Internet z modemu na hub na komputer

Witam!

Sprawa ma się następująco. Stoi modem Motorola (tylko opcja połączenia przewodowego), do modemu dochodzi sygnał z sieci, z modemu wychodzi sygnał poprzez kabel ethernet do huba EUSSO 5 port ethernet soho hub. Chce do tego huba podłączyć laptopa poprzez kabel ethernet. Czy będę musiał jakoś skonfigurować połączenie na laptopie i podać hasło czy internet będzie zaraz działał? Internet z Neti.

Dzięki za pomoc

Podłącz i będziesz wiedział.

Rozumiem że modem ma wbudowany router.

Jeżeli masz w sieci serwer DHCP to powinien przydzielić ci adres automatycznie(skonfigurować kartę sieciową) i internet będzie działał.

Jeżeli nie ma serwera DHCP lub nie jest włączony to należy skonfigurować kartę sieciową.

Do tego switcha masz już zapewne podłączony podłączony komputer, wpisz więc w wierszu poleceń ipconfig (dla windows) lub ifconfig (dla linux), poznasz wówczas niezbędne parametry konfiguracji sieci.

zgadza się pod tego huba są podłączone dwa komputery. Będę miał dopiero od środy okazję się podłączyć, więc wolę wypytać za wczasu żeby później móc zaraz zacząć działać.

Jak będą problemy to pytaj, myślę że jakoś sobie poradzimy.

podłączyłem kabel ethernet i niestety nie działa. Jak wpisuje ipconfig na komputerze na którym stoi już internet, to wyskakuje okienko dosowe, za chwile znika i nic nie mogę pozyskać

wpisz w start

cmd

wyskoczy okienko konsolin (dosowe) wpisz w nie

ipconfig /all

uzyskałem te informacje. co mam teraz zrobić u siebie na laptopie aby ta sieć ruszyła? Proszę o pomoc bo niespecjalnie wiem…

Jaki system operacyjny win7?

START>Panel sterowania>Centrum sieci i udostępniania>Zmień ustawienia karty sieciowej

lub

START>Panel sterowania>Sieć i Internet>Centrum sieci i udostępniania>Zmień ustawienia karty sieciowej

lub

START>uruchom

ncpa.cpl

połączenie lokalne>właściwości>protokół internetowy w wersji 4(TCP/IPv4)>właściwości

Należy ustwaić:

adres IP

Maskę podsieci

Bramę domyślną

Preferowany serwer DNS

Alternatywny adres DNS

podałem te same dane co miałem na skonfigurowanym komputerze i teraz pojawił się konflikt adresów IP. Próbowałem zmienić końcówkę adresu z 1 na 2 ale nic nie pomogło. (ten komputer który chce podłączyć będzie trzeci w sieci)

Tak to system windows 7

zmień końcówkę adresu IP np 192.168.100.100 na 192.168.100.101, chodzi o to aby nie było konfliktu, nie może być w sieci dwóch takich samych adresów IP.

Wiesz o co chodzi?

mam adres formatu xx.xx.xx.1 a na drugim komputerze xx.xx.xx.0 robie u siebie xx.xx.xx.2 i nie pomaga niestety, żadna strona nadal się nie wczytuje

Dodane 29.12.2010 (Śr) 13:11

ponadto przy zmianie na 2 pojawia się błąd, że w adres ip jest w innym sgemencie niż adres bramy…

wpisz w cmd

ping adres bramy

na przykład

ping 192.168.1.1

odpowiada?

Dodane 29.12.2010 (Śr) 13:18

podaj mi wynik ipconfig, to ustawienia lokalne, więc nie musisz się obawiać.

odpowiedź: host docelowy jest nieosiągalny

po 4 próbach wyskakuje

pakiety wysłane 4, odebrane 4 utracone 0

podaj mi bramę sieciową i maskę podsieci

wynik ipconfig na kompie który działa:

to jest adres z puli publicznej, ten modem motoroli nie ma wbudowanego routera?

co to za modem?

Dodane 29.12.2010 (Śr) 13:42

czy to to?

http://www.beta.inea.pl/cms/att/instrukcja/Modem_SBV5120E.pdf

zgadza się taki modemik jak w pdfie i z modemu idzie kabel do huba

no to jest problem, musiałbyś włączyć w sieć jakiś router, np:

http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-WR340G&h=V3

sbv5121E czyli trochę nowszy od wskazanego

no chyba że twój ISP udostępni ci jeszcze jeden adres IP za free.