Internet z prądu

A wiec mam pytanie czy jest już w Polsce internet z gniazdka od prądu? Słyszałem że były w Polsce testy takiego internetu. 8) Może ktoś już ma taki internet jeśli tak to niech napisze gdzie można go nabyć i jaka jest dostępność takiego internetu na terenie polski :slight_smile:

to nie operator dostarcza internet do gniazdka prądowego, tylko ty możesz specjalny router podłączyć do neta i do gniazdka prądoweg i wtedy możesz tworzyć LAN

Jeszcze nie widziałem żeby się wytwarzał internet z prądu… Chodzi Ci chyba o sieć bazującą na przewodach elektrycznych. Istnieją takie urządzenia. Są drogie i niezbyt szybkie a poza tym komputery muszą być w bliskiej od siebie odległości z powodu złej jakości naszych linii elektrycznych. Co do internetu to możesz kupić sobie ruter do neostrady i podzielić ją z kolegą w ten właśnie sposób, który mieszka o jedno lub ostatecznie o dwa mieszkania dalej. I jeszcze raz polecam zapamiętać, że internet nie bierze się z prądu :slight_smile: Poczytaj o samym pojęciu i o budowie sieci internet np. na wikipedii.

Thewebmaster123 To nie jest tak, że dostawca daje ci internet przez gniazdka od prądu… tylko masz internet powiedzmy z tp czy netii i za pomocą specjalnych urządzeń rozprowadzasz internet przez gniazdka w domu, ale pamiętaj, że bedizesz potrzebował przynajmniej 2 takie urządzenia… jedno dzięki któremu “podepniesz” internet do sieci elektrycznej i 2 które Ci "wyciągnie’ internet z sieci i doprowadzi do komputera.

Przykład z allegro.pl

Właśnie chodzi o dostawce internetowego który dostarcza internet przez gniazdka od prądu a nie o sieć lan :stuck_out_tongue: http://www.internetstandard.pl/news/21632.html

I jeszcze jedno nie mogę mieć neostrady bo nie mam telefonu stacjonarnego

ani lini tp a jej utrzymanie mi sie nie opyla dlatego szukam alternatywnego dostępu do Internetu. I nie traktujcie mnie jak dzieciaka odsyłanie do wikipedii też coś :stuck_out_tongue:

Racja, ja polecam google :wink:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=int … j+w+Google

Z tego co wyczytałem to testy w Polsce zostały zawieszone