Internet z Routera przez Ethernet

Mam następujący problem, posiadam Liveboxa TP i przez ostatni rok bez problemu miałem połączenie z internetem przez kabel Ethernet. Ostatnio odłączyłem od prądu cały komputer (listwe) ponieważ była burza i internet zniknął. Próbowałem reinstalować sterownik od karty Ethernet, odłączać podłączać kabel restartować modem ale nic to nie dało. W laptopie mam normalnie internet przez wifi więc problem na pewno leży u mnie.Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać? Proszę o pomoc.

Mógł się spalić ;]

Nie mógł bo zanim cokolwiek się stało odłączyłem listwe… I teraz wszystko działa normalnie tylko nie ma połączenia z netem.

A odłączyłeś również skrętkę ?? Spróbuj podłączyć lapa skrętką do routera, oraz sprawdź czy działa sieć za pomocą skrętki podłączonej bez routera (lap <> pc)

Co to jest skrętka? :o

W laptopie nie ma wejścia ethernet

A masz czym kabel sprawdzić ? Sprawdź czy świeci się lampka na sieciówce, oraz routerze.

Aktualnie nie mam ; / lampki się święcą.

Co to za laptop? Zazwyczaj laptopy je mają.

Co ci nie działa - internet na komp. stacjonarnym po kablu czy na laptopie poprzez połączenie bezprzewodowe?

Czy odłączałeś kabel sieciowy od komputera stacjonarnego podczas burzy? Czy podczas burzy komputer był podłączony do jakiegokolwiek przewodu wychodzącego poza budynek?