internet z koncentryka na rj45

Drodzy. Poproszę o pomoc.
Mam internet i tv z UPC. Gniazda z UPC w 3 pokojach.
Router z UPC w jednym pokoju (i WiFi na całe mieszkanie).
Niedawno zamieniłem dekoder Horizon do tv na najnowszy z UPC 4K.
Telewizor połączony HDMI z Horizon, a Horizon podłączony koncentrykiem do gniazda w pokoju z telewizorem i tv hulała .
Teraz nowy dekoder 4K nie ma wejścia koncentrycznego (jedynie RJ45) tylko ciągnie tv przez WiFi :frowning: Brak możliwości podłączenia bezpośrednio do gniazda w ścianie jak przy Horizonie.
Niestety tv przez WiFi przerywa (moc sygnału dekoder wskazuje na 56-65 %)

I teraz pytania:

  1. Czy jest możliwość podłączenia do gniazda koncentrycznego jakiejś przejściówki z koncentryka na RJ45? By móc w ten sposób podać tv do dekodera 4K?
  2. Czy jednak potrzebny jest wzmacniacz sygnału WiFi jak np. D-Link E15 AX1500 by dalej odbierać tv przez WiFi ale o lepszym sygnale?
  3. No i ciekawi mnie czy taki wzmacniach kupiony prywatnie połączę z routerem od UPC bo coś gdzieś słyszałem że UPC blokuje taką możliwoość by nóc wypożyczać swoje wzmacniacze WiFi?

Trochę chaotycznie to opisałeś i jeśli dobrze zrozumiałem:

…ciągnie tv przez WiFI ale skąd? Z jakiegoś innego punktu dostępowego? A dlaczego nie kablem HDMI? To jest to urządzenie?

Tak. To jest to urządzenie.
Dekoder dostaje tv przez WiFi z routera który jest w innym pokoju.
Dlatego sygnał jest słabszy i zacina telewizję.
Połączenie wygląda tak: telewizor >> HDMI >> dekoder 4K BOX >> WiFi >> Router >> kabel koncentryczny

Jakie wyjścia ma router - dlaczego nie jest połączony kablem Ethernet z dekoderem?

Bo stoją w różnych pokojach i nie chcę ciągnąć kabla przez całe mieszkanie

To daj Repeater WiFi jak nie chcesz kabli.
UPC nie blokuje, sam mam prywatny.