Internet z limitem 1GB - to dla mnie dużo czy mało?

(Msch44) #1

Korzystam internetu przez cały dzień. Czy do przeglądania internetu i słuchania radia internetowego, wystarczy mi limit 1GB ? Używałbym przy tym Operę z funkcją turbo, dzięki czemu zaoszczędziłoby się na transferze.

(GioWDS) #2

1GB dziennie to może starczy :slight_smile:

Słuchasz radia online, a takie dane nie są kompresowane przez Opera Turbo.

(mawro2) #3

Według mnie to za mało. Ja swego czasu miałem iPlusa 1GB i limit starczał mi na jakieś 2 tyg, siedziałem na necie tylko popołudniami i w weekendy do tego przeglądałem tylko jakieś wiadomości, pocztę (tylko usuwanie spamu :wink: ), nk, facebook, i aqq. Więc nic wygórowanego. A wszystkie aktualizacje itp miałem wyłączone.

Więc jestem pewny że limit 1GB to zbyt mało a jaki minimum by był dobry nie wiem, lecz na pewno nie mniejszy niż 5GB choc i to może okazać się mało.

(Le_mar) #4

O radiu zapomnij. Opera Turbo nic nie pomoże, dane są kompresowane przez dostawcę internetu, więc Turbo nie działa.

(kamilek030190xd) #5

moja siora ma 2gb na lapku i nic nie ściąga,tylko przeglądanie internetu po pracy i w weekendy,ledwo na miecha starcza,do tego wyłączyłem jej aktualizacje(windowsowe,programowe)

(lith) #6

Do radia nie pomoże. Ale do przeglądania stron jak najbardziej pomoże. A który dostawca kompresuje te dane? orange? w każdym razie obstawiam, że da się to wyłączyć, bo tak to bez sensu taki net.

(Le_mar) #7

Dostawca internetu tak, Ty nie.

Orange na pewno kompresuje, innych nie używam.

(PaPuX) #8

Nawet do przeglądania stron nie wystarczy.

Ja zużywam taki transwer w 2h oglądając youtube.

(sla17) #9

1GB raczej za mało, ja na samym przeglądaniu internetu (fora, YT, witryny z wieloma obrazkami) zużywam 500-600MB dziennie (jak nie więcej, zależy od dnia)

(GioWDS) #10

Ja taki transfer bym zachlastał w parę minut - dziennie zużywam ok. 20giB transferu i to pod warunkiem, że nic nie ściągam.