Internet z kablówki a wifi


(system) #1

Cześć.Problem może omawiany kilka razy. A więc dzisiaj zamontowano u mnie internet z kablówki prędkość 10 ( nie wiem jaka jednostka, nie znam się …),i jak to bywa podczas montowania byłem w szkole , a mama nie do końca się zna i nie o wszystko zapytała.Otóż , chciałem założyć sieć wifi,tak aby mój brat i ja moglibyśmy w tym samym momencie siedzieć na internecie ( on laptop, ja komputer na którym jest internet ). Wiem ,że potrzeba router.Mam tylko takie coś, czy to wystarczy ? Na czym wgl to polega.I czy opłacalne jest rozbijanie takiej prędkości internetu na 2 komputery ? Chciałbym zrobić tak: Mieć na moim komputerze stacjonarnym te 10 mbs ? i gdy np. mama z telefonu lub brat z laptopa się połączy aby była ona dzielona na pół.Z góry dzięki za pomoc.

 

http://i.imgur.com/Rls7WMH.jpg

http://i.imgur.com/vS6bXMk.jpg


(JoteS) #2

Ani jedno ani drugie urządzenie ci się nie przyda. Potrzebny ci router DSL z WIFI a jeśli chcesz na podzielić łącze powinien on posiadać funkcję QOS. Opis znajdziesz w necie. Nie masz doświadczenia więc zaopatrz się w router z polskim menu np. firmy 8level WRT-150, WRT-300.


(system) #3

To czarne urządzenie to modem z kablówki, to raczej się przyda :slight_smile:


(JoteS) #4

Ale sygnału nim nie podzielisz :slight_smile:


(rgabrysiak) #5

Cześć,

 

Bez niego nie będziesz miał dostępu do internetu. Oprócz tego, potrzebujesz osobny router, który należy spiąć z modemem.

W kwestii doboru właściwego urządzenia napisz w tym temacie: Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)


(roobal) #6

Żaden router DSL, zwykły router z WAN na RJ-45. Router stara się dzielić łącze sprawiedliwie, QoS przydaje się do priorytetyzowanie pakietów, kontrola pasma to tylko jego składnik i przyda się, jeśli na jednym komputerze ktoś zbyt mocno obciąża łącze. Przy normalnym korzystanie z internetu, QoS jest zbędny. Posiadam router, w którym jest kontrola pasma, ale nie mam potrzeby z tego korzystać.


(system) #7

Znalazłem takie coś … czy to może być ten router ? Od razu mówię,że był bez kabli, więc nie wiem czy się na coś przyda…

 

 

http://i.imgur.com/5zEwqfS.jpg


(ADR1991) #8

Zasięg bez anten może nie spełnić Twoich oczekiwań. Zasilacza też pewnie nie masz?


(darekkkk) #9

Nieprawda.

Mam identyczny modem - do niego kablem koncentrycznym doprowadzony jest sygnał z kablówki; bez tego modemu nie masz neta w ogóle.

Modem ten ma wyjście rj45 (taka klasyczna wtyczka “internetowa”), które łączysz z wejściem WAN z ruterem (jak już piszę o sobie to mam coś wybitnie taniego a dobrego tp-link wr740n   http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WR740N   ) i już masz rozdzielony net tak po kablu jak i wifi.

 

Widoczna na pierwszym zdjęciu karta sieciowa usb podłaczona np. do komputera stacjonarnego połączy się z ruterem po wifi.

 

Ps. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu - zmiana domyślnych loginów, haseł, hasło do wifi i szyfrowanie wifi wpa2-psk, filtrowanie mac itp.