Internet zamiennie na dwóch komputerach - pytanie


(Martusia094) #1

Mam internet radiowy,do którego od zawsze podłączony był komputer stacjonarny.Od paru miesięcy mam laptopa z Windows 8,który nie ma dostępu do internetu, a że wreszcie wyszła aktualizacja Windows 8.1, postanowiłam zrobić update,podłaczając go do internetu.Po prostu,wypięłam RJotkę z komputera stacjonarnego i podpięłam do laptopa, a połączenie skonfogurowałam korzystając z adresu IP,DNS i bramy domyślnej z karty sieciowej komputera stacjonarnego.

Wszystko OK,jest internet,Windows zaktualizowany.Podpięłam z powrotem do stacjonarnego i jest ok.Działa.I tu moje pytanie: Czy używanie zamiennie na dwóch komputerach (raz na ten,raz na ten) jest w jakiś sposób nielegalne, niezgodne z prawem? Wiem,że dostawca może wykryć,że tak robię na podstawie odresów MAC.

Podam inne,podobne do mojego przypadki:

A.Komputer mi padł.Całkowicie.A potrzebuję pilnie skorzystać z internetu.

Czy znając IP,DNS itd. z zepsutego komputera, mogę bez obaw skonfigurować kartę sieciową na podstawie tych danych, w tym przypadku, w laptopie?

B.Potrzebuję zaktualizować system.Co jakiś czas.Tak jak w tym przypadku.A że nie chcę stałego dostępu do internetu,co jakiś czas będę po prostu przepinać kabel ze stacjonarnego.

C.Chcę sobie pograć w jakąś grę na multi :slight_smile: .W grę, która nie wejdzie na stacjonarny, jedynie na mojego laptopa.Stacjonarny ma internet,laptop nie. I chcę po prostu co jakiś czas pożyczać kabel ze stacjonarnego,tylko żeby pograć.

Powtórzę pytanie:Czy dostawca może się przyczepić, że tak robię? Czy jest to w jakiś sposób nielegalne?


(Cedar) #2

Nie jest nielegalne skoro działa, gdyby dostawca chciał ograniczyć, to by blokował po MAC co tu nie ma miejsca.

Do czego? Łącza nie dzielisz (co może być “zakazane” w umowie), w danym momencie jest podłączony jeden komputer.

Sprawdź zapisy swojej umowy z dostawcą.


(Martusia094) #3

Dzieki za błyskawiczną odpowiedź i rozwianie moich strachów. :slight_smile: Temat do zamknięcia.


(roobal) #4

Odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w regulaminie usługi. Jeśli nie ma tam zakazów, to znaczy, że takie korzystanie z łącza jest dozwolone. Jeszcze parę lat temu jak nie było tak dużo większych operatorów, to osiedlowi dostawcy rządali dopłaty za każdy dodatkowo podpięty do sieci komputer, w dzisiejszych czasach raczej mało który dostawca by się odważył na takie ograniczenie, szczególnie małe firmy. :wink: