Internet z limitem 1GB - to dla mnie dużo czy mało?

Korzystam internetu przez cały dzień. Czy do przeglądania internetu i słuchania radia internetowego, wystarczy mi limit 1GB ? Używałbym przy tym Operę z funkcją turbo, dzięki czemu zaoszczędziłoby się na transferze.

1GB dziennie to może starczy :slight_smile:

Słuchasz radia online, a takie dane nie są kompresowane przez Opera Turbo.

Według mnie to za mało. Ja swego czasu miałem iPlusa 1GB i limit starczał mi na jakieś 2 tyg, siedziałem na necie tylko popołudniami i w weekendy do tego przeglądałem tylko jakieś wiadomości, pocztę (tylko usuwanie spamu :wink: ), nk, facebook, i aqq. Więc nic wygórowanego. A wszystkie aktualizacje itp miałem wyłączone.

Więc jestem pewny że limit 1GB to zbyt mało a jaki minimum by był dobry nie wiem, lecz na pewno nie mniejszy niż 5GB choc i to może okazać się mało.

O radiu zapomnij. Opera Turbo nic nie pomoże, dane są kompresowane przez dostawcę internetu, więc Turbo nie działa.

moja siora ma 2gb na lapku i nic nie ściąga,tylko przeglądanie internetu po pracy i w weekendy,ledwo na miecha starcza,do tego wyłączyłem jej aktualizacje(windowsowe,programowe)

Do radia nie pomoże. Ale do przeglądania stron jak najbardziej pomoże. A który dostawca kompresuje te dane? orange? w każdym razie obstawiam, że da się to wyłączyć, bo tak to bez sensu taki net.

Dostawca internetu tak, Ty nie.

Orange na pewno kompresuje, innych nie używam.

Nawet do przeglądania stron nie wystarczy.

Ja zużywam taki transwer w 2h oglądając youtube.

1GB raczej za mało, ja na samym przeglądaniu internetu (fora, YT, witryny z wieloma obrazkami) zużywam 500-600MB dziennie (jak nie więcej, zależy od dnia)

Ja taki transfer bym zachlastał w parę minut - dziennie zużywam ok. 20giB transferu i to pod warunkiem, że nic nie ściągam.