Internet z Netii na linii TP

Po przejrzeniu wielu wątków na podobny temat ciągle nie mam konkretnej wypowiedzi.

Jak to jest z tym internetem? W jakiej wysokości trzeba płacić abonament telefoniczny w TP, jeśli wybrałabym taką opcję?

W jakiej cenie byłoby łącze 1Mb/s?

Czy zdarzają się jakieś awarie związane z tym, jak często i jak szybko udaje się je naprawić?

Proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam

Mam dwa lata jakoś ok cena 1 Mb to 59 zł + lelefon z tp za 48,74 ale lepiej miec internet i telefon z neti ja tak teraz zrobiłem , płacisz 49 za internet 42,70 za telefon masz dwie godziny na rozmowy , sekundowe naliczanie dzwonisz w polsce i uni europejskiej po 35 groszy , jak masz internet i telefon z neti nic już nie płacisz tp ( http://www.netia.pl/hp,dla_domu,pakiet_opis.html ) z tp najtaniej 97,74 a z neti 91,70 ale z abonamentu idzie dzwonić do uni europeiskiej stanów i kanady .

ale kto dzis dzwoni ze stacjonarki, skoro na rodzine przypada po 3-5komorek ??

wg mnie jesli net na liniach telefonicznych, to primo nie tp, bis BSA, trio:) z abonamentem socjalnym w tp za 28zl, nic drozszego, bo po co?!

Tyle że abonament socjalny jest zlikwidowany :slight_smile:

Cóż, ciekawie…

Dziękuję za odpowiedzi.

ze niby od kiedy jest zlikwidowany,

??

ja do tej pory go oplacam

socjalny jest nadal z tym że teraz aby go aktywować trzeba przedstawić TP dokument że korzysta się z opieki społecznej (chory pomysł)

dla tych co wcześniej korzystali z tej opcji wszystko jest bez zmian

ostatnio dzwonili do mnie z netii i także zaoferowali abonament w cenie 28 zł ale nie miałem ochoty rozmawiać więc nic nie wiem na ten temat

No wiesz ,różnie bywa, ja znam wiele osób, które w dalszym ciągu dzwonią ze stacjonarek…niezaprzeczalnym atutem komórki jest mobilność, ale jeżeli chodzi o ceny połączeń to myślę zę niedługo się to wyrówna. Już widać posunięcia w dobrym kierunku np http://media2.pl/telekomunikacja/47869- … morki.html

W TPSA zlikwidowanie abonamentu nie oznacza uniemożliwienia korzystania z niego dotychczasowym użytkownikom, tylko brak możliwości zakładania go przez nowych użytkowników. Na przykład jeśli ktoś miał abonament “standardowy”, który nie jest już dostępny od dawna, może mieć go i do dziś.

Dlaczego chory? Po prostu TPSA “zauważyła” że ludzie podłączają się na nim do operatorów alternatywnych, czego zabronić nie może, więc go zlikwidowała.

W zamian za abonament socjalny wprowadzili jakiś inny (chyba “pomocny” czy jakoś tak), który rzeczywiście można mieć tylko korzystając z pomocy społecznej.

W Multimo jest coś takiego, jak “Multilinia Eko”, która kosztuje chyba 28 zł/mies. ale do niej trzeba chyba najpierw założyć Internet w Multimo, dopiero po jakimś czasie można założyć Multilinę Eko.

Kpc21, nie “pomocny” tylko “przyjazny”, patrzyłem na stronie tp, rzeczywiście musisz mieć zaświadczenie z pomocy społecznej, abo jest tam 18,3 + VAT.

czyli jak mam umowe na czas nieokreslony na socjalny abonament to bede mogl miec go na wieki dopuki sam nie zrezygnuje?!

dzis widzialem oferte play pre-paid i polaczenia sa po 29gr z vat, do wszystkich, tego nie pobila zadna stacjonarna telefonia, wiec wiele jeszcze musza dzialac aby cos zmienic na lepsze

Dodane 16.03.2009 (Pn) 14:19

a ja osobiscie czekam az TP sie w koncu podzieli na dwie firmy, dla mnie to bedzie kolejny krok po uwolnieniu linii to upadku monopolu

Stuprocentowej pewności nie mam, ale wiem, że na stronie tp figuruje wśród planów nieprzeznaczonych do sprzedaży (czyli tak jakby istniał tylko nie był możliwy do zamówienia dla nowych klientów). Znalazłem tam taki cytat: “Plan tp socjalny jest przeznaczony dla osób, które zamówiły plan do 1 grudnia 2008 roku”.

Prawdopodobnie tak, choć być może kiedyś zostanie zlikwidowany. Choć nie sądzę żeby stało się zbyt prędko - zwróćcie uwagę na plan standardowy, który zlikwidowano kilka lat temu. Do dziś ma abonentów.

w heyah jest 25gr/ minuta i w plusie chyba 29- to nowe oferty, niedlugo z nimi wyskoczy tez era i orange. ale to i tak pewnie pakiety.

a co do stacjonarnego to ja tam mogę go mieć czasami odbieram i opowiadam jak bardzo podoba mi sie w moim mieście i czy kubły na psie kupy spełniają swoją rolę… tak ankiety…