Internet z telefonu na pc ? czy się da?

czy można zrobić aby przez telefon miec internet na pc ? SE Xperia X10 mini.

Tak, w Andku 4.0.4 masz w ustawieniach: więcej… zaraz pod użyciem danych i tam wybierasz Tethering i przenośny hotspot/

W swoim Neo V miałem taką opcję nawet we wcześniejszej wersji Androida, więc jestem prawie pewien, że taka opcja (hotspot) będzie i u Ciebie. Oczywiście PC musi mieć możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi.

nie wiem jak to w ogóle zrobić.

tak - mam wi-fi - ale w ogółe nie wiem nic w temcie.

potrzebuje wskazuwek krok po kroku .

A ktoś w ogóle się zorientował o którą Xperię X10 chodzi? :wink:

Najwyższa aktualizacja dla X10 Mini to 2.1 Eclair a udostępnianie internetu pojawia się dopiero od 2.2 Froyo :slight_smile:

Nie możesz udostępniać internetu na normalnym Androidzie. Poszukaj na swoją Xperię custom romu (wgrywasz na swoje ryzyko) np. CyanogenMod 7/9.

  1. ustawienia - sieci - więcej - tethering - przenośny punkt wifi - i już podłączasz jak do routera

  2. telefon podłączyć do komputera (ale nie w trybie pamięci masowej) i tak jak wyżej opisane tylko zamiast punktu wi fi wybierasz tethering przez usb (win7 sam instaluje sterowniki modemu)

EDIT: musisz szukać custom romów dla E10, E10i a jeśli masz fizyczną klawiaturę QWERTY to dla U20, U20i. Polecam XDA bo na forum android pl nie ma działu dla tego telefonu.

no tak, racja. przydałby się root…

a co to jest root ?

http://wiki.android.com.pl/index.php?title=Root

Dostęp na uprawnieniach roota do systemu plików.

czyli co mam zrobić ?

a czy nie można go podpiąć kabelkiem i zainstalować w systemie jako modem? w erze smartfonów nie ma miejsca na taką opcję? trzeba flashować telefon do nieoficjalnych wersji androida i koniecznie ustanawiać hotspot przez wifi? w imię czego? wygody? Panowie, macie do czynienia z kimś kto pyta o to, jak może uzyskać dostęp do internetu w komputerze za sprawą telefonu w najprostrzy sposób, bez wyprowadzania wzorów na wszechświat.

SPRÓBUJ ZAINSTALOWAĆ XPERIE JAKO MODEM W KOMPUTERZE.

USTAWIENIA - pod licznikiem danych jest opcja WIĘCEJ i tam masz opce

  • Udostępnianie internetu

  • router wi-fi

  • router bluetooth

  • router android hot-spot

-wi-fi Direct

i z tymi ustawieniami można udostępnić internet w androidzie 4.0.3 ICS

ROMy i instrukcje dla X10 mini / mini pro

Szkoda powielać treści - tam jest cała encyklopedia instrukcji i ewentualnych problemów.

Ewentualnie popatrz na YouTube.

Sprawdź też program PdaNet