Internet z tv kablowej + modem + router

witam. Mam pytanko znajomy ma internet z sieci tv kablowej (osiedlówka) internet jest przesyłany do modemu Sientific atlanta 2100 kablem antenowym. Podłączony ma do tego modemu stacjonarny komputer i laptopa skarży się że jak chce korzystać z internetu bezprzewodowego to długo mu się podłącza i ma niski sygnał 56kb/s coś takiego wyświetla stan połączenia bezprzewodowego. Monter z sieci poradził mu zakup routera. Tutaj nasuwa się moje pytanie czy ten router w ogóle w czymś pomoże?

mam pytanko jeszcze odnośnie konfiguracji modem przydziela IP przez DHCP. A więc go konfiguracji routerka ASMAX cablesurfer wireless BR 704g potrzębuje adres IP maskę i bramę, Podczas konfiguracji powinienem wybrać gateway? później podać IP modemu i całą resztę. A w funkcji Lan interface setup podać IP dla tej sieci domowej którą stworze? W Wan interface setup DHCP client a później tylko nazwę SSID i password do zabezpieczenia sieci. Dobrze to rozumiem ? Jeszcze tylko pytanie czy z modemu sientific atlanta 2100 pobrać IP, maskę, bramę otrzymam przez ipconfig /all

Coś mi tu nie pasuje,jak ten twój kolega łączy się bezprzewodowo jak nie ma bezprzewodowego routera?

no właśnie albo się nie łaczy z tą siecią albo ten modem ma bezprzewodowe połączenie.

Ten modem nie umożliwia połączenia bezprzewodowego,więc laptop wykrywa inną siec albo jakiś hotspot.

Czyli jeśli ma być bezprzewodowo bez routera się nie obędzie.