Internet z UPC i słaby transfer na torrentcie

Witam, posiadam internet z UPC Chello 3mb/s na WiFi przez USB, stronki śmigają elegancko, jak i z ładowaniem filmów czy piosenek na www nie ma problemu, problem powstaje gdy chce coś ściągnąć z torrenta bo max transfer to ok 30-50kb/s wydaje mi się ze mam poblokowane porty? jak to rozwiązać? może wy macie jakieś inne pomysły co może być jeszcze nie tak??

To i tak nieźle.

Przyczyną może być mała ilość seedów/peerów.

Jakiego klienta używasz?

Jak z konfiguracją tego klienta?

moim zdaniem nie zaciekawie, bo czytajac na sieci ludziom ciągnie po 200kb i więcej… Używam BitCometa bo idzie najszybciej, wgrywalem Azerusa ale max transfer to 2kb…

Poprawnie skonfigurowałeś program?

Może jest mało seedów/peerów…

temat walkowany setki razy. Nawet dzisiaj i nawet przez mnie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5ee33908ae

specjalnie dla testów brałem jak najlepsze torrenty, sedów powyżej 200 a peerów +/-1000 w programie nic nie ruszałem, idzie na standartowych ustawieniach, Azerusa ustawiałem według najlepszych ustawień które znalazłem na sieci. Jestem w 90% przekonany ze to wina portów, tylko nie wiem jak je odblokować i czy telefon do techników coś pomoże?

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 18:00

dobra ale ja ściągam od ponad 200 seedów…

i nie ściągam 4 plików tylko 1…

po raz kolejny mowie że ludzie z takimi łączami sciągaja nawet po ponad 200kb… dla porównana mój znajomy ma też neta ale z ASTERA 2mb i mu ciągnie po ponad 700kb… więc coś tu nie jest halo?

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 18:02

a pozatym jak sciągam jakies programiki z www czy filmiki i moge ich ciągnać nawet 5 po 300kb i jescze oglądać filmiki na SM$GU… i nawet się nie przytnie… :twisted:

Masz filtracje pakietów, to nie to samo co blokowanie portów.

Blokowanie portów owocuje tym że nie możesz ściągać w ogóle, ale jest to bardzo łatwe do ominięcia.

Filtrowanie pakietów nie potrafi poprawnie oddzielić sygnału rzeczywistego od torentowskiego ale bardzo znacząco zniża transfer torrent przez co nie obciąża tak sieci lokalnej dostawcy internetu.Jest nie doobejścia z poziomu twojego kompa, odblokować może to administrator sieci.

Myslę, że to ustawienia po stronie operatora. Moj kolega tez tak ma.

A nie wiesz czy UPC odblokowało by mi to? czy mnie nie wyśmieją jak do nich zadzwonię i nie zaczną się pluć ze to nie legalne itd…??

Weż nie rób poruty i ciesz siętym co masz - nie wyśmieją ale i nic nie zmienią.

1000 połączeń do różnych IP trzymanych przez kilka minut nie jest naturalnym trybem ściągania plików w sieci i każdy dostawca ma prawo to blokować.

On nie blokuje ci dostępu do plików torrent a jedynie jednoczesne połączenie do dużej liczby IP w jednym czasie.

Zakładamy że łączysz się do 1000 IP a dostawca ma granice przeciążenia 500 IP i tylko na tyle w jednym czasie pozwoli ci się połaczyć i tylko od tylu osób będzie mógł otrzymywać transwer czyli w twoim wypadku ok 30KB.

Nikt ci tego nie odblokuje bo takie są warunki w tej sieci, urządzenia elektroniczne też mają pewne granice a nikt by nie chciał żeby nagle całe UPS zostało przeciążone.

P.S. To jak dzielenie 128kbps na 60ludzi prawda że nieprzyjemne?? :stuck_out_tongue:

weź wyluzuj dzieciaku… a poza tym jak za coś płace to też wymagam, nie płacę za to 2 zł jak za lizaka…

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 22:45

wiem jak to boli bo przedtem miałem chyba 10mb na blok… jak wiekszość siadła i zaczęła ssać coś z neta to mnie $$$$ strzelał… :twisted: