Internet z netii zamiast neostrady

Mam pytanie co do internetu z netii.W styczniu kończy mi się umowa z neostradą i miałem zamiar ją przedłużyć lecz po przeanalizowaniu oferty netii jestem skłonny podpisać z nimi umowę, ale mam kilka wątpliwości.Po pierwsze czy transwer będzie taki jak powinien być czy niższy( internet ma być na linii tp - pozatym mieszkam na wsi, lecz z internetem tp nie ma problemów) i czy nie będzie problemu z podłączeniem netii pod router tp-link w8901g.Po drugie czy lepiej zamawiać internet netii przez internet czy iść do jakiegoś ich najbliższego salonu?

Lepiej z kimś rozmawiać, bo kontakty przez internet z firmami sprawiają kłopoty.

Jeśli router działał z Neostradą, to będzie też z Netią, to ten sam standard łącza.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli mam telefon tp + internet netii to tp będzie pobiierać jakąś dodatkową opłatę za to że internet jest na ich łączu?

Ja jakieś dwa miesiące temu przesiadłem sie z TP na Netie!Net działa tak jak w TP!Zamawiałem przez internet,kurier z umową był po dwóch dniach,wszystko poszło sprawnie!Ruter bedzie działał :slight_smile:

Nie! :slight_smile:

Witam.Ja miałem wcześniej net z tp 1mb i od marca br mam 2 mb z netii.Zadzwoniłem na ich infolinie i wszystko załatwiłem z konsultantem.Przejście przeszło bez żadnych zakłóceń.

Nie wiem jak w przypadku wyższych transferów ale jak mam 1Mb/s i transfer mam praktycznie maksymalny, nie odczuwam spadku prędkości działania neta, Netię mam na łączu TP. Usługę zamawiałem telefonicznie, bo u mnie nie ma nigdzie salonu w pobliżu. Przysłali umowę i taki papierek dla TP. Potem przysłali modem i to wszystko.

Ja jestem zadowolony, jestem podłączony prawie od roku i żadnych problemów z netem, żadnych przerw w dostępie, u mnie zero problemów, lepszego neta jeszcze nie miałem. Polecam :slight_smile:

Pozdrawiam!

No mi chodzi o 1Mb/s nie więcej.Mam jeszcze jedno pytanie mieszkacie na wsi czy w dużym mieście?

I co do zamawiania przez internet.Teraz na stronie netii jest coś takiego przy zamawianiu: Bezpieczny internet przez 1gr przez trzy miesiące a później 10 zł.Jest tam podana informacja że mogę to w każdej chwili wyłączyć ale nie mogę odhaczyć tej opcji.Można wyłączyć w/w usługę?

Kiedy podpisywać umowę z netią - mam umowę z tp prawie do końca stycznia ( na oko) podpisać umowę po powiedzeniu neo że nie przedłużam po tym x styczniu czy na stronie netii zaznaczyć że mam podpisaną umowę z neostradą - jak oni wtedy to rozwiążą?

.

Ja np.mieszkam w mieście ale nie dużym ok.30 tys.Lepiej zadzwoń na ich infolinie jak pisałem wyżej,dowiesz się wszystkiego co chcesz i w razie jak byś się jeszcze zastanawiał to konsultant do ciebie oddzwoni.Nic nie musisz zgłaszać do tp netia wszystko za ciebie załatwi jak już podpiszesz umowę.Do neti zostaniesz podłączony następnego dnia po wygaśnięciu umowy z tp.Radził bym poczekać do grudnia może będą jakieś świąteczne promocje w netii.Masz jeszcze czas,ale najlepiej jak zrobisz to miesiąc przed końcem umowy z tp.

Ja bym sie na Twoim miejscu jeszcze zastanowil czy zmieniac. Jednak jak masz neostrade, to masz blizej zrodla internetu, Netia w tym wypadku jest tylko dzierzawca lacza, a co za tym idzie kolejnym posrednikiem. Moim zdaniem zawsze lepiej jest miec lacze u wlasciciela. Poza tym w tp i neostradzie w tej chwili bardzo duzo sie zmienia i moze warto jeszcze chwile poczekac. Ostatnio wprowadzili nowe przepustowosci, beda inwestowac w infrastrukture, powinno byc dobrze.

