Internet z Cyfrowego Polsatu

co myślicie o internecie z Cyfrowego Polsatu. Powiedzmy ten pakiet z pakietem danych 1,2 GB lub 3,2GB. czy to jest limit, że tyle mogę ściągnąć z sieci? i ta prędkość do 21mb/s to dużo? obecnie mam radiówkę i jak ściągam to mam prędkość pobierania ok. 100kb/s więc to chyba znacznie mniej niż te 21 mb/s?

Ja od początku roku testuję ten internet CP i cóż mogę powiedzieć. Nie jest tak źle, wszystko zależy do czego go wykorzystujemy.

Przeglądanie stron www i pobieranie niewielkich plików działa bardzo dobrze. Napisałem niewielkich właśnie ze względu na limity

które niestety trochę nas ograniczają. Po wykorzystaniu limitu prędkość pobierania spada tak bardzo że wczytanie strony www trwa kilka

minut. Maksymalna szybkość pobierania jaką udało mi się uzyskać to około 7 mb/s. Nie bardzo też nadaje się do gier ze względu na dość

wysokie pingi. To tyle mam do powiedzenia. Jak byś chciał wiedzieć coś więcej to pytaj.

a powiedzmy ten limit 1,2GB to wystarczy do przeglądania internetu? (siedze na necie dziennie 5-6h) i czy to oznacza ze jeśli jakiś film waży 700mb i go ściągnę to to zostanie mi tylko 500mb do wykorzystania?

Prawie dokładnie tak jak napisałeś, z tą różnicą, że MB a nie mb.

MB - megabajt - OK

mb - milibit - nie ma takiej jednostki, nie istnieje

ok :slight_smile: a do dość częstego przeglądania internetu (forum, filmiki w necie) wystarczy ten limit 1,2GB?

Zainstaluj sobie jakiś licznik transferu i będziesz wiedział ile pobierasz - np. NetLimiter.

1,2 GB dla Youtube i podobnych stron to prawie tyle co nic.

Tak jak napisał cedar 1,2 GB to jest bardzo mało jak na prędkości które

oferuje internet CP. Teoretycznie gdybyś coś pobierał z szybkością około 5-6 Mb/s

to wykorzystasz te 1,2 GB w ciągu 30 minut :?

Istnieje za to jeszcze Mb - megabit - w tej jednostce (podzielonej przez sekundę) podaje się zwykle przepustowość łączy internetowych.

A milibitów nie ma dlatego, że dane komputerowe składają się z bitów, bit to jest pojedyncza cyfra dwójkowa (0 lub 1). Tak więc bitu nie da się już podzielić - nie ma czegoś takiego jak pół bita.

matt90 mogę Ci powiedzieć, bo mam Playa na kartę z limitem 1 GB i wchodziłem codziennie na :

* fora internetowe

* youtube (ok. 3-4 filmików dziennie)

* pudelek.pl (tu mi się wydaje, że mógł on pociągnąć najwięcej danych, ale moja siostra jest od tego uzależniona :frowning: )

* aktualizacja antivirusa (Gdata 2010)

* rozmowy przez GG (ale one mało wykorzystują danych)

* ściąganie poczty (myślę, że ok. 1 MB)

I tyle. W ciągu 5 dni zużyliśmy ok. 600 MB z tego limitu. Tylko należy pamiętać o jednym - to nie jest mój “główny” internet, bo czekam aż mnie Netia podłączy pod LLU i jak mnie podłączą to wywalę ten starter do kibelka (szczególnie za porywającą prędkość :D).

Dodatkowo nie polecam raczej CP - z tego co widzę to ludzie uzyskują średnio prędkość 5-8 Mb/s, dodatkowo CP działa w częstotliwości 900 MHz, które dają duży zasięg, ale za to małą pojemność sieci,a niewiem czy wiecie, ale Aero2 (operator, który użycza sieci Polsatowi) zapowiedział, że chcą się skupić na użyczaniu sieci innym podmiotom [MVNO] przez co może być niezła kiszka (nawet gorsza niż teraz z Playem)

100 kb/s to można powiedzieć ze łącze 1Mbit tak więc 21 Mbit to sporo :slight_smile:

1,2 gb to dla mnie mało dla innych sporo. Do przeglądania forum i portali wystarczy. Youtube’a też powinien uciągnąć ale nie na ich tzw HD no i zależy ile oglądasz. Na megavideo stanowczo za mało jako, że 1 odcinek serialu to ok 170 mb. Po wykorzystaniu limitu jest prawdopodobnie tak jak u innych czyli transfer spada ci do łącza modemowego bądź jeszcze wolniej czyli do ok 8kb/s ale nie potwierdze, że tak jest napewno

Co do tego, że nie nadaje się do gier to nie zgodze się, nie jeden raz w szkole grałem na Cyfrowym Polsacie + laptop w counter strike 1.6 z pingami <50 i daje się grać spokojnie, wszystko zależy od tego jak daleko jest się od odbiornika (nie korzystałem w tym czasie z anteny, jak dla mnie zbędna jest)