Internet z LAN przez WiFi


(Eterad) #1

Witam,

Mam router D-link di-524 i chciałbym podłączyć internet przez lan żeby ten router działał w trybie switcha. Jednak jeden komputer chcę podłączyć poprzez wifi. Czy jest na tym routerze szansa żeby z Lanu przekazać internet na wifi czy tylko z wanu weźmie? Jeśli coś napisałem niezbyt zrozumiale to proszę pisać.


(Filip Hh) #2

Tak dobrze myślisz jeżeli wepniesz wtyczkę z netem do portu lan to ten router będzie dziaiłał jako switch na pozostałe porty lan i na wifi, ale w takiej sytuacji musisz "dostawać" net od swojego dostawcy bez ograniczeń na ilość ip (musisz mieć dostępne przynajmniej 2)


(nonpix) #3

Podepnij router do LAN-u, podepnij komputer, którym do tej pory łączyłeś się z netem do routera (kablem), wejdź w konfigurację routera, w opcjach ustaw "clone IP" ... skonfiguruj sieć bezprzewodową, ustaw zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, podłącz się drugim kompem do sieci (routera) przez wi-fi ... :smiley:


(Eterad) #4

Niby podpiąłem kabelek skonfigurowałem (nie wiem gdzie opcja "clone ip" nic podobnego nie widziałem) po lanie ładnie rozdziela po wi-fi chyba też tylko że nie mam szansy tego sprawdzić bo na os x przez wi-fi niby szuka serweru pppoe jednak się nie może doszukać a na 7 nie mam pojęcia jak zmusić pppoe do łączenia przez wi-fi