia na maxa ;). Prosta zależność i mam nadzieję, że zobrazowała Ci różnicę.

To jak np. zabiore internet z platformy N 8GB to lepiej?

Szczerze ? Kiedy kończy Ci się umowa z neostradą? Jakiego liveboxa używasz? Jeżeli starego zawsze możesz go wymienić, a co do umowy to warto spytać czy masz możliwość zwiększenia prędkości. Ostatnio byłem w punkcie orange i miałem ofertę 10 mb + tel i livebox za 85 zeta. Wiem, że to trochę jest ale 10 mb to prędkość dosyć dobra chociażby do sciągania plików czy gier. Poza tym Zadzwoń do obsługi technicznej tp i powiedz im, że tak drastycznie spada Ci prędkość i masz takie pingi na pewno coś poradzą ;).

Internet w N jest z Orange, jeszcze mniejszy limit niż w CP, tutaj chodzi o to, że przy częstym graniu i przeglądaniu internetu tego limitu może ci po prostu nie wystarczyć. Poza tym internet mobilny jest dość kapryśny, przeszkadzają mu opady, jest zależy od obciążenia nadajników, prędkość może być masakryczna.

Nawet przy limicie 16GB średnio na dzień wychodzi 500mb, nie wiem ile pobiera CS 1.6, ale mi na przykład taki limit wystarczy na przeglądanie internetu i pobranie kilku mp3, a teraz podziel sobie te 8GB na 30 i wyjdzie ci jeszcze gorszy limit. Jak jeszcze korzystasz często z internetu to zejdzie ci to w oczach :wink:

Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś innego operatora, który świadczy net po kablu, ewentualnie jakiejś porządnej radiówki.

@MoreLas

Myślisz, że nie zgłaszałem? Od pół roku co tydzień do nich dzwonie i nic.

@Piotrk2255

Poleć jakąś kablówkę.

Vectra, UPC, Multimedia Polska.

Zależy w jakim mieście mieszkasz :slight_smile:

Mieszkam na wsi niedaleko Pszczyny, która jest jakieś 20km od Bielska-Białej.

Dodane 07.12.2012 (Pt) 15:15

Np. jak wchodze do vectry to tam jest internet, i pokazuje się internet mobilny i zwykły. Nie ma radiowego.

@wiktorex22

Czyli mówisz, że są aż tak uparci? Nie mam pomysłu wg mnie spróbuj udeżyć do UPC może powiedzą Ci chociażczy masz możliwość wziąść od ni ch internet

Poszukaj tutaj: LINK

O i jeszcze leon.pl, podchodzi pod Pszczynę i Cieszyn.

No, dziwi mnie to że obok kumpel ma normalny ping do 100, ale u mnie wszystkie kable są z orange. Daj link do jakieś radiowej czy coś.

Dodane 07.12.2012 (Pt) 15:56

Znalazłem taki, kiedyś byłem tam w serwisie http://www.signal9.pl/

Będzie taki dobry?

Nie wiem, internet na kablu raczej nic mi nie da, bo każda firma musi korzystać z kabli Orangu, więc… Zabiore na próbe tego CP i się zobaczy. Dzięki za pomoc zamykam :).