Internet z limitem a gra online i ilość pobieranych danych

Witam

Posiadam internet mobilny Iplus 8GB. Jestem miłośnikiem online’owych fps’ów, mam kilka gier, w które gram i tutaj tkwi problem. W każdej grze ilość danych pobieranych przez internet różni się, np. COD 2 pobiera mi przez godzinę około 100 mb, tymczasem COD 4 - 30 mb. Co więcej, ta sama gra COD 4 na dwóch różnych komputerach także pobiera różną ilość danych na tym samym internecie Iplus (są dwa komputery w domu, jeden z Win Vista 32 bit, który pobiera znacząco mniejszą ilość danych, niż komputer z Win 7 64 bit). To bardzo dziwna sprawa. Przez takie mankamenty gram tylko w CODa 4 na kompie z Windows Vista, gdyż ta gra na tym kompie pobiera najmniejszą ilość danych ze wszystkich. Moje pytanie brzmi: czy da się zmniejszyć ilość danych (pakietów?) pobieranych w grach online?

Z góry dzięki za pomoc!

PS. Sorry, że post trochę zagmatwany, ciężko mi było to opisać, mam na dzieję jednak, że zrozumiecie :slight_smile:

nie da się jedyna rada to założyć internet bez limitów

Odpowiedź na twoje pytanie: tak, da się zmniejszyć ilość danych pobieranych w grach online - ale tylko przez skrócenie czasu gry… :?

Albo po prostu unikanie rozgrywek z duża ilością graczy, ponieważ to generuje dodatkowy ruch. Spróbuj odpalić sobie sesje z 2 graczami a potem z ich większa ilością. Zobaczysz różnice:)

a wgl jakie pingi masz przeciez mobilny laguje jak nie wiem co

110-150 na Polskich i środkowo-europejskich (Niemcy, Czechy, Holandia) + Wlk. Brytania.

Nie da sie zmniejszyc przesylu danych w grach. Ale wyjscie masz, bo w tym roku sieci duze daly w nocy nielimitowane sciaganie. Takze doplacasz tam kilka zl miesiecznie i wnocy transferu w ogole nie nabija (jak chcesz za darmo, to musisz siec zmienic, bo tylko w orange free jest bez dodatkowych oplat)

Orange to akurat miałem przez tydzień, działał makabrycznie jednym słowem, nawet domyślnie włączone kompresowanie obrazu nic nie pomaga :wink:

Clank: ale orange miales z cdma? Pewnie zwykly modem gsm miales. CDMA powinno smigac teraz.

A jak z pingiem w Orange? Bo w Iplusie na moim terenie mam dostęp do HSDPA.

W cdma powinno byc do ok. 100. Ale predkosc 1 Mbps. Jezeli jestes w zasiegu HSDPA, to tez powinno dzialac wszystko dobrze, choc nie znam jak sytuacji z pingami na hsdpa. pdzr.

Czyli lepszy Iplus, bo mam tu w rzeczywistości trochę nieco ponad 2 Mbps a ping taki sam.