Po przejściu na netię żadnej różnicy nie widzę w jakości pingi jakie były takie są i większa przepustowość.No i najważniejsze za 2mb płace tyle samo co w tp za 1mb.

Więc w takim razie jestem przekonany co do netii w 80% ale poczekam z tym podpisaniem umowy do grudnia bo pewnie będą jakieś świąteczne promocje.

Jeśli ktoś ma do mnie jeszcze jakąś radę w tym temacie to proszę tu pisać.

18 000 mieszkańców :slight_smile:

Pamiętam, że kiedyś takie coś wysłali listownie mojej Mamie a chodzi o to, że twoje łącze ma być skanowane przez jakiś ich tam antywirus czy coś w tym stylu, już nie pamiętam. Moja Mama nie chciała z tego korzystać, więc to olała ale na rachunku doliczyli jej 10zł do abonamentu i zadzwoniła o co chodzi i się okazało, że jak się nie chce z tego korzystać to w tym liście była rezygnacja, którą trzeba było odesłać, bo ta opcja jest domyślnie włączona przy aktywacji neta :slight_smile:

U mnie w domu na każdym kompie i tak się z Linuksa korzysta, więc to bezpieczne łącze jest dla nas zbędne :slight_smile:

Pozdrawiam!

Obecnie TP ma wyższe ceny niż konkurencja dlatego, że ma ustaloną pewną kwotę, o którą ceny hurtowe (czyli te, które płacą Netia, Dialog czy Multimo) muszą być niższe od detalicznych. Od 2010 roku to ograniczenie ma być zniesione, i wtedy ceny Neostrady spadną.

http://media2.pl/telekomunikacja/57808- … ansza.html

Ja mam Neo prawie od samego początku jak weszła, była jedna awaria krajowa hehe, i kilka na mojej lini ale ogólnie jest stała mam 1Mb.

Zawsze biorę na rok bo co rok się promocje zmieniają, teraz myślę nad 2Mb z tv za 84zł

Ps: UPC jest nie porównywalnie najlepsza 8Mb i co ważne 1Mb upload za 75zł :slight_smile: Nic tylko brać i się cieszyć, moim zdaniem wystarczające na każde potrzeby domownika. Wyższe transfery mogą być nie osiągalne jak się nie ma dobrego przyłącza hehe tak jak w TP 10 i 20Mb to abstrakcja :smiley:

A czy zwróciłeś uwagę na to, że autor tematu mieszka na wsi ?

Tak zwróciłem uwagę, o UPC napisałem dodatkowo by podkreślić jak właśnie inni operatorzy ADSL sa w tyle :frowning:

Od 1 grudnia za utrzymanie lini trzeba płacić tylko 29zł To tak mi sie przypomniało :slight_smile:

Ja myślę ze najkorzystniejsze to Neo 2Mb z telewizją i telefonia internetowa VoIP 29gr na komórki, połączenia na domowe Za darmo. za 105zł Do tego zawieszam Telefon stacjonarny i płacę 21.50gr + można zamówić pakiet minut komórkowych" 50minut" za 13zł do wszystkich sieci komórkowych. To oczywiście w umowie na rok

Oczywiście jeśli ma się tylko Internet bez telefonu. Jak jest Internet+Telefon to nie płaci się nic za utrzymanie :slight_smile:

A za co płacisz abonament, za który w przypadku najniższego pakietu nie masz nic ??

No w TP Poniżej 50zł płacimy za nic niestety :frowning: (Za utrzymanie łącza kablowego hehe i chyba za bezpłatna infolinię co jest plusem, ) Moza tez dostać 50% zniżki na abonament Jeśli ktoś ma wadę wzroku i zaświadczenie o tym “04O” lub wadę mowy i ruchu chyba"03L" jak dobrze pamiętam. Jeśli ktoś pobiera stały zasiłek z opieki społecznej może mieć abonament socjalny czy jak on tam się zwie za 19zł. W obu przypadkach można korzystać z usługi i internetu ! Oraz jak wcześniej pisałem zawiesić za 22zł.

PS: TP traci wiele bardzo klientów przez Abonament !!

Ja ostatnio szukajac troche o neo w necie natknalem sie na takie cos: http://www.wybierz-prezent.pl Trzeba TP przyznac, ze rozmach to maja. Staraja sie trafic do kazdego na swoj sposob. Nie maja tylko jednej grupy docelowej.