Internet zanika gdy jest wysoki transfer...?


(Terbit) #1

Witam.

Mam taki problem: Od niedawna mam Router (TP-Link TD-W8901G) i od czasu do czasu rozłącza mi się internet nie wiedziałem co mu się dzieje i w końcu odkryłem o co tak naprawdę chodzi... podczas gdy otwieram na raz np 5 zakładek z muzyką na wrzucie i równocześnie mi się ładują (nie strony tylko muzyka) to wtedy net zanika tak jakby router przez tak wysoki transfer odcinał mi internet co nie dzieje się gdy otwieram np 2 na raz... dopiero zrestartowanie kompa powoduje że internet wraca. Da się z tym coś zrobić czy po prostu muszę ograniczyć jednorazowe boforowanie większej ilości muzyki? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.


(Wojteko10) #2

A na innych przeglądarkach to samo?


(Terbit) #3

Używam Firefox'a i w nim się to dzieje...

Sprawdzałem w Operze i gdy włączam 6 stron z wrzuty i daje aby się buforowała muzyka to 4 się buforują a 5 i 6 "czekają" aż tam któraś się skończy buforować i wtedy zaczyna...

W Internet Explorer jest to samo z tym, że się ładują 2 a nie 4...

Zauważyłem jeszcze jeden problem... gdy w winampie słucham online np: RMF FM to strony w przeglądarce mi się nie chcą otwierać gdy dam stop w winampie strony od razu się otwierają (tak samo w firfoxie jak i w operze).


(Wojteko10) #4

A jaki masz system ? I jaką specyfikacje komputera?


(Terbit) #5

Windows XP

AMD Athlon XP 2000+

1,25 GHz, 1 GB RAM

Coś jeszcze?


(Wojteko10) #6

A może masz po prostu za słaby komputer?


(Terbit) #7

No napisałem wyżej, że AMD...

No nic widocznie to sprawa "świeżości" komputera... a pierwszej świeżości to on nie jest :?

W każdym bądź razie dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.