Internet zamiennie na dwóch komputerach - pytanie

Mam internet radiowy,do którego od zawsze podłączony był komputer stacjonarny.Od paru miesięcy mam laptopa z Windows 8,który nie ma dostępu do internetu, a że wreszcie wyszła aktualizacja Windows 8.1, postanowiłam zrobić update,podłaczając go do internetu.Po prostu,wypięłam RJotkę z komputera stacjonarnego i podpięłam do laptopa, a połączenie skonfogurowałam korzystając z adresu IP,DNS i bramy domyślnej z karty sieciowej komputera stacjonarnego.

Wszystko OK,jest internet,Windows zaktualizowany.Podpięłam z powrotem do stacjonarnego i jest ok.Działa.I tu moje pytanie: Czy używanie zamiennie na dwóch komputerach (raz na ten,raz na ten) jest w jakiś sposób nielegalne, niezgodne z prawem? Wiem,że dostawca może wykryć,że tak robię na podstawie odresów MAC.

Podam inne,podobne do mojego przypadki:

A.Komputer mi padł.Całkowicie.A potrzebuję pilnie skorzystać z internetu.

Czy znając IP,DNS itd. z zepsutego komputera, mogę bez obaw skonfigurować kartę sieciową na podstawie tych danych, w tym przypadku, w laptopie?

B.Potrzebuję zaktualizować system.Co jakiś czas.Tak jak w tym przypadku.A że nie chcę stałego dostępu do internetu,co jakiś czas będę po prostu przepinać kabel ze stacjonarnego.

C.Chcę sobie pograć w jakąś grę na multi :slight_smile: .W grę, która nie wejdzie na stacjonarny, jedynie na mojego laptopa.Stacjonarny ma internet,laptop nie. I chcę po prostu co jakiś czas pożyczać kabel ze stacjonarnego,tylko żeby pograć.

Powtórzę pytanie:Czy dostawca może się przyczepić, że tak robię? Czy jest to w jakiś sposób nielegalne?

Nie jest nielegalne skoro działa, gdyby dostawca chciał ograniczyć, to by blokował po MAC co tu nie ma miejsca.

Do czego? Łącza nie dzielisz (co może być “zakazane” w umowie), w danym momencie jest podłączony jeden komputer.

Sprawdź zapisy swojej umowy z dostawcą.

Dzieki za błyskawiczną odpowiedź i rozwianie moich strachów. :slight_smile: Temat do zamknięcia.

Odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w regulaminie usługi. Jeśli nie ma tam zakazów, to znaczy, że takie korzystanie z łącza jest dozwolone. Jeszcze parę lat temu jak nie było tak dużo większych operatorów, to osiedlowi dostawcy rządali dopłaty za każdy dodatkowo podpięty do sieci komputer, w dzisiejszych czasach raczej mało który dostawca by się odważył na takie ograniczenie, szczególnie małe firmy. :wink